Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Ja mam okna jak w projekcie ponieważ gdzieś żona wyczytała wcześniej, że zasada jest taka, że dolna krawędź okna powinna być na wysokości wzroku siedząc na krześle (jak dobrze to zapamiętałem). Wprawdzie mam 188cm wzrostu i Veluxy (otwieranie na górze), ale nie narzekam. Dla mnie mogłyby być nieco wyżej, żona niższa więc jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moja rada co do okien jest taka: róbcie tak wysoko jak się da ( tzn jak więźba pozwoli)-jak już będzie więźba będzie można to ocenić wizualnie. Weźcie pod uwagę to,że dopóki nie ma pokrycia dachu to stojąc na stropie "przy oknie" głowa "wychodzi" ponad dach-jest więc złudne wrażenie przestrzeni ponad nią. Przy takim kącie pochylenia dachu okna na pewno nie wyjdą za wysoko a będzie możliwość zrobienia wyższej ścianki kolankowej. Z tego co pamiętam u nas dolna krawędź okien zaczynała się na wysokości 100cm od stropu-po wylewkach i dociepleniu poddasza dało to możliwość postawienia ścianki o wysokości 75cm.

 

Co do więźby-jakbym naszego cieślę słyszała :D. Też mówił że projekt kompletnie nieczytelny i "przekombinowany", a poza tym taki dach można zrobić w sposób znacznie prostszy-w szczegóły nie wnikałam, bo terminologię ciesielską opanowałam jedynie w zakresie: krokiew-murłata-wiązar :) :p .

 

Może dziś uda mi się jakieś fotki zrobić ( o ile dwumiesięczna latorośl pozwoli :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów lub jak wolicie melodiowiczów! Bedę zaczynał stawiać uwielbiane przez was cudo w sierpniu. Dach w+pokr. 20000, natomiast cały stan surowy 56 tys zł jak dla kolegi. U nas na pomorzu przeważa 75zł za metr komplet dachu jak widzicie cena nizsza od rynkowej.

Co do planu to zgadzam się z tym,że te wiązary to szajs,to rozwiazanie to coś co miało by sens w karpipówce. My będziemy robić monze plusa. Dla mnie plan jest przejrzysty jak woda na błękitnej lagunie. Mianowicie tylko dla ludzi co nie zetknęli się z tego typu więżbą będzie ciężko odczytać rzut z góry, który kryje jedną niespodziankę, ale to wychodzi przy równaniu wiązara z połacią dachu. A najlepsze to lukarna nad wykuszem: projektant mógłby trochę posiedzieć nad tym elementem więżby. Kąty tam wyjdą zdeka różne, ale to pikuś . pozdrawiam gunar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się zdecydowaliśmy i zakupiliśmy projekt. Teraz czeka nas cała przeprawa z papierologią (czego zaczątki mogłam już doświadczyć - ELEKTROWNIA!!!). Naprawdę bardzo się cieszę że trafiłam do grupy "Melodiowiczów"

Mam do was jedno pytanie a raczej dwa:

1.Czy przy planowaniu ogrzewania podłogowego zwiększaliście wysokość ścian parteru? Ile dodatkowo zwiększa się grubość podłogi przy takim ogrzewaniu?

2. Czy przy wykonywaniu ścian zgodnie z projektem tzn bloczek 36cm kładliście jeszcze ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wiem,że temat był już poruszany ale przejrzałam 8 stron i niestety nie znalazłam. Proszę o info ile m2 jest na poddaszu, chodzi mi o regipsy. Wykonawca podał cenę za robociznę poddasza tzn regipsy+ szpachlowanie i 1 malowanie 10.000,00 zł, łazienka na dole kafle+podwieszany sufit 3000,00 zł

Dziękuję

 

ostatnio mam wrażenie że za każdy etap trzeba minim 10.000,00 zł,

ogrzewanie już chodzi wybrałam piec jednofunkcyjny kondensacyjny 24kw imergas z zasobnikiem 160l, ogrzewanie w domu mieszane tzn podłogowe hole dół, jadalnia+kuchnia i łazienki, reszta tradycyjne grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wiem,że temat był już poruszany ale przejrzałam 8 stron i niestety nie znalazłam. Proszę o info ile m2 jest na poddaszu, chodzi mi o regipsy. Wykonawca podał cenę za robociznę poddasza tzn regipsy+ szpachlowanie i 1 malowanie 10.000,00 zł

 

Właśnie odnalazłam nasze zapiski: poddasze-176,70m2-cena 35/m2+120zł za obróbkę każdego okna połaciowego-w tej cenie docieplenie dwiema warstwami wełny mineralnej,płyty karton-gips, szpachlowanie, malowanie gruntem-bez malowania kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wprowadziłam zamieszanie. Co prawda powierzchnia się nie zmieniła ale cena i owszem. Te 35/m2 było za docieplenie+konstrukcję płyt k-g. Za szpachlowanie i gruntowanie dodatkowo15zł/m2, za malowanie kolorem-7zł/m2. Podsumowując: m2 poddasza "na gotowo"-57zł.

