Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Schody są podobne do schodów Seby jest to dąb bejcowany ciemnym orzechem 2 lub 3 krotnie. Dzisiaj schody są jeszcze zabezpieczone kartonami trwa malowanie ale moze jutro uda się już zakończyć zdejmę wówczas kartony i zrobię zdjęcia.

Pozdrawiam

 

witam

na jednym ze zdjęć widać troche schody. jak możesz to prześlij zdjęcia na moją skrzynke lub dołącz do albumu

dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie okien dachowych tzn. w wycenie policzone są najtańsze Fakro a ja zastanawiam się czy nie wziąć tych o klasę wyższych z ciepłą ramką .A może te zwykłe są ok i dobrze się sprawdzą i szkoda wydawać ekstra kasę. Jeśli to nie problem to proszę napiszcie jakie okna wybraliście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

My wybraliśmy Okna OptiLight są w porównaniu do Fakro znacznie tańsze. Firma, w której kupowaliśmy okna wraz z dachówką zaproponowała nam to rozwiązanie. OptiLight to odłam Fakro szyby w oknach są fakrowskie i w wyglądzie jak porównywaliśmy do fakro okna wiele się nie różnią. Niestety nie mogę powiedzieć jak się sprawują ponieważ będziemy je montować dopiero za miesiąc. Jak narazie sobie czekają. Okna +dachówka ze wszystkimi akcesoriami kosztowały nas 21tys.

Pozdrawiam serdeczenia

http://www.ania041087.ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie -czy można u kogos obejrzeć Melodię?-w okolicach Rzeszowa? Proszę o info ile zapłaciliście za robociznę?- fundamenty + murowanie oraz ile za zrobienie dachu. Jestem na etrapie szukania ekipy, a nie wiem jakie są ceny. Czy Androżek zagląda tu jeszcze:)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

marcinorzel,

my postanowiliśmy zrobić schody z salonu. Rozwiązanie takie podyktowane było raczej koniecznością niż świadomym wyborem, ale uważam, że jest ciekawe. Schody wyszły wygodniejsze - mają 1 zabieg, zostały poszerzone do 1 metra, dołożony został 1 stopień względem projektu przez co są mniej strome. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z ograniczeń wynikających z takiego rozwiązania - nie każdy chciałby mieć schody w salonie. Z drugiej strony salon z otwartą klatką schodową zyskuje optycznie na wielkości a solidnie wykończone schody mogą stanowić element dekoracji.

Poniżej zdjęcia naszych schodów. W salonie będą 2 schodki, chcemy w trakcie wykańczania połączyć je w jakiś sposób z kominkiem, ale to dopiero w przyszłym roku.

pozdrowienia dla Melodiowiczów

kris_ST

schody1.jpg

schody2.jpg

schody3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie -czy można u kogos obejrzeć Melodię?-w okolicach Rzeszowa? Proszę o info ile zapłaciliście za robociznę?- fundamenty + murowanie oraz ile za zrobienie dachu. Jestem na etrapie szukania ekipy, a nie wiem jakie są ceny. Czy Androżek zagląda tu jeszcze:)?

 

musisz zdawać sobie sprawę, że koszty robocizny uzależnione są od wielu czynników i niestety często są one wprost proporcjonalne do jakości usługi. Musisz wiedzieć jakie fundamenty, wylewane, czy ława i murowanie z bloczków, jakie ściany - za Ytonga biorą sporo więcej, jaki strop, żelbetowy, czy gęstożebrowy. Wszystko to wpływa na wycenę. Za pokrycie dachu blachą biorą taniej niż za dachówkę, ale karpiówka kosztuje sporo drożej niż zakładkowa.

Ja umówiłem się za murowanie na kwotę 23 000, w tej cenie schody zewnętrzne i wewnętrzne, taras, klinkier. Niestety musiałem za pewne prace dopłacić i obecnie szacuję koszty tego etapu na 26 000.

Jeśli chodzi o koszt dachu to mam podpisaną umowę na 15 000 (więźba + pokrycie dachówką). Ten etap jeszcze przede mną, zobaczymy jak wyjdzie.

pozdrawiam

kris_ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłam ekipę do dachu za 21000, ale powiedzieli,że cena może jeszcze wzrosnąć w przyszłym roku :sick:(wtedy będzie robiony dach).Lekko się zdenerwowałam , bo jak się z kimś umawiam, to nie po to żeby mi podniósł cene np.o 20%!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Nasz domek powoli nabiera kształtów i mamy już stan surowy zamknięty. Bierzemy się za elektrykę. Czy ktoś ma już lub myśli o wyspie w kuchni ?? Nie mamy ścianki działowej pomiędzy kuchnią i salonem i zastanawiamy się nad wyspą - nie wiem tylko jak ona będzie wyglądała... hmmm

Aktualne zdjęcia poniżej

 

pozdrawiam

 

http://www.dzola.ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Gratuluję wszystkim postępów i zapału i życzę wytrwałości.

