Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kris_ST

Bardzo fajne rozwiązanie. Nie zmniejszyło ci to przejścia? Myślałam też o takim rozwiązaniu ale przedłużyłam ściankę przy kominku i już jest za późno. Naprawdę fajnie to wygląda.

 

Szerokość przejścia pomiędzy schodami a ścianą wyszła u mnie 185 cm. Według projektu jest chyba sporo mniej. Prawdziwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość powiększenia szerokości schodów - według projektu 80 cm, u mnie 100 cm, stopnie według projektu 25 cm, u mnie 30 cm. Ja podwyższyłem parter o 20 cm i wysokość stopni wyszła mi podobnie jak w projekcie 18,5 cm, ale u osób, które budują zgodnie z projektem doszłaby dodatkowa zaleta tego rozwiązania w postaci niższych stopni (dużo mniej stromych schodów).

Otwarcie salonu na przedpokój dodaje poza tym dużo więcej przestrzeni, ale o tym najlepiej byłoby przekonać się osobiście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem mam pytanie o słupy na poddaszu. Czy ktoś z was zostawiał je na widoku, czy chowaliście w ścianie? Jak macie to pokażcie na zdjęciach. U nas zapadła decyzja, że zostawiamy odsłonięte jętki nad klatką schodową. Będą ładnie wyglądały szczególnie, że mamy otwarty jeden pokój na klatkę. Zastanawiamy się tylko czy je obić czymś czy wyszlifować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Faktycznie fajne rozwiązanie z tymi schodami. Proszę o jecze inne zdjecia :) A w jaki sposób wykończyliście kuchnie?? Może macie fotki??U nas prace przy ocieplaniu. Wylaliśmy też schody i taras o wymiarach takich jak w projekcie. Pewno w tym roku zakończymy na tym etapie. Pogoda sprzyja więc jest super.

ania 041087

100_8119.jpg

100_8135.jpg

100_8137.jpg

100_8139.jpg

100_8141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Faktycznie fajne rozwiązanie z tymi schodami. Proszę o jecze inne zdjecia :) A w jaki sposób wykończyliście kuchnie?? Może macie fotki??U nas prace przy ocieplaniu. Wylaliśmy też schody i taras o wymiarach takich jak w projekcie. Pewno w tym roku zakończymy na tym etapie. Pogoda sprzyja więc jest super.

ania 041087

 

Montaż kuchni w poniedziałek, pomimo panującej powszechnie mody na biel, czerń i wszelkiego rodzaju szarości, my zdecydowaliśmy się na drewno a konkretnie palisander. Do tego będzie blat granitowy IVORY FANTASY a na ścianę kompozyt marmurowy. Na suficie mamy napiętą folię w kolorze żywej zieleni. Szczerze mówiąc (a raczej pisząc:)) to sam jestem ciekawy jak to będzie razem wyglądać :). Jak kuchnia będzie gotowa to zrobię jakieś zdjęcia.

Edytowane przez kris_ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu a ile płaciliście za ocieplanie domu??

Ja płaciłem po 23 zł/m2. Styropian, 2 razy klej i siatka, do tego gruntowanie (bez wyprawy). Cena materiału zależy jaki styropian wybierzecie, jaki klej itd. U mnie poszło 15 cm Termoorganika Silver. Wyszło 260 m2, ale ja mam podniesioną ściankę kolankową o 2 bloczki, czyli doszło jakieś 30 m2.

Edytowane przez kris_ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dawno, strasznie dawno tu nie zaglądałam ale miałam ku temu powody - przybyło mi chłopców w domu teraz jest mąż + 2 syny :) no i budowa wciąż idzie pomalutku do przodu w chwili obecnej mamy Cerntalne ogrzewanie, prąd , instalacje pod kolektory, instalacje pod odkurzacz centralny i właśnie kończą ocieplanie domu... przed nami w tym roku jeszcze chyba zakup deski podłogowej :)

Echhh zaczynam nadrabiać zaległości zabieram się za czytanie forum :D

Edytowane przez wojcikowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też się zastanawialiśmy z mężem nad posadzkami. Nie mogę się przekonać do kafelków w salonie ale ponoć to właśnie one najlepiej oddają ciepło przy ogrzewaniu podłogowym ( tak słyszałam), dlatego myślimy o kafelkach imitujących panele. Teraz czekamy na wiosnę, żeby położyć ogrzewanie podłogowe i zalać posadzki. Ten rok zakończyliśmy na tynkach wewnętrznych. Teraz bierzemy się ostro za zarabianie pieniędzy na kolejne etapy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Prawie kończona łazienka górna oraz kilka fotek, jeszcze dużo pracy zostało i na pewno nie ma efektu ale mam nadzieję ze niedługo będzie:)

Kuchnia i schody za 3 tygodnie, mam nadzieję ze wprowadzimy się w listopadzie.

http://images35.fotosik.pl/955/3f804bd5df317c7am.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/1115/9b2c3ff98136e436m.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/1141/f5b3a08372f48ed2m.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/1141/cf7b6f3e79b1e844m.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/1131/3ad7c046f02c55efm.jpg

Edytowane przez budowniczy30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam wrażenie,że macie tyle pracy że już nie zaglądacie na forum. Czy ktoś podzieli się doświadczeniem w wykonywaniu podłogówki? Jakie mieliście koszty, jaka grubość podłogi przy podłogówce wam wyszła...?

 

Jeśli chodzi o koszty to musisz uważać na niektórych wykonawców. Przeważnie podawane są koszty 1 m2 około 90-120 zł w zależności od wykonawcy a i źródło ogrzewania też ma znaczenie, podobno przy niskotemperaturowych (np. pompa ciepła tak jak u mnie) trzeba gęściej rurki dawać i drożej musi kosztować. Ja mam w całym domu podłogówkę, płaciłem za całą instalację wod-kan-co i nie mam wyceny samej podłogówki. Pamiętam jednak jak szukałem wykonawcy to zdarzali się tacy, którzy liczyli powierzchnię podłogi a nie powierzchnię założonej instalacji tzn. doliczali też powierzchnię pod szafami, meblami kuchennymi itd.

Grubość podłogi w zasadzie chyba niewiele się różni od takiej bez ogrzewania. U mnie jest wylane od 6 do 10 cm jastrychu. Doszły jeszcze maty styropianowe 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kris_ST. Muszę przez zimę poszukać wykonawców. Jak sobie wyobrażę ile mnie na wiosnę pracy czeka to słabo mi się robi. Ale dam radę... Marzenie trzeba spełniać

Jeszcze pytanko. Oprócz tych mat styropianowych to ile dałeś ocieplenia pod podłogę?

 

styropian pod podłogą na dole dałem 2 x 5cm + 3 cm mata, na górze tylko mata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...