Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szydełka

powiekszenie bramy garażowej ma jedno zadanie - ułatwić wjazd - rozwiazanie to zaroponował androżek i wielu z tego korzysta - nie doszukałem się na forum żeby ktoś tego żałował więc chyba warto to zrobić. My tak zrobiliśmy ale nie wjeżdzamy jeszcze do garażu więc nie wiem jak to jest w praktyce. Jeśłi zaś chodzi o konstrukcyjne rozwiązania to napewno da sie to zrobić jeśli odpowiednio wcześnie zaczniecie o tym myśłeć. Myśmy to zmienili w fazie adaptacji projektu

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i jeszcze jedno właśnie wczoraj okazało sie że drzwi na taras mogą otworzyć sie jedynie 90 stopni szersze otwarcie powoduje wyrywanie zawiasów. Ja to przegapiłem ale warto pomyśleć o tym przy zamawianiu okien żeby drzwi na taras otwierały sie środkowe (w zupełności rozwiązuje to problem)

następnym razem będe już wiedział hihiihihih:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Wójcik Sąsiadko ty moja jaki robicie strop???

 

 

TERIVA - o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro (16.07.2009r.) zaczną układać i planują zalać w sobotę.

Majstry ruszali coś nosem że wolą tradycyjny lany ale Paweł krótko uciął rozważania że taki i kropka ale ja tam się nie znam :p

Dziś mają przywieść zamówione belki zaś jutro mam nadzieje praca zacznie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bramy garażowej to my również powiekszaliśmy do 5m szerokości a również wysokość u nas wzrosła do 2,25m. Zaobserwowałem że poszeżenie bramy nie dało nić z tego zwzgledu że mamy dwa duże samochody które i tak się nie mieszczą razem. Na siłe to się mieszczą tylko co z tego jak do kotłowni z garażu już się nie dostane a o przejsciu do domu nie wspomnę.

TU lepszym rozwiązamiem jest poszeżyć i podłużyć cały garaż.

Jest jeden plus w bramie garażowej że jego cena nie jest wieksza niż nieco mniejszej a wrecz wiekszość proponuje właśnie ten wymiar.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w końcu stanęło na 5m, mają wzmocnić strop żeby nie było problemu. Martwi mnie to że piszecie że i tak jest problem. My mamy dwa auta combi, więc troszkę długie. z wejścia do pomieszczeniqa gospodarczego z garażu zrezygnowaliśmy, bo bez przesady aż tyle nie ma potrzeby, chyba że ktoś w garażu węgiel trzyma i musi przerzucać do kotłowni ;). Zostawiliśmy tylko wejście do wiatrołapu. Poza tym może będzie wtedy trochę mniej śmierdzieć, bo jednak zawsze ten charakterystyczny zapach z garażu się do domu troszkę przedostaje. Za to dzisiaj okazało się że panowie trochę nierówno zrobili fundament pod wykuszem i wyszła jedna ściana boczna wykuszu krótsza a druga boczna dłuższa. Nie wspomnę już jak wyglądał rozstaw okien... Na szczęście fundament dość szeroki i można było to zniwelować konstrukcją, więc tragedii nie ma, ale co przeżyłam to moje ;) Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden i jeszcze raz ......

Właśnie w sobotę 18.07.09 odbył się ślub mojej córki.

Budowa stanęła.Nie mam pomysłu jak ją szybko sfinalizować. Pozostał toto-lotek lub włamł .

Androżek kiedyś napisał: dłużej budujesz,krócej mieszkasz. Dodam swoje:

dłużej budujesz mniej remontujesz :p .

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden i jeszcze raz ......

Właśnie w sobotę 18.07.09 odbył się ślub mojej córki.

Budowa stanęła.Nie mam pomysłu jak ją szybko sfinalizować. Pozostał toto-lotek lub włamł .

Androżek kiedyś napisał: dłużej budujesz,krócej mieszkasz. Dodam swoje:

dłużej budujesz mniej remontujesz :p .

jabol

 

:) Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden i jeszcze raz ......

Właśnie w sobotę 18.07.09 odbył się ślub mojej córki.

Budowa stanęła.Nie mam pomysłu jak ją szybko sfinalizować. Pozostał toto-lotek lub włamł .

Androżek kiedyś napisał: dłużej budujesz,krócej mieszkasz. Dodam swoje:

dłużej budujesz mniej remontujesz :p .

jabol

 

Jaendrju GRATULACJE !

 

Co do naszej budowy to muszę się pochwalić iż w końcu zalali nam strop TERIVA no i w szoku jesteśmy bo poszło na niego 20 kubików betonu !

