Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

I jeszcze Tomku prośba : podaj mi jak możesz na priv ile dekarze wzięli ci za robociznę i ile kosztował Nelskamp.

Z góry dziękuję

 

A u mnie prace się posuwają. Raz do przodu raz do tyłu. Okazało się, że Panowie murarze nie zauważyli że zmieniłam materiał na ściany na porotherm i otwór drzwi wejściowych wymurowali tak że nie ocieplę teraz ściany garażu. :(. Muszą to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak z ciekawości. Ile takich dachówek wchodzi na dach Melodii ? Raczej myślałem o blacho-dachówce ale warto wiedzieć dachówka orientacyjnie kosztuje na taki dach.

 

Ilość dachówek zależy od tego jaką dachówkę wybierzesz bo każda ma inne wymiary i inne zużycie na m2. Zresztą cena dachu to nie tylko dachówka ale wszystkie akcesoria: gąsiory folia, blacha, kominki wentylacyjne itp.

Mi przy Nibra R10 wyszło ok 3000 szt. czyli ok 10000tyś a akcesoria prawie drugie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proximka masz rację koszta dachu zalezy od wielu czynników.

 

Ja jeszcze się nie zdecydowałem ostatecznie na projekt melodia ale byłem go oglądać na żywo u jednego z forumowiczów i wygląda super. Jak dla nas jest troszkę za duży ale jeszcze decyzji nie podjęlismy. Cały czas szukamy. Mam prośbę do budujących melodię bo pewnie też przed wybraniem tego projektu ogladali setki a może tysiące innych projektów. Szukam projektu podobnego do melodi, który ma spełniać takie wymagania:

- szerokość jak najmniejsza - garaż jak najmniej wysunięty z obrysu bryły

- bryła podobna do melodii - parter z poddaszem użytkowym

- powieżchnia użytkowa do 150 mkw

- 3 pokoje (z salonem) na dole

- 2 pokoje na górze + łazienka

- duży garaż ( nie wykluczma 2 stanowiska)

- kotłowania przy garażu najlepiej duża bo nie wykluczm paliwa stałego

- zadaszony taras albo możliwość zadaszenia.

 

Podobne projekty jakie znalazłem to: retro, impresja, Toscania, muza, Wierzba II.

 

Czy coś jeszcze moglibyście zaproponować ??? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podobnych projektów to na pewno projekt NATALIA - MG Projekt, mnie jeszcze podobał się RETRO, a jak szukasz mniejszego domu to bardzo fajnie wygląda OPAŁEK - IGN Projekty. Ja nad tym ostatnim się zastanawiałam bardzo ale nie miał dwóch pokoików na dole a na tym nam zależało bo na razie nie chcemy chyba wykańczać poddasza więc MELODIA jest w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podobnych projektów to na pewno projekt NATALIA - MG Projekt, mnie jeszcze podobał się RETRO, a jak szukasz mniejszego domu to bardzo fajnie wygląda OPAŁEK - IGN Projekty. Ja nad tym ostatnim się zastanawiałam bardzo ale nie miał dwóch pokoików na dole a na tym nam zależało bo na razie nie chcemy chyba wykańczać poddasza więc MELODIA jest w sam raz.

 

Dziękiję za odpowiedź. Projekt NATALIA jest za duży a Opałek nie ma 2 pokoi oprócz salonu na dole a też chcielibyśmy na poczatku zamieszkać na dole a góre wykańczań stopniowo.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My jesteśmy na etapie stanu surowego zamknietego. Dachówkę położyliśmy Brassa- jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Zmian w projekcie prawie nie wprowadzaliśmy jedynie przesuneliśmy drzwi do kotłowni w garażu bardziej w stronę okna, a zamiast ubikacji na dole bedziemy mieć garderobę. Spiżarkę zostawiliśmy tak jak w projekcie- dla mnie to wygoda mieć ją blisko kuchni. Praca cały czas idzie do przodu. Wylaliśmy schody wejściowe. A taras wczoraj -zdjęć jeszcze nie mam... Przysyłam pare zdjęć schodów. Schody i taras wylaliśmy według projektu poprostu takie się nam podobały. :p Serdeczenie pozdrawiam melodiowiczów.

ania i paweł -jedlicze -podkarpacie

100_7999.jpg

100_8002.jpg

100_8003.jpg

100_8005.jpg

Edytowane przez ania041087
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaceq co do twoich sugestii projektu. Chciałbyś mieć kilka pokoi, duzy dwu stanowiskowy garaż, wielką kotłownie i tylko dom o łacznej powierzchni 150 mkw jest to nie realne. Chyba że zrobisz pokoiki takie jak w blokach po 5 - 8 metrów. Pozdrawiam.

 

Własnie dlatego pójdę chyba na kompromis i wybiorę Impresję. Ale jeszcze decyzja nie podjęta ale koszt wybudowania impresji bedzie trochę mniejszy niż melodi bo to różnica 30 mkw.

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy kotłownia nie jest za mała? Mąż tak uważa i chce ją powiększyć kosztem części łazienki a łazienkę wraz z pralnią zrobić w jednym z pokoi. Ja natomiast wolałabym zostawić to tak jak jest. Napiszcie proszę jakie macie zdanie.

 

Nadmieniam że na początek chcemy zrobić tylko sam parter a poddasze może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę - zdjęcia z wczoraj. Jeszcze daleko do stanu zamkniętego ale nie mogłam wytrzymać i musiałam wkleić zdjęcia.:D

http://images50.fotosik.pl/993/4487ea61758af0d1m.jpg

http://images41.fotosik.pl/965/9cfe4d5af9aaa98fm.jpg

http://images37.fotosik.pl/945/3c5fccba77f6757am.jpg

 

 

Na razie mam dom z widokiem na gwiazdy :yes:

w tym tygodniu Panowie zaczną układać strop

Edytowane przez proximka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Jeśli chodzi o te zdjęcia to pisząc wiadomość w prawym dolnym rogu masz opcje: " Zaawansowana edycja" i tam klikając masz poniżej treści wiadomości "Zarządzaj załącznikami" i wtedy dokładam sobie zdjęcia z kompa. My zdecydowaliśmy się na cegłe kinkierową na kominach- jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Jeśli wybierzesz kamień na komin to chyba będziesz palił gazem bo z węgla cały był by brudny a niestety ciężko jest go umyć... tymbardziej gdy był by taki jasny.

ania i paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chcielibyśmy się pożegnać z Wami ,ponieważ los tak chciał ,żebysmy nie mieli wymarzonego domku(melodii),Serce kłuje z rozpaczy,bo jak patrztmy na nasze prace w pocie czoła chociaz to był dopiero początek budowy(stan zero gotowy).Trzeba wszystko sprzedać takie życie.Pozdrawiamy wszystkich budujacych i dziekujemy za bardzo pomocne informacje ! Bedziemy zagladac czasami jak Wam prace idą .Może kiedys znow zaczniemy budowac nasz DOM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...