Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rataj75 proszę bardzo napisz jaką masz dachówkę i drzwi zewnętrzne. Dachówka wygląda super. I jeszcze prosimy o zdjęcia wewnątrz Melodii :). Domek z zewnątrz wygląda bardzo elegancko ciekawa jestem jak będzie wewnątrz.

U nas na razie panowie murują ściany fundamentowe ale i tak się cieszę że coś się ruszyło.

Edytowane przez proxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koszt dachu wygląda mniej więcej w ten sposób (dachówka Rupp Ceramika Rubin 13V kolor tekowy):

- dachówka +gąsiory+dachówki wentylacyjne+kominki wentylacyjne - 18500 zł

- okna + akcesoria dachowe + orynnowanie - 19 000 zł

- drewno na więźbę (bez deskowania) - 12 700 zł

- robocizna - 16 000 zł

 

Czyli razem około 66-68 tys. dochodzą jeszcze blachy do więźby, śruby, gwoździe itp.

pozdrawiam kris_ST.

 

p.s.

a jak wam się podoba Melodia z zadaszonym tarasem?

zdjecie 010a.jpg

zdjecie 011a.jpg

Edytowane przez kris_ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po długiej nieobecności u nas na budowie cały czas coś się działo, a to ocieplenie domu, podbitka no i nasz kominek. W galerii http://www.galek.ao.pl udokumentowanie fotograficzne naszych prac.

Pozdrawiam wszystkim i życzę wytrwałości

Edytowane przez Gałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Ruszyliśmy z budową Melodyjki miesiąc temu. Idzie sprawnie. Projekt piękny.

Poszukuję budowniczych, którzy chcą się podzielić wrażeniem z podnoszeniem ściany kolankowej.

Mam pomysł na 3 bloczki porothermu w górę (razem 75 cm) z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachu, co może pomóc.

Może ktoś w niedalekich okolicach Opola buduje ten domek i chce się podzielić doświadczeniem i podjętymi decyzjami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ma służyć podnoszenie ścianki kolankowej aż o 75 cm.Chyba,że w domu mieszkają 2 rodziny.Jedna na dole,druga u góry.Zgadza się,że wydłużenie krokwi pozwoli w pewnym sensie uniknąć efektu "grzyba" ale....mój znajomy wybudował dom wg gotowego projektu i podciągnął ścianę kolankową o chyba 50 cm.Nie wydłużył krokwi ( dom wygląda jakby grzybek - nieproporcjonalnie i nieforemnie ) ale okna dachowe na poddaszu w pokojach dzieci wyszły na wysokości chyba 160 cm.Makabra.Czujesz się jak w celi,jest światło ale widoku na zewnątrz dzieci już nie mają.Moja rada - nie cuduj a jak już koniecznie musisz i chcesz ,podnieś ściankę o 1 Ytonga.Ale przede wszystkim pooglądaj gotową Melodię a potem zadecyduj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

My zostawiamy na zimę nasz domek w stanie surowym otwartym, też jestem na etapie uzdadniania i zamawiania fachowców. U mnie wyspa będzie na pewno, ja chciałabym, aby była prostopadle do dalonu a mąż równolegle. Już sama nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze, zostaje kwestia wymiarów aby w wykuszu swobodnie zmieścił się stół.

Ao jakiej wyspie myślałaś, czy masz jakiś projekt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po długiej nieobecności u nas na budowie cały czas coś się działo, a to ocieplenie domu, podbitka no i nasz kominek. W galerii http://www.galek.ao.pl udokumentowanie fotograficzne naszych prac.

Pozdrawiam wszystkim i życzę wytrwałości

 

Witam,

Oglądałam Wasz album i chciałam spytać co sądzisz o wylewanych schodach, my zastanawiay się nad tym rozwiazaniem i czy w nektórych miejscach nie jest za wąsko?

Bardzo proszę podpowiedz jak to zostało zrobione konstrukcyjnie? Myślę że po wykończeniu będą wyglądały bardzo ładnie.

Może masz zdjęcia robione z góry?

Pozdrawiam MZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o kominkach gazowych. Wcześniej nie braliśmy takiej możliwości pod uwagę jednak na pewno w naszym wypadku kominek tradycyjny nie będzie w pełni wykorzystany (kwestia palenia kilka razy w roku), nie wyobrażam sobie też czyszczenia, przykładania i sprzątania przy nim, bardziej chodzi nam o fajny efekt wizualny a kominek gazowy też daje ciepło. Może ktoś ma taki w swoim domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o kominkach gazowych. Wcześniej nie braliśmy takiej możliwości pod uwagę jednak na pewno w naszym wypadku kominek tradycyjny nie będzie w pełni wykorzystany (kwestia palenia kilka razy w roku), nie wyobrażam sobie też czyszczenia, przykładania i sprzątania przy nim, bardziej chodzi nam o fajny efekt wizualny a kominek gazowy też daje ciepło. Może ktoś ma taki w swoim domku?

 

Moja żona boi sie gazu a i ja za nim nie przepadam.W moim kominku pali się kilka razy w roku,nie demonizujmy sprzątania po paleniu,dla mnie przyjemność.Moim zdaniem nic nie zastąpi widoku palącego się ognia w prawdziwym kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ruszyliśmy z budową Melodyjki miesiąc temu. Idzie sprawnie. Projekt piękny.

