Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy kotłownia nie jest za mała? Mąż tak uważa i chce ją powiększyć kosztem części łazienki a łazienkę wraz z pralnią zrobić w jednym z pokoi. Ja natomiast wolałabym zostawić to tak jak jest. Napiszcie proszę jakie macie zdanie.

 

Jak dla mnie, to kotłownia jest w sam raz - żal by mi było ją powiększać kosztem łazienki. Pralnie zrobiłam w kotłowni i zmieściła się tam jeszcze mała wanna "gospodarcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]63314[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]63315[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]63316[/ATTACH]

Hej,

Bardzo podobnych zmian dokonaliśmy w swojej melodii,u nas garderoba jest również w miejscu łazienki potem sypialnia i duża łazienka. Zrobiłam tylko jedno wejscie z holu do sypialni,pozostałe drzwi zostały usunięte, ponieważ to ma być tylko nasz kącik:)

Również wydłużyliśmy okna w wykuszu jak również pozostałe mają inne wymiary -chciałam aby było jak najwięcej światła. Nie mam spiżarni,uważam że w projkcie jest ona sztucznie doklejona i potem trochę komplikuje aranżację, chociaż na pewno bardzo się przydaje.

Teraz jesteśmy na etapie wykończeniówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po dłuższej (kilkuletniej) przerwie :)

 

Czas potrzebny na wyprostowanie tematów związanych z moją działką przerósł moje oczekiwania. Na szczęście jestem już posiadaczem działki o powierzchni ponad 3000 metrów. Pod koniec października spodziewam się pozwolenia na budowę no i ruszamy. W tym roku planujemy tylko wykonanie fundamentów, ściany poczekają do wiosny.

 

Lektura zaległości wątku trwała ponad miesiąc. Widze, że przybyło wielu nowych Melodiomaniaków, to cieszy :)

 

Jak dobrze tu wreszcie wrócić, obiecuję, że znów będę regularnym forumowiczem :)

 

PS Czy androzek jeszcze żyje :)

Edytowane przez Harry81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakończyliśmy kładzenie tynków w całym domu, teraz czas na ogrzewanie :) Mamy też mały problem z kuchnią. Dostaliśmy projekt - docelowo kuchnia miała być czarna ale ze względów praktycznych będą białe fronty i czarny blat. W projekcie meble są na 2 scianach ale chyba teraz jestem bardziej przekonana do mebli tylko na ścianie tam gdzie okno + wyspa. Czy ktoś może ma taki układ?

 

Pozdrawiam

PERSPEKTYWA5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać tych co mają już wykończone albo wykańczają MELODIE. Zauważyłam że jest bardzo mało miejsca między otworem drzwiowym od pokoju a ścianą w łazience. Czy zmieściła wam się maskownica od drzwi?

A tak a pro po to muszę się pochwalić, wczoraj weszli górale na dach i więźba się buduje :) Huuuuuraaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kominami, a konkretnie ich kolorystyką. Wzoruję się na wizualizacji umieszczonej na stronie "krajobrazy" i tam widzę kominy w kolorze elewacji jednak tynkowane. Wolałbym zastosować cegłę klinkierową i tu pojawiają się wątpliwości. Większość budujących w mojej okolicy daje klinkier w kolorze dachówki/blachy i wtedy kominy znikają, a ja chciałbym by były widoczne. Czy ktoś stosował klinkier w kolorze elewacji? Chciałbym zastosować piaskowy kolor (CRH Sahara) ale nie mam pojęcia jaką dać fugę (ciemną, jasną, a może w kolorze dachówki). Będę grzał ekogroszkiem, czy jasny kolor się nie "zadymi"? Jakie macie kominy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem komin z cegły Ekoklinkier Jantar jasny (poza tym wszystkie słupy i ogrodzenie). Bardzo fajna cegła, na palecie pojedyncze sztuki różnią się odcieniem i po ułożeniu uzyskuje się ciekawy efekt. Zdecydowałem się na brązową dachówkę i przy tej cegle komin fajnie odcina się od dachu. Sąsiad ma ekogroszek i po zimie jego żółte kominy wyglądały fatalnie. U mnie jest tylko komin pod kominek. Palone będzie od święta, więc może nie będzie tak źle z tą jasną cegłą.

zdjecie 005a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja budowałem komin z cegły Ekoklinkier Jantar jasny

 

A możesz powiedzieć ile sztuk klinkieru zużyłeś na kominy? Miałeś 3 kominy zgodnie z projektem czy tylko 2? Może inni melodiowcy się pochwalą dla porównania, chodzi mi o sam klinkier, nie ogólną ilość cegły na kominy. Chciałbym już zakupić i nie orientuję się w ogóle co do ilości sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam jeden, kominkowy a w nim jeden przewód spalinowy i jeden wentylacyjny. Osiem cegieł na warstwę, nad dachem dwadzieścia warstw co daje 160 cegieł.

Straszna "cisza" ostatnio na tym wątku:(. Pewnie wszyscy uznali, że w temacie Melodii już większość zostało napisane. Chociaż może to i wina trwającego sezonu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...