Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gunar skończ już z tą reklamą.

Ja wybrałem Roto i mam je ponad rok a dom stoi w lesie między drzewami (sporo upadających gałęzi ) i nic się z szybami nie dzieje.Co do okuć to Roto robi bardzo dobre wiele firm produkujących okna zakłada właśnie okucia Roto.A wybrałem Roto bo chciałem mieć wszystkie plastikowe bo nie zamierzam co parę lat biegać z pędzlem.Pozostałe firmy z tego co pamiętam albo nie miały plastików w ofercie albo były dużo droższe od drewnianych.To samo się tyczy wysokoosiowych a w domu z tak płaskim i niskim dachem są one niezbędne.

Mi udało się wytargować upust 40% od ceny katalogowej i Roto wcale nie wyszło drożej od konkurencji no i jeszcze rolety gratis.

Gałek widzę że jesteśmy z jednego miasta.Jak chcesz to wpadnij i ocenisz sam czy warto podnosić górę. Na jakim jesteś etapie budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunar podaruj sobie już, jak zauważyłeś jesteśmy tu wszyscy po to, żeby się wymieniać wzajemnie opiniami i spostrzeżeniami a nie po to, żeby piać z zachwytu nad fakro, veluxem lub innym rodzajem okien. Wybrałam Roto, ponieważ są najładniejsze, najporządniej wykonane. Skoro jesteś tak zorientowany w temacie to powinieneś wiedzieć, że jeszcze jakiś czas temu Roto puszczało kaszanę na rynek supermarketowy, teraz bardzo jakość okien się podniosła. Wystarczy wziąć pod uwagę że fakro standardowe obrotowe jest lakierowane jednokrotnie!! Okna nie są złe, ale żeby od razu piać z zachwytu to chyba lekka przesada. A hartowane szyby mają w zasadzie wszystkie okna dachowe, więc debata na ten temat jest tu akurat zbędna. Roto daje 5 lat gwarancji więc jeśli coś się dzieje, masz czas żeby złożyć reklamację. Jeśli coś ma się dziać to na pewno przez pierwsze 5 lat wyjdzie... Poza tym dochodzi tu jeszcze kwestia lokalnego patriotyzmu - produkcja w fabryce w Lubartowie

 

A Ciebie gunar zapraszamy na forum jak będziesz budował melodię i faktycznie będziesz miał coś mądrego w tej kwestii do powiedzenia. A dla sportu to wybierz sobie inne forum, np, sfrustrowanych cieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam wrażenie, że mamy do czynienia z produktami o porównywalnej jakości w porównywalnych modelach. Dlatego brał bym pod uwagę kwestię wymaganej funkcjonalności, materiału i cenę pod uwagę. Osobiście mam Veluxy i uważam, że nic im nie brakuje, Fakro odrzuciłem ponieważ klamka mi nie odpowiada, Roto wychodziło znacznie drożej, nie brałem pod uwagę wysokoosiowych, plastikowych etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorka nie opowiadaj bajek. Nie tylko kasa jest najważniejsza tylko to żeby te okna jakiś czas pomieszkały.

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą kasą? I komu na tym forum opowiadam bajki? Napisałeś cztery posty i wszystkie zachwalają jedną firmę. Dlaczego zaśmiecasz nam forum? Założę się że nawet się nie pofatygowałeś żeby przeczytać temat od początku i zasadniczo nie masz pojęcia o co w tym pisaniu nam-BUDUJĄCYM wg tego projektu chodzi. Proponuję-skorzystaj z rady Szydełki i zmień forum albo chociaż temat.

Koniec off-topa.

 

A teraz w temacie :)

Uprzejmie donoszę że spędziliśmy pierwszą noc w naszej Melodii. Co prawda jeszcze na dmuchanych materacach,ale i tak cieszy :) Nie wiem kto się bardziej cieszył z kąpieli w wieelkiej wannie-nasza dwumiesięczna córka czy my :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga koleżanko jeżeli na budowę patrzymy przez pryzmat pieniędzy, czyli coś w stylu najtańsze materiały i fachmani nie wiadomo skąd to wiadomo jaki koniec całej operacji-dużo niepotrzebnego stresu i zmarnowanego czasu. Z innej beczki .W każdym bądż razie budowałem kilka takich domów jak melodia i w połowie ich była podniesiona ściana kolankowa. W Melodii też bym ją podniósł . Niesie to za sobą konieczne zmiany zestawienia więżby dachowej(wydłużenie okapu proporcjonalne do podniesienia ściany kol.), a wiem co mówię bo jestem cieślą, dekarzem. A na forum mogę się jeszcze wam przydać, więc nie odrzucajcie mnie z powodu miłości do fakro. Po prostu wstawiałem już nawet najgorszą szmirę w dachu i wiem co mówię. Ale po co kogoś uszczęśliwiać na siłę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat okien ustalmy że wszystkie są jakościowo porównywalne a wybór to kwestia gustu.