Poszukuję budowniczych, którzy chcą się podzielić wrażeniem z podnoszeniem ściany kolankowej.

Mam pomysł na 3 bloczki porothermu w górę (razem 75 cm) z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachu, co może pomóc.

Może ktoś w niedalekich okolicach Opola buduje ten domek i chce się podzielić doświadczeniem i podjętymi decyzjami.

Pozdrawiam

 

Witam.

Ja podniosłem ścianę kolankową o 2 bloczki (50 cm) jeśli chciałbyś zobaczyć nasz dom to zapraszam do Piotrkowa Trybunalskiego. Z Opola spory kawałek, ale może przy okazji. Obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego.

Uważam, że nasza Melodia wygląda dobrze i potwierdzają to osoby oglądające w realu nasz dom. Krokwie zostały wydłużone i w tej chwili okap ma 1 metr (jeszcze bez rynny). Dom wygląda proporcjonalnie. W ogóle uważam, że dla zachowania proporcji istotna jest również wysokość cokołu i wysokość kondygnacji a patrząc na zdjęcia Melodii użytkowników tego forum to różnie z tym bywa.

My niestety nie będziemy mieli dla siebie dwóch pokoi na dole i łazienki i głównie z tego powodu postanowiliśmy powiększyć przestrzeń na górze. Efekt jest świetny. Widziałem wcześniej Melodię zrobioną według projektu. U nas przede wszystkim jest więcej miejsca nad głową, oczywiście powierzchnia pomieszczeń też jest dużo większa. Co do okien o których pisze Androżek też nie ma problemu, po prostu wędrują niżej na połaci i można sobie przez nie wyglądać. Można też bardziej optymalnie rozmieścić okna dla lepszego doświetlenia pomieszczeń. My np. montujemy okno na stryszku co przy ścianie kolankowej robionej według projektu nie było by możliwe.

Ogólnie po wybudowaniu Melodii stwierdziliśmy, że jest to duży dom. Warto obejrzeć go w realu bo powierzchnia użytkowa w projekcie ma się nijak do powierzchni podłóg. Jeżeli ktoś chce mieć więcej miejsca na górze to uważam, że można to zrobić nie psując bryły budynku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam pytanie do wszystkich mieszkających o koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej i co. Ile Was kosztował - materiał + robocizna. Dostałem wycenę przy czytaniu której spadłem z krzesła. Niestety muszę chyba zmienić hydraulika. Pozdrowienia

 

Ja również przyłączam się do pytania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła+bufor+osprzęt kotłowni (STIEBEL ELTRON) - 25 800

Podłogówka z automatyką - 14 400

Robocizna - 6000

Suma: 46 200

 

Wymiennik gruntowy - 7800

Robocizna - 2500

Suma: 10300 (bez koparki)

 

Instalacja wodno - kanalizacyjna - 2800

Robocizna - 2000

Suma: 4800

 

Wentylacja nawiew.-wywiew. z rekup.

Centrala wentylacyjna - 6780

Kanały i inne akcesoria - 4500

Robocizna - 2200

Suma: 13480

 

 

Razem: 75 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oglądałam Wasz album i chciałam spytać co sądzisz o wylewanych schodach, my zastanawiay się nad tym rozwiazaniem i czy w nektórych miejscach nie jest za wąsko?

Bardzo proszę podpowiez dz jak to zostało zrobione konstrukcyjnie? Myślę że po wykończeniu będą wyglądały bardzo ładnie.

Może masz zdjęcia robione z góry?

Pozdrawiam MZ

 

Schody mamy wylewane z betonu. Czy są wygodne? Pewnie w przyszłości bedziemy je przeklinali nie raz, bo z reguły schody zabiegowe nie są wygodne ale zato są śliczną wizytówko domu. Pewnie jak się je zabuduje w drewnie będą super. Co do wykonania to robione były przez mojego murarz zgodnie z projektem. Postaram się zrobić inne ujecie zdjęć to będą bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody mamy wylewane z betonu. Czy są wygodne? Pewnie w przyszłości bedziemy je przeklinali nie raz, bo z reguły schody zabiegowe nie są wygodne ale zato są śliczną wizytówko domu. Pewnie jak się je zabuduje w drewnie będą super. Co do wykonania to robione były przez mojego murarz zgodnie z projektem. Postaram się zrobić inne ujecie zdjęć to będą bardziej widoczne.

 

Dziękuję a odpowiedz i będę wdzieczna za zdjęcia, my zastanawiamy się aby zlikwidować drzwi wejsciowe do sypialni i aby schody były mniej strome, ale takie schody o ścianie proste nie bardzo mi się podobają i już sama nie wim co robić. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu bo dopiero na wiosnę będziemy zajmowali się wykończeniem. Ewentualnie muszę spotkać się z firmą wykonującą konstrukcje chodów, może oni ewentualnie coś zaproponują:)

 

A może ktoś jeszcze podzięli się ze mną swoimi spostrzezeniami na temat swoich schodów, czy są wygodne, czy w tej chwili zdecydowaliby się na inne:)

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...