Fakt jest taki iż mamy balkon przy lukarnie ale nie liczyliśmy że aż tyle zmieści się tego betonu w tym stropie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja coś napiszę. Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami wielokrotnie uprawomocnionego pozwolenia na budowę. To "wiekopomna chwila", ponieważ "papiery" zajęły nam ponad rok. Był to pouczający bardzo okres czasu, dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy, m. innymi tego, ze budujemy się w obszarze chronionym, parku krajobrazowym, etc. Jestem dumna, naprawdę! W sierpniu zaczynamy fundamenty, dzisiaj geodeci wytyczyli budynek, mamy sympatycznego i rzeczowego, przynajmniej na początek, kierbuda ( 2500 za całość - co Wy na to?), a wykonawca miejscowy, i , mamy nadzieję, że też do rzeczy. W okolicy Mati pewnie już się pomału wprowadza do swojej Melodii - zazdroszczę! Mocno się zastanawiamy nad pompą ciepła - ponoć na taką inwestycję można dostać korzystny kredyt, jakiekolwiek uwagi mile widziane :D Wiem, że androżek coś takiego ma...Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Aha, czy ktoś robił sobie własną studnię głębinową? Czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja coś napiszę. Właśnie staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami wielokrotnie uprawomocnionego pozwolenia na budowę. To "wiekopomna chwila", ponieważ "papiery" zajęły nam ponad rok. Był to pouczający bardzo okres czasu, dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy, m. innymi tego, ze budujemy się w obszarze chronionym, parku krajobrazowym, etc. Jestem dumna, naprawdę! W sierpniu zaczynamy fundamenty, dzisiaj geodeci wytyczyli budynek, mamy sympatycznego i rzeczowego, przynajmniej na początek, kierbuda ( 2500 za całość - co Wy na to?), a wykonawca miejscowy, i , mamy nadzieję, że też do rzeczy. W okolicy Mati pewnie już się pomału wprowadza do swojej Melodii - zazdroszczę! Mocno się zastanawiamy nad pompą ciepła - ponoć na taką inwestycję można dostać korzystny kredyt, jakiekolwiek uwagi mile widziane :D Wiem, że androżek coś takiego ma...Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Aha, czy ktoś robił sobie własną studnię głębinową? Czy warto?

 

Kierbuda masz w cenie normalnej, oczywiście za takiego który jest na budowie często, a nie jest tylko figurantem do podpisywania papierków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydełko, nie żartowałaś z tym sierpniem! Gratulacje. My już prawie mieszkamy...prawie-tzn część rzeczy w domu, część w dotychczasowym mieszkaniu. Przeprowadzka opóźniona głównie ze względu na pogodę, bo żaden stolarz nie miał odwagi podjąć się pracy przy wilgotności powietrza w domu 86% :(. Dziś na szczęście "robią się" schody, jutro układamy wykładziny. Pozostało jeszcze mnóstwo drobiazgów typu listwy, część kontaktów,gniazdek itp. W każdym razie blisko-coraz bliżej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, moi budowlańcy stwierdzili dzisiaj że tak absurdalnego projektu to jeszcze w życiu nie widzieli. Zaczyna się tęga rozkminka nad więźbą dachową. Stwierdzili że 15 lat kanadyjczyki budują i różne dachy już widzieli, ale tak nieczytelnego projektu do tej pory - nie. Ale jakoś na razie im idzie, może i dach się uda ;). Wczoraj w Lublinie była piekielna burza. Coś niesamowitego, pioruny trzaskały co sekunda, a ciemno nie robiło się prawie wcale. Pomyślałam, że to cudownie mieszkać jeszcze w bloku, a nie w naszym "tekturowym domku". Potem przyszła refleksja: Ciekawe czy jeszcze coś na działce stoi. O godzinie 7:30 stwierdziliśmy że nie jest źle, bo robotnicy już powinni być na działce i gdyby było coś nie tak, to pewnie by zadzwonili ;) Okazało się że nasze zaczątki domku w ogóle nie ucierpiały podczas tej nawałnicy. Trochę nalało się do domu wody, no ale cóż, na okna trzeba jeszcze poczekać ;). Tak jak upiorka zamówiliśmy platinium z oknoplastu, naprawdę piękne okna i do melodii pasują jak ulał ;)

 

A wracając do dachu, to na jakiej wysokości macie okna dachowe?? Dzisiaj pokazywali nam jak to jest w planie i wyszło że mając: ja 170cm, mąż -176, musielibyśmy conajmniej kucać żeby je otworzyć (zakładając że okna otwierają się na dole jak w fakro, a nie jak przy veluxach u góry). Jak to u Was wygląda melodiowicze?? :)))

 

PS. Swoją drogą to ten wątek powinien mieć już podwątki , np. schody, łazienki, ściana kolankowa, okna, itp ;) łatwiej byłoby znaleźć przydatne na danym etapie informacje. A jak nie to chyba przeczytam sobie wątek jeszcze raz i zrobię cenne notatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...