 

 

Upiorka czy doczekamy się zdjęć?????????? Bo znowu przyjadę do Siedlec!!!! ;)

 

W kwestiach formalnych kolejne zapytanie i prośba o fotki. Schody, schody i jeszcze raz schody. Czy ktoś ma jakieś inne rozwiązanie niż Androzkowe? :) No i jak z funkcjonalnością, bo nas to gryzie najmocniej.

 

U nas już konstrukcja dachu zrobiona. W przyszłym tygodniu na topie impregnacja konstrukcji oraz pokrywanie blachodachówką. Nie będzie tak pięknie jak przy dachówce, ale u nas z racji konstrukcji szkieletowej w grę wchodził tylko gont, który uważam że na dachu wygląda jak papa tylko kolorowa ;) (opinia jak najbardziej subiektywna) no i blachodachówka. Stanęło na Planniji. Ceglastoczerwonej oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydełko-drogę już znasz-zapraszamy :)

A fotki ...jutro Kochaniutka, jutro ;)-najpierw trza trochę posprzątać, bo wstyd :oops:

Co do schodów: my mamy inne niż w projekcie, bardzo nam się podobają, nie "zagracają" hallu, choć trzeba uczciwie przyznać że nie są najwygodniejsze do schodzenia dla osób o rozmiarze stopy powyżej 43 ;). Mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą, wkrótce pokażę Wam na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich melodiowiczów. Mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej w domu melodia. Czy warto jest ją podnosić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam

ścianki kolankowej jako takiej nie ma jest jedynie ścianka któą stawiasz w celu zlikwidowania trudno dostępnych miejsc u styku sufitu i podłogi. myśmy zrobili ją mniej wiecej na wysokość 1 metra (w łazience i garderobie niższa) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę ponownie bo nikt nie zechciał odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania. Wiem, że większość z was jest już na dalszym etapie budowy a ja dopiero na etapie adaptacji ale może z waszych doświadczeń poradzicie mi w dwóch kwestiach:

 

1.Czy przy planowaniu ogrzewania podłogowego zwiększaliście wysokość ścian parteru? Ile dodatkowo zwiększa się grubość podłogi przy takim ogrzewaniu?

2. Czy przy wykonywaniu ścian zgodnie z projektem tzn bloczek 36cm kładliście jeszcze ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxi-wszystko zależy od tego jak wysokie chcesz mieć pomieszczenia na parterze. My nie podwyższaliśmy i "na gotowo" mamy wysokość 2,60m (oczywiście tam, gdzie nie ma podwieszanych sufitów) Poza tym musisz wziąć pod uwagę grubość styropianu,który chcesz położyć pod posadzkę-jak poczytasz inne wątki zobaczysz że rozpiętość jest ogromna-są tacy,którzy dają 5-10cm, ale i tacy którzy dają 15-20cm. (np tu http://forum.muratordom.pl/jaka-grubosc-styropianu-pod-wylewke,t33228.htm?highlight=wylewka%20pod%B3og%F3w%EA) Najprościej będzie zacząć od tego jaką chcesz mieć ostateczną wysokość pomieszczeń ( np 2,65m), do tego dodaj ok 1,5-2cm grubość podłogi (gres, deska) + 6-7cm (grubość wylewki) + grubość styropianu (załóżmy 10cm). Z takich obliczeń wynika że wysokość ściany musisz mieć ok. 2,84m od poziomu chudziaka (czyli np wysokość otworów okiennych czy drzwiowych należy liczyć od poziomu +24cm od poziomu chudziaka) Oczywiście jeśli chcesz mieć mniej lub więcej styropianu należy te obliczenia zmodyfikować. Elementem stałym jest grubość wylewki, która przy ogrzewaniu podłogowym powinna być większa (6-7cm)

 

Na drugie pytanie nie odpowiem-u nas jest porotherm 25+ 15cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pochwalę się wreszcie są posadzki wyszło mi około 240 m2 koszt robocizny 3620,00 zł i 38 ton piachu cementu nie pamiętam

Temat regipsów 35,00 zł/m2 czyli jeśli wyjdzie tyle co u Upiorki 177 m2 koszt robocizny 6195,00 -zabudowa+szpachlowanie + malowanie bazą.

Teraz 2-3 tygodni na schnięcie i mam nadzieję weźmiemy się za regipsy lub dolną łazienkę więc zdjęcia z realizacji mile widziane :lol:

Oj trochę opornie nam to idzie we wrześniu minie 2 latka ale tak to jest jak buduje sie z pensji męża - kredyt wzieliśmy na część inwestycji decyzja po części męża -może i rozsądna ?.

Zdecydowałam się na sprzedaż dęba, który stoi sobie od 2 lat i czeka na przeróbkę na podłogi, trochę obawiam się rozsychania itp. Ze względu na mniejsze zamieszanie przy układnaniu i bardziej odporne na np szpilki koleżanek są podobno dobrej jakości panele i zawsze jest mniejszy koszt nawet gdybym miała je za kilka lat wymienić.

