Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prace budowlane na poddaszu - prośba o porady.


expromo

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Zwracam się do Państwa z prośbą o radę w sprawie aranżacji poddasza (druga kondygnacja) w domu (połowa bliźniaka, budynek 10-letni). Planowane są zmiany na tym poziomie, a mianowicie :

1. Na całej powierzchni jest boazeria, na wszystkich spadach, całym suficie itd.

2. Podłoga wykonana jest ze świerku, z niewiadomych dla mnie powodów cała skrzypi, podczas przemieszczania się po pomieszczeniu czuć nierówności.

3. Z powodu dużej ilości spadów przestrzeni użytkowej nie ma za dużo, w dachu umieszczona są dwie przeciwległe nadbudówki i one jako jedyne zwiększają przestrzeń, jednak dobrze byłoby, gdyby było jej więcej.

 

I tutaj pojawiają się moje pytania, bardzo proszę o w miarę konkretne odpowiedzi :

 

Ad. 3 – W przypadku przebudowy jaką koncepcję nowego dachu należy przyjąć jeśli głównym celem ma być powiększenie przestrzeni użytkowej jak również zachowanie zewnętrznych walorów estetycznych budynku. Jak znaleźć architekta, który zajmie się takim projektem i czy jest on potrzebny do takiej przebudowy czy można się obyć bez niego. Jak odszukać dobrą firmę zajmującą się takimi przebudowami (woj. Zachodniopomorskie, może kogoś znacie). Przebudowa ta polegałaby na powiększeniu dwóch istniejących nadbudówek. Z konieczności była by powiadana z wymiana dachówek. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z takim zagadnieniem i czy wie ile jakie mogą być tego koszta.

 

Ad. 2 – Czy takiej podłodze można nadać nowoczesny wygląd przez samo cyklinowanie i lakierowanie czy też lepiej położyć parkiet. Jeśli kłaść parkiet to na podłogę czy najpierw ją zerwać. Jeśli nie kłaść parkietu to czy istnieje możliwość wyeliminowania skrzypienia bez jej zrywania. Jakie mogą być przyczyny konstrukcyjne budynku, które powodują, że podłoga skrzypi, które powinny być brane pod uwagę.

 

Ad. 1 – Docelowo zamiast boazerii mają być białe ściany. – czy w takim celu zerwać boazerię i zakryć płytami k-g czy zakryć bez jej zrywania. Jakich materiałów użyć (zamiast płyt g-k) aby nie powstawały pęknięcia podczas pracy całego budynku. Tutaj proszę o wszelkie możliwie rozwiązania problemu.

 

I jeszcze kilka pytań nie związanych z przedstawionymi wcześniej faktami :

 

- Na co powinno się zwrócić uwagę podczas stawiania ścianek k-g, które nie są do samego sufitu, a służą jako ściana nośna pod telewizor LCD.

- W którym momencie budowy powinno rozplanować się położenie kabli audio / video / TV / network, czy idą pod parkiet, z jakim z fachowców należy uzgodnić położenie takich kabli.

- Czy ktoś ma doświadczenie z klimatyzacją kanałową w pomieszczeniu z samymi spadami, czy ma to sens ? czy lepiej umieścić jednostkę klimatyzacyjną na samym górze pomieszczenia tak aby zimne powietrze powoli spadało do całego pomieszczenia. Jak wygląda wtedy sytuacja z ciepłym powietrzem (opcja grzania w klimatyzacji).

- Jakie istnieją skuteczne materiały dźwiękoszczelne do wygłuszenia dźwięków wydobywających się z pomieszczenia, które kładzie się pod podłogę i na ściany.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję zarówno za konkretne i rzeczowe odpowiedzi jak i wszelkie rady wynikające z Państwa doświadczenia z jednym z przedstawionych przeze mnie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...