Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam,

jesteśmy w trakcie zakupu projektu, ma dotrzeć do nas jutro. Nanosimy kilka zmian i mamy nadzieje, ze bedzie to trafiony zakup:-)

 

Bedziemy realizowac projekt w lustrzanym odbiciu z obrotem o 90C wzgledem drogi wjazdowej (wjazd do garazu ze skretem) plus kilka kosmetycznych spraw ze sciankami, stolarka oraz zmianami w funkcji niektorych pomieszczen oraz dochodzi kwestia scianek kolankowych.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Przejrzałam tysi.ące projektów i wydaje mi się że ten dom będzie funkcjonalny i wygodny, również mam kilka pomysłów na zmiany np spiżarkę przenoszę do wc, łazienka obok pokoi będzie dostępna dla gości (3 łazienki w domu to za dużo!), w zamian za to powiększam sobie kuchnię i chcę mieć duży taras na narożniku domu z wyjściem z jadalni na taras. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przenosił spiżarki bo za daleko,tam zrobię garderobę bo jak przyjdą goscie trzeba gdzieś upchnąć ich ciuchy.Powiększam wiatrołap kosztem hallu 1.2 ( oznaczenia wg.projektu ).W tak zaprojektowanym salonie nie ma miejsca na tv.Dlatego przemieszczam okna w róg salonu - tam mam południe- 2x2 2.10 cm na 90+90 z tym że boczne będzie fix a otwieralne tylko na taras i likwiduję okno zwykłe w tym pomieszczeniu.Zrobiłem sobie wizualizację parteru w programie "Zaprojektuj swój dom " Polecam top zrobić.Zmniejszam spizarkę.Czekam na propozycje zmian od innych nabywców tego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowa na forum i również interesuję się tym projektem!! napiszcie proszę czy robiliście kosztorysy tego domku, czy yślicie że możnaby usunąć z projektu ten wykusz w jadalni i czy nie obawiacie się, że salon od strony tarasu bedzie niewystaarczająco oświetlony ze względu na fakt, że teraz jest zadaszony????

 

pozdrawiam wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja wprawdzie nie wybudowałam jeszcze ale zastanawiamy się na kupnem tego projektu. Szukamy domku ok. 150 m z 3 lub 4 pokojami na dole (wraz z salonem). Skoro tez melodią się interesujesz może podpowiesz jakie inne projekty braliście pod uwagę???? Melodia mi sie podoba tylko kombinuje jakby na dole wygospodasrować garderobę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż projektów które nam się podobają z zewnątrz było sporo trochę gorzej się prezentują po obejrzeniu rzutów! :(

Bardzo długo zastanawialiśmy się nad projektem ALBATROS pracowni ARCHIMAT niestety zbyt wiele przeróbek brakowało mi tam przede wszystkim kotłowni i składziku obok kuchni ale dom bardzo mi się podoba ma ustawne i duże pomieszczenia ( ja potrzebuję taki projekt aby miał na dole: kuchnię, jadalnię ,salon, spiżarnię, kotłownię i jeden mały pokój gościnny. Na górze chcę mieć całą strefę nocną czyli sypialnię niekoniecznie dużą i 2 pokoje większe dla dzieci-chociaż narazie mam jedno? :-? - oczywiście mała łazienka na dole i większa na górze, poza tym rozważałam garaż jedno czy dwu stanowiskowy? Mamy dwa samochody ale jeśli nawet nie będziemy dwóch parkować w garażu rowery, narty itp gdzieś trzeba umieścić więc myślę że garaż musi być duży. W projekcie Melodia to co mnie niepokoi to czy salon nie będzie zbyt mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przenosił spiżarki bo za daleko,tam zrobię garderobę bo jak przyjdą goscie trzeba gdzieś upchnąć ich ciuchy.Powiększam wiatrołap kosztem hallu 1.2 ( oznaczenia wg.projektu ).W tak zaprojektowanym salonie nie ma miejsca na tv.Dlatego przemieszczam okna w róg salonu - tam mam południe- 2x2 2.10 cm na 90+90 z tym że boczne będzie fix a otwieralne tylko na taras i likwiduję okno zwykłe w tym pomieszczeniu.Zrobiłem sobie wizualizację parteru w programie "Zaprojektuj swój dom " Polecam top zrobić.Zmniejszam spizarkę.Czekam na propozycje zmian od innych nabywców tego projektu.