 

Proszę o uwagi i sugestie a przede wszystkim zdjęcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. My ruszamy z budową 01.03.2010 - jak pogoda pozwoli .

Ekipa umówiona na SSO - 50000 - mają cały potrzebny sprzęt - koparkę itp...

w tej cenie jest oczywiście kierbud , rozprowadzenie kanalizacji +piony i wykop pod przydomową oczyszczalnię i moze się coś jeszcze przepchnie.

Cześć materiału planuję kupić teraz ,bo ceny nie są takie złe - Ytong 24 około 1584 szt po 6.5 , a 11,5 936 szt po 3.5 .,bloczki betonowe 12-ki - około 2000 sztuk po 2.5 z transportem i wyładunkiem i strop 8000 też z transportem i rozładunkiem .Teraz tylko walka z biurokratami i bankierami - reszta to pikuś :D Okna wycenili na 9000, rolety zewnętrzne 4500 ,drzwi zewnętrzne 3000 a dach to inna historia - az głowa boli . :o -25000 za całość - rynny , okna ,kominki wentylacyjne itp. dachówka brass bałtycka cisar kasztanowa- 2,45 sztuka (300 metrów) . Wszystkie ceny oczywiście brutto a dach z 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rataj, zastanów się nad tymi oknami za 9000. Czy warto kupić coś porządniejszego i potem nie żałować czy mieć takie sobie ale nie kląć za każdym razem. Mi w każdym salonie przy cenie okien zbliżonej do Twojej wyceny ekspedienci mówili że lepiej dać poprzeczkę poziomą w oknach balkonowych bo będą problemy bo się profil może krzywić itd. Jak poszłam do oknoplastu to pan się zaczął śmiać że nic podobnego bo robią na pełnym hmmm. kantowniku?? no takim kwadracie, a nie na ceowniku a poza tym profil jest A, czyli najgrubszy i nic podobnego nie będzie miało miejsca. No i oczywiście rozumiem że mowa tu o oknach na parter ;)

 

pozdrowionka

 

Ja dzisiaj jestem na etapie przemyślenia kuchni i postanowiliśmy na 99% zlikwidować spiżarkę a zabudowę kuchni dociągnąć do tego miejsca. Dać tam ściankę z K-G i takowe półeczki, będzie miejsce na kwiatka, winko i książkę kucharską :) Pomysł jak dla mnie przedni, a pan w salonie mebli kuchennych pytał co on ma wsadzić w tą powierzchnię kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach formalnych kolejne zapytanie i prośba o fotki. Schody, schody i jeszcze raz schody. Czy ktoś ma jakieś inne rozwiązanie niż Androzkowe? :) No i jak z funkcjonalnością, bo nas to gryzie najmocniej.

 

 

w kwestii schodów to nasze rozwiazanie schodów to konstrukcja lekka ze stali nierdzewnej z trepami drewnianymi oraz balusradą z nierdzewki. Układ schodów jest całkowicie inny niż zakłada projekt. Schody są jednozabiegowe i wychodzą na salon. Pozwoliło to nam zyskać dodatkową przestrzeń na przedpokoju. Ze wzgledu na to że nasz salon , kuchnia i przedpokój są otwarte uzyskaliśmy ogromną przestrzeń bez ścian.

Projekt schodów do wglądu na http://przemasik.ao.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorka - okna wycenili mi w MK - 90x90 -370 ,180x140 -900 , 90x160 - 530, tarasowe 2000 - okna na profilach WEKA 6-cio komorowe - obecnie na promocji i jest to cena po rabacie. Nie mamy wyjścia z sypialni na taras ani okrągłego . Są to oczywiście okna parteru :wink: bo poddasze to inna historyjka. To jest pierwsza wycena i pewnie się inne pojawia ,ale oczywiście cena nie będzie jedynym kryterium .Muszę przyznac że ekspertem od okien to ja nie jestem. Obecnie w mieszkaniu mamy deckenika i choć były drogie to było warto. Co do budowy to obecnie myślę czy czasem nie zostawić ściany jednowarstwowej choć do tej pory zdecydowany byłem na 24 Ytong +12-15 ocieplenie.Planujemy rolety zewnętrzne i przy 24-ce było by zdecydowanie łatwiej , no i jeszcze kwestia- jak jest lepiej a jak jest taniej. http://www.rataj75.ao.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna u gory fakro.kolezanka ktora ma potezna hurtownie budowlana i handluje wszystkimi oknami kazala nam wziac fakro, posluchalam jej i jestem zadowolona . w lazience tez mam z tej firmy specjalne i jest super. co do schodow to mam tymczasowe drewniane ktore wychodza prawie z salonu i jest duzo miejsca w holu,jak bede robila docelowe to raczej w stylu androzka, pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...