Oglądając Twój album na ao.pl zobaczyłam że macie ścianki kolankowe murowane-zawsze to ileś tam m2 mniej do zabudowy i położoną wełnę. Cena wydaje mi sie nieco przesadzona, chociaż nie wiem jak to wygląda na Dolnym Śląsku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Melodiowiczów.

Dawno mnie tu nie było.............oczywiście budowa tak czas pochłania ( i zdrowie też ;))

Zapewne większość przechodziła to samo co ja a Ci budowniczy, którzy zaczynają mają to przed sobą.....

Budowa mojej Melodii juz zakończona. Kolejny etap to dobieranie mebli.....też nie łatwa sprawa....

Zamierzałem wkleić zdjęcia ale coś mam problem ze stroną ao.pl...album mam ale zdjęć nie moge wkleić.

 

Szydełka...tak naprawdę wybór marki okien zależy tylko od Ciebie, jest tyle tego na rynku,że sam miałem z tym problem. Wybór padł na Fakro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybraliśmy. Klamka zapadła, rano wybrane jeszcze przed przeczytaniem większości waszych odezwów. A i wybraliśmy Roto 735 H i K do łazienki. Powody:

1. Velux nie ma wysokoosiowych

2. Fakro ma wysokoosiowe ale nie ma wysokoosiowego łazienkowego. Wysokoosiowe Fakro wyszły ok. 900 złotych drożej niż Roto.

3. Jakość wydaje się Roto najlepsza, ale to oczywiście i tak wyjdzie w praniu i za kilka lat.

4. Cena wysokoosiowych Roto wyszła nam ok. 1500 większa niż zwykłych jednokrotnie malowanych fakro. Roto jest 3-krotnie malowane!!

 

A poza tym co miłe to wreszcie dorzucają rolety za 1 zł. A że w kolorze kremowym to mi akurat na rękę, bo takie chciałam. Przy wydatkach wykończeniowych to pewnie za 5 lat pomyślałabym o roletach, a tak będą od razu :)

 

Przy melodii to w zasadzie wyłącznie wysokoosiowe powinno się brać pod uwagę, oczywiście według mnie i oczywiście pod warunkiem, że nie podnosiło się ścianki kolankowej, bo gdyby się podniosło to tragedia jest mniejsza.

 

Dzisiaj mam na topie temat grzejników. Podobno wszystkie są takie same, chodzi tylko o wygląd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z grzejnikami jest taka sama historia jak z oknami. Jest dużo firm i parametrami nie różnią się wiele.

MY okna dachowe wybraliśmy firmy Fakro z dodatkową wentylacją. W zwiazku z tym że nasz budynek jest podniesiony o 2 warstwy nie było konieczności kupowania okien o pełnym wychyle.

 

Po 3 miesiącach zamieszkiwania w Melodii uważam że projekt oraz wszelkie w nim rozwiązania spełniają nasze wszelkie oczekiwania. Pozostał nam do wykończenia tylko ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upiorko dzięki za informację cena mi również wydała się bardzo wysoka zwłaszcza, że poddasze mam już ocieplone wełną i praktycznie założoną folię brakuje trochę na wyższych partiach ale to nie problem jak będzie rusztowanie to mąż sam ją uzupełni.

Dziśiaj wreszcie robią się posadzki :D :D :D :D :D

Jeszce tylko jakieś 200.000 zł i się wprowadzimy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorka nie opowiadaj bajek. Nie tylko kasa jest najważniejsza tylko to żeby te okna jakiś czas pomieszkały. Mój inwestor wymieniał po roku szyby-firma roto oszczędza na szybach. Patrząc na same okucia to już samo mówi przez się że fakro to debeściak. Robiłem w lutym dach-jego remont. Wymontowałem stare fakro po czym inwestor je odświerzył lakierem i wstawiłem je z powrotem . Miały te okna po11 lat , Kto nastepny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...