 

 

Witam :D

Mam pytanie czy nie uważasz że salon 26,5 m będzie za mały, zaczynam się zastanawiać czy jest możliwa i ile będzie kosztowała przeróbka salonu? Napewno nie należy ona do najprostszych bo narusza bryłę budynku, chciałabym np przedłużyć salon o ten kawałek zadaszonego tarasu. co o tym myślisz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż pod uwagę,że jest jadalnia więc licz salon 26,5 + jadalnia 7.9 = 34,4 m2.( i tak trzeba porównywać z projektami gdzie nie ma jadalni )W salonie jest miejsce na ławę i fotele i to powinno wystarczyć.Pewnie,że salon mógłby mieć ze 30 m2 ale przeróbka to za duże szopki.Jak mówiłem w poprzednim poście o Melodii warto kupić program np.Zaprojektuj swój dom "czy inny i pochodzić sobie wirtualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie, po 3 różnych projektach, które miały być tymi jedynymi jestem na etapie Melodii, więc przyłączam się do kółka miłośników :D.

 

 

Nie będę przenosił spiżarki bo za daleko,tam zrobię garderobę bo jak przyjdą goscie trzeba gdzieś upchnąć ich ciuchy.Powiększam wiatrołap kosztem hallu 1.2 ( oznaczenia wg.projektu ).W tak zaprojektowanym salonie nie ma miejsca na tv.Dlatego przemieszczam okna w róg salonu - tam mam południe- 2x2 2.10 cm na 90+90 z tym że boczne będzie fix a otwieralne tylko na taras i likwiduję okno zwykłe w tym pomieszczeniu.Zrobiłem sobie wizualizację parteru w programie "Zaprojektuj swój dom " Polecam top zrobić.Zmniejszam spizarkę.Czekam na propozycje zmian od innych nabywców tego projektu.

 

Androzek, czy mógłbyś się podzielić modelem do ZSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jaki model,bo na razie mam tylko parter i nad nim głównie pracuję( poddasze mniej mnie interesuje bo dwa pokoje u góry są dla dzieci a dół jest jednak atutem tego projektu )Mam też dwa zrenederowane zdjęcia widoku salonu.Po niedzieli spróbuję Tobie przesłać ale czy masz już ten program?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszam z budowa melodi za jakies 3 tyg

co do salonu 26 m

tez sie na tym zastanawialem ale do tego doliczam jadalnie i optycznie kuchnie (robie niska scianke odzielajaca salon od kuchni - tak naprawde to 3,5 metrowe akwarium) w sumie wiec wychodzi ok 45 m2 jako jedno otwarte pomieszczenie. Co do zadaszonego tarasu to tylko atut zawsze mozna wyjsc dwa kroki do przodu i miec slonce. W lecie sugeruje posiedziec na otwartym tarasie od strony poludniowej czy zachodniej - nie do wytrzymania!!

Dla mnie to idealny projekt szczegolnie przy naszym usytuowaniu dzialki.

Zmainy robimy w dachu do kazdego pokoju robimy lukarne. Bylem w paru domach z oknami tylko polaciowymi klaustrofobiczne na dluzsza mete. dzieci nie maja kontaktu z otoczeniem tylko ciagle patrza w chmury. Inna sprawa ze gory przez najblizsze 3-4 lata nie ruszamy. Mamy 2,5 i 1,5 roku dzieci.

pzdr marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...