Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH "MELODIOWCÓW"

TERZ WYBRALIŚMY MELODIĘ MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ I ROZPOCZNIEMY JAK POGODA POZWOLI.ZMIENILIŚMY TECHNOLOGIĘ NA ŚCIANY TRÓJWARSTWOWE SILKA 18,12CM WEŁNY I CEGŁA KLINKIEROWA.PARĘ ZMIAN WPROWADZIŁEM,DŁUŻSZY GARAŻ O 1.5 WYŻSZE OKNA W SALONIE I WYKUSZU ŚCIANKI W KUCHNI NIE ZAMIERZAM ROBIĆ WOLĘ OTWARTĄ PRZESTRZEŃ ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZLIKWIDOWANIEM MAŁEGO WC NA KOSZT GARDEROBY LUB SZAFY. PLANUJEMY POMPĘ CIEPŁA (MA.RAKO) JAKĄ POMPĘ ZAKŁADACIE CZY TERZ REKUPERATOR.

ANDROZEK CZY MORZNA PRZYJECHAĆ DO CIEBIE ZOBACZYĆ DOM NA ŻYWO BO JAKOŚ NIE MOŻEMY WYOBRAZIĆ SOBIE PODDASZA MAMY NIEDALEKO

POZDRAWIAM WSZYSTKICH HENIAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja również w kwestii poddasza, ponieważ też mam wątpliwości co do jego funkcjonalności, zwłaszcza po wykończeniu (dobra izolacja i podłogi pewnie zawężą przestrzeń życiową :cry: )

 

Dletego z utęsknieniem czekam na zdjęcia, które kiedyś obiecał wstawić na forum Androzek.

 

Androzku - gorąca prośba o nie - myślę, że wielu jest w podobnej sytuacji do mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniaserf!

PC - Nibe Fighter 10 kW. Bez rekuperatora. Rozważaliśmy jego instalację, ale koszt jest taki, że odzysk ciepła przy tak tanim źródle ciepła nie zwraca (wg naszego instalatora) kosztów za życia inwestora. Całość ogrzewania instaluje nam blisko znajoma firma, właściciel sam też ma PC i też bez rekuperatora po świadomej decyzji. Za to chcemy moduł chłodzenia latem (głównie dla regeneracji dolnego źródła, bo u nas chłodzi bliskość lasu)

Mamy już zakopane w ziemi rury, wyliczenia opiewały na 705 m, ale dali nam z zapasem 750 - cztery obiegi. Teraz kładą podłogówkę i wychodzi jej okropnie dużo - podłóg jest w Melodii jakoś więcej, niż miało byż z projektu - takie są wrażenia instalatora po zużyciu folii. Na razie dół, jutro góra - okaże się czy nie trzeba będzie pompy 12kW. Dobrze, że rury dolnego źródła zmieściły się z zapasem na działce. W razie czego dołożymy jeden obieg.

Na górze chcemy na podłodze drewno, więc rurki gęściej. Na dole tylko płytki.

Teraz marzymy o porządnym ociepleniu dachu, bo to największy podobno wyciek ciepła, jeśli niedokładnie położona jest izolacja. O ekipę od PC jesteśmy spokojni, ale nie wszystko zależy od ich fachowości. Więcej od szczelności budynku. Myślę, że Wasza ściana trójwarstwowa jest przy PC bezpieczna!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia, na które czekał jedynak.g

Na górze położone jest 6 cm styropianu (żeby zniwelować rury), czyli już trochę ubyło miejsca.

Pokój nad garażem:

http://img483.imageshack.us/my.php?image=img7224vi9.jpg

http://img462.imageshack.us/my.php?image=img7225lu0.jpg

(jest optycznie ogromny, a instalatorom podłogówki wyszło 30m2 folii, po odliczeniu ścianki kolankowej o wysokości 70 cm).

Pokój nad tarasem:

http://img462.imageshack.us/my.php?image=img7227bu6.jpg

http://img462.imageshack.us/my.php?image=img7228zr0.jpg

(dodana lukarna na elewacji zwykuszem).

Pokój trzeci na górze:

http://img483.imageshack.us/my.php?image=img7233uo9.jpg

http://img462.imageshack.us/my.php?image=img7235bj0.jpg

(dodane okno, bo na elewacji od strony tarasu jest lukarna).