 

JA MELDUJĘ ŻE WRESZCIE MIESZKAMY JEST CUDOWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dużo brakównp szafy w garderobie paneli w dolnych pokojach, wypoczynku w salonie ale mieszkamy i będziemy się doposażać.

Pamiętam o zdjęciach schodów postaram się jutro wrzucić.

Z ogólnych wrażeń:

- ścianka w kotłowni oddzielająca kotłownię i pralnie suuper rozwiązanie wejście do pralni przy łazience dolnej a do kotłowni z garażu

- likwidacja drzwi do kuchni moim zdaniem zupełnie niepotrzebny koszt

- likwidacja ścianki między kuchnią a salonem i półwysep wreszcie jestem w kontakcie z rodziną podczas gotowaie obiadku, mogę oglądać telewizję a jednocześnie gotować

- zmiana okien w wykuszu na okna tarasowe-można z jadalni wyjść na taras nie przechodząc przez cały salon,

-kabina walk in obawiałam się że będzie zimno jest super ciepło i wygodnie nie ma otwierania i zamykania drzwi naprawdę polecam jeden nasz błąd panel prysznicowy powinien być na sąsiedniej ścianie,

-podłogowe ogrzewanie super sprawa ale tylko tam gdzie kafle

- poddasze jest bardzo duże nie robiliśmy żadnych zmian sypialnia ma 33metrów podłogi pokój nad salonem około 23 po 3 okna dachowe i jest bardzo jasno ważne aby właściwie zrobić zabudowę kartongips pisałam o tym wcześniej. wszyscy zwiedzający są zaskoczeni przestronnością poddasza.

- przeniesienie spiżarni do małego WC na dole

 

 

POZDRAWIAM

Zdjęcie0115.jpg

Zdjęcie0118.jpg

Zdjęcie0121.jpg

Zdjęcie0122.jpg

Zdjęcie0146.jpg

Edytowane przez ma.ska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie i dołączam do waszego grona. Wykopy pod fundamenty gotowe i w tym tygodniu wylewamy ławy. Ja siedzę teraz nad kosztorysem, który otrzymałam zfirmy. Zawsze marzyłam o dachówce karpiówce lecz niestety wyszła drogo. Firma chce 70 000 za ułożenie dachu z materiałem i orynnowaniem :(. Troche mnie to powaliło. Czy ktoś z was robił dach z karpiówki?. Jakie koszty były waszych dachów?

Całkowity koszt z wykończeniem wyszedł mniej więcej 500 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Melomaniaków ;)

Nasza Melodia dopiero powstaje - jesteśmy na etapie fundamentów - ale ja już szukam inspiracji dotyczących wnętrz :) Ma.ska Twoja melodia jest piękna, jeżeli tylko miałabyś chwilę wolnego i chęci to proszę wrzuć więcej fotek :) Tą prośbę kieruję również do wszystkich innych, którzy wykończyli bądź wykańczają domki. Ciekawa jestem nie tylko wnętrz ale różnych praktycznych rozwiązań oraz zmian, które warto zrobić aby dom był jak najbardziej funkcjonalny.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kochani radości mnie nie opuszcza bo jesteśmy już po ociepleniu fundamentów ,

Bo jak wiadomo pogoda płata mam figle a tym bardziej że u nas sama glina i po każdym deszczyku wszystko spływało do środka.

Ale czeka nas jeszcze kanał w garażu i zamontowanie rur do kanalizy i wody.

I to będzie na tyle jeśli chodzi o rok 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

właśnie rozpoczęliśmy naszą budowę. ławy wylane w sobotę (zresztą kosztowało nas to mnóstwo pracy) a dzisiaj wchodzą murować ściany fundamentowe. Czyli w tym roku stan 0 a reszta wiosną. Czy ktoś mógłby napisać ile będą was kosztowały poszczególne etapy (nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie dach (konstrukcja i pokrycie dachówką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dach z doprojektowaną lukarną wyszedł:

więźba około 10tys.

dachówka Rupp ceramika - Rubin 13V + okna wysokościowe Fakro 41tys.

Robocizna za całość dachu 21 tys.

Obecnie skończona elektryka, docieplenie sufitu garażu. Czekam na hydraulika i okna. Mam nadzieję na tynki w tym roku.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również meldujemy, iż z końcem sierpnia zamieszkaliśmy swoją Melodię! I oczywiście podzielamy zdanie - jest SUPER!!!

Nie ma to jak własne gniazdko - może nie jest jeszcze do końca wykończone - nie pomalowane, brak łazienki na górze, ale powolutku wszystko się zrobi.

Załączamy kilka nowych fotek - nie było kiedy wszystkiego udokumentować, więc reszta wkrótce. Polecamy schody z podświetleniem, jesteśmy z nich baaardzo zadowoleni - cały urok holu...

 

http://www.kajetan31.ao.pl

 

Pozdrawiamy i zapraszamy

Aleksandra i Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...