Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Witam dzola11

Cieszę się, że się odezwaliście życzę powodzenia w zmaganiach. Proszę o bieżące uzupełnianie dokumentacji zdjęciowej :) . W późniejszych etapach przydają się zwłaszcza zdjęcia elektryki, ogrzewania i wod-kanów.

 

Dzięki za miłe słowa choć wtedy nasza Melodia była jeszcze zupełnie "surowa".

 

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam mieszkających do pochwalenia się swoimi domkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po długiej zimie nadszedł czas na kolejny etap budowy :) Dzisiaj ruszyliśmy z dachem. Przywieźli nam deski na więźbę. Za deski, łaty i kontrłaty zapłaciliśmy 11.500. Z biegiem czasu zaczynam troszeczkę żałować pewnych zmian jakie dokonaliśmy w naszej Melodii (lub jakich nie dokonaliśmy). Zlikwidowaliśmy okno w salonie ze względu na posiadanie większej powierzchni ściany na TV, teraz myślę że mogliśmy przesunąć okno i zrobić je takie jak np u androżka :( no ale cóż... już raczej za późno na takie zmiany. Mam nadzieję że w salonie światła nam jednak nie zabraknie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WITAM WSZYSTKICH

Wiosna w pełni a na forum cisza czyżby wszyscy tak mocno pracowali na budowach?????

Czekamy na nowe informacje i dokumentacje zdjęciową

U nas wreszcie wszedł stolarz z podłogą i schodami niestety brak kominka będzie dopiero jesienią.

Kolejna wycena mebli kuchennych 15500,00 zł - 11 metrów bieżących mebli 18 tandemboxów myślę, że ta cena jest już do przyjęcia ale ponieważ mam jeszcze trochę czasu poszukam może uda się coś jeszcze wytargować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na post Androżka, wybaczcie za brak sygnałów. Nie muszę tłumaczyć jak bardzo absorbuje budowa domu a tym bardziej jak częściowo to się robi za pomocą telefonu;))

Oświadczam, że już mieszkam w mojej Melodii. Pozostało mi do zrobienia ogrodzenie od strony ulicy i zagospodarowanie ogrodu.

Uprzedzając pytania....mieszka sie wspaniale......po wybudowaniu i zamieszkaniu, dopiero jest ta pewność, że to ten dom.

Są jeszcze jakieś kosmetyczne sprawy do wykonania ale to już naprawde kosmetyka.

Mam pytanie do mieszkających i opalających gazem dom. Jak wam przedstawiały się rachunki za gaz w zimie???Czy kwoty 700-800 to dużo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać w miarę aktualną cenę jaką sobie liczą za robociznę za wykonanie ław fundamentowych i ścian? Chodzi mi o ceny z końca tamtego roku?

 

Witam Melodiowiczów!!

 

Ja jestem po rozmowach z moim majstrem i cenę fundamentów mam uzgodnioną na 8 tyś (ławy + ściany fundamentowe + chudziak) budowę zaczynamy we wrześniu jak dobrze pójdzie. Następnie ściany budynku do więźby wraz ze stropem 16 tyś i więźba z pełnym deskowaniem + papa 8 tyś. Całość 32 tyś Myślę że jest to cena rewelacyjna!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o opinie i spostrzeżnia na temat tarasów kostka brukowa czy płytki? Mamy podłogę dębową i obawiam się wnoszenia piasku jeśli będzie kostka bruk.

Minusy płytki śliska po deszczu, fugi trzeba odnawiać co kilka lat,

Proszę o opinie

Pozdrawiam

 

Witam

Ja osobiście wybrałbym drewno na taras.

1 na pewno wygląda najładniej

2 przyjemniejsze i cieplejsze w dotyku na bose nogi

3 nie jest tak śliskie jak płytki

4 kostka brukowa na tarasie to chyba pomyłka moim zdaniem

 

ale każdy robi jak mu pasuje nic nam do tego

Pozdrawiam.............

Edytowane przez karina88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich melodiowiczów. Mam pytanie o garaż a konkretnie czy ocieplaliście strop (sufit) w swoim garażu. Z tego co czytałem na forum nieocieplony strop w garażu znacznie wychładza znajdujący się nad nim pokój. Nadmieniam, iż posadzka na piętrze będzie też ocieolona styropianem i stąd moje pytanie czy ma też sens ocieplania stoposufitu w garażu. Z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam.

 

kilka nowych zdjęć na http://www.galek.ao.pl

Edytowane przez Gałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję mury rosną- życzę samych łatwych wyborów :))

 

U nas drzwi wewnętrzne zamówione, niestety ze względów finansowych zamówiliśmy wszystkie ościeżnice i 3 szt skrzydeł resztę za jakieś 2-3 miesięcy. Nasz wybór padł na Portę w okleinie naturalnej PORTA NOWA wzór 1,1 pełne i PORTA KONCEPT A9. Zależy mi na tym aby się wprowadzić jak najszybciej i dzięki tej odwleczonej inwestycji zamówiłam już też meble do kuchni.

W domu nadal pracuje stolarz pierwsze efekty jego pracy uwieczniłam w albumie http://www.ma.ska.ao.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...