Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mamy linię zabudowy 7m ale ze względu na to że droga przed domem jest wąska i nie mieliby gdzie stanąć goście zrobiłam 12m i jest ok. Jak macie długie działki to ok.

 

12m to napewno ci wystarczy :) Ja mam linie zabudowy 6m i jak bym tyle dał to z tyłu mi zostanie 6m i bo cała działka ma 27 długości. Dlatego prawdopodobnie zlikwiduję z tyłu taras i wstawię drzwi balkonowe na ścianie z wykuszem i dorobie zadaszenie bo chyba 5m z tyłu za domem to troszkę za mało. Doradzcie może coś :) Działke mam szeroką na 40m więc po bokach będzie sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12m to napewno ci wystarczy :) Ja mam linie zabudowy 6m i jak bym tyle dał to z tyłu mi zostanie 6m i bo cała działka ma 27 długości. Dlatego prawdopodobnie zlikwiduję z tyłu taras i wstawię drzwi balkonowe na ścianie z wykuszem i dorobie zadaszenie bo chyba 5m z tyłu za domem to troszkę za mało. Doradzcie może coś :) Działke mam szeroką na 40m więc po bokach będzie sporo miejsca.

 

Jak masz krótką działkę to lepiej pozostań przy 6m. dwa samochody się zmieszczą, ewentualnie zawsze możesz jeszcze obok garażu zrobić miejsce postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12m to napewno ci wystarczy :) Ja mam linie zabudowy 6m i jak bym tyle dał to z tyłu mi zostanie 6m i bo cała działka ma 27 długości. Dlatego prawdopodobnie zlikwiduję z tyłu taras i wstawię drzwi balkonowe na ścianie z wykuszem i dorobie zadaszenie bo chyba 5m z tyłu za domem to troszkę za mało. Doradzcie może coś :) Działke mam szeroką na 40m więc po bokach będzie sporo miejsca.

 

A może zrób coś takiego jak my tylko w drugą stronę.. tzn: zostaw kawałek tarasu tu gdzie jest, zmniejsz go tylko do zadaszenia, żeby nie rezygnować z wyjścia z pokoju (u nas to jest sypialnia) i poszerz od strony wykuszu... tam gdzie my zrobiliśmy wąski kawałek do komunikacji, a tu gdzie okno wstaw duże tarasowe.. Tylko nie wiem jak z zadaszeniem z tej drugiej strony... może markiza? hmm.. nie wiem, czy dość obrazowo to opisałam... :) pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam się do rozmowy w sprawie ścianki kolankowej.

U nas zapadała, po długich namysłach decyzja o podniesieniu ścianki, aż o 3 bloczki porotherm.

Nie sądzę aby to obniżyło walory wizualne, a uzyskana bonusowo powierzchnia przyda się w przyszłości.

Dodatkowo wydłużyliśmy krokwie ok. 40 cm.

Dachówka nelskamp f12. Efekty w załącznikach.

pozdrawiam

Zdjęcie0086.jpg

Zdjęcie0089.jpg

Zdjęcie0091.jpg

Zdjęcie0093.jpg

Zdjęcie0094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie meldujemy ,ze fundamenty zalane .Pytanie do Was ile wam wyszlo metrow betonu na fundamenty? Jestem ciekawa ,bo ktos z melodiowiczow pisal ze 14 m mu wyszlo a nam 18 m ,to jest duza roznica :)

Pozdrawiam

 

A jak wysokie te fundament wylewałeś ? Bo pewnie ilość betonu głównie od tego zależy.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wysokie te fundament wylewałeś ? Bo pewnie ilość betonu głównie od tego zależy.

 

Tom

 

Witaj Tom:)

My lalismy fundamenty 40cm glebokie i 50 cm szerokie ale musze dodac ,ze my nie mamy wykuszu (zlikwidowany) to wyszlo nam 18m a jak lalismy plyte to 17.5 m plyta jest na grubosc bloczka wylana.

budujemy sami ,maz jest murarzem a to jednak duzy plus.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do proximka: nie było problemu z nelskampem. Kupowałem w okolicach Opola - firma TADEJ - polecam. Mam 3 wentylacyjne dachówki ale nie są zamontowane. Dopiero po zrobieniu ciągów wentylacyjnych zamontujemy. Ogólnie elewacja to melodia przyszłości w naszej melodii. Do kontaktu mail: [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do proximka: nie było problemu z nelskampem. Kupowałem w okolicach Opola - firma TADEJ - polecam. Mam 3 wentylacyjne dachówki ale nie są zamontowane. Dopiero po zrobieniu ciągów wentylacyjnych zamontujemy. Ogólnie elewacja to melodia przyszłości w naszej melodii. Do kontaktu mail: [email protected]

 

Mam jeszcze pytanie jaki jest kolor dachówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...