Wejście z łazienki na stryszek:

http://img474.imageshack.us/my.php?image=img7230ix2.jpg

Widok na hall na górze z pokoju nad salonem (w którym nie ma jeszcze ścianki przy wejściu, dlatego zdjęcie "przenika" ścianę):

http://img462.imageshack.us/my.php?image=img7226nf2.jpg

(koniec ścianki wyznacza listwa z kablami)

Zdjęcia robione dziś - więc świeżutkie. Niestety nie widać zbyt dużo bo pole zdjęcia jest wąskie. Ale może choć trochę oddają stan faktyczny.

Pokoje są duże. Gorzej z łazienką i stryszkiem - tu mogą być kłopoty po ociepleniu i położeniu sufitów(ubędzie 10 cm) oraz wylewkach (dalsze 7 cm z powodu podłogówki, a już jest 6). Ledwie mieści nam się kabina i WC na ścianie po prawej od wejścia (przesuwaliśmy drzwi łazienki w lewo, żeby tu dać kabinę), a umywalka we wnęce przy stryszku (też przesuwaliśmy drzwi stryszku).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Dzięki ma.rako za zdięcia dają jakiś obraz poddasza martwi mnie to co piszesz o łazience ,rekuperator dajemy przedewszystkim dla dobrej wentylacji bo w starym domu klocek gierkowski mamy grawitacyjną i niedziała zupełnie (zaparowane okna itp) a jak uda się odzyskać trochę ciepła będzie ok.Możesz opisać co to jest moduł chłodzenia jak rozprowadzisz to chłodne powietrze.

Pozdrawiam Henias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było bo mi "nie sygnalizowało"że są nowe posty,odpowiadam:

Harry81 - nad wykuszem dekarz zrobił mi daszek ( trójnik ) z blachy bo powiedział,że nie ma takiej dachówki.Kominki wentylacyjne wg.projektu - garaż,garderoba,spiżarnia,schowek na poddaszu.Ja mam dodatkowo jeszcze 5 ( pomieszczenia na poddaszu -pokoje i zlikwidowałem jeden komin ).

Heniaserf - póki co ta sobota jest aktualna,kontakt nadałem na priva.

Nie mam jesze zdjęć poddasza ale mam totalny bałagan - wełna,Ytong i dużo nie będzie widać,może zrobię panoramę bo na zdjęciach dla jedynaka.g ze względu na mały kąt optyki za dużo nie widać.

U góry nie robię prysznica bo będzie na dole,tylko jak w projekcie wanna.Rzeczywiście zmieszczenie na górze kabiny może byc problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję ma.rko za zdjęcia.

Androzek - jestem przekonany, że Twoje też będą mile widziane na tym forum.

 

Powiedzcie mi proszę czy taki zamęt z materiałami to coroczna wiosenna "tradycja", czy jeseśmy na "równi pochyłej" i lepiej już nie będzie.

 

Zgodnie z kosztorysem sporządzonym końcem ubiegłego roku powinnienem z moim budżetem w tym roku zrealizować stan surowy otwarty - jak tak dalej ceny będą rosły to zakończę rok na stanie zerowym. - HORROR!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z materiałami szał w trampkach.Miałem więcej szczęścia niż rozumu zaczynając budowę w zeszłym roku.Za działkę dałem w 12.2005 30 zł/m a teraz po 90 zł/m.Pan z hurtowni we wrześniu 2006 przepraszał że na Ytong trzeba czekać 3 tygodnie a teraz....na wełnę Rockwool Toprock i Superock miałbym teraz szansę może w sierpniu lub wrześniu.Beton B20 215 zł/t - aktualnie 275 zł/t,o cenie pompy już nie wspomnę.Z wykończeniówką jest lepiej - fachowcy sami zostawiają ulotki na płocie i mogę przebierać w ofertach wylewek,tynków,ociepleń,instalacji.Kto szybko buduje ten tanio buduje - teraz to widać w pełni.Ceny oczyszczalni scieków nie zmieniają się ze względu na konkurencję,podobnie z ceną tynków itp.Ten szał wynika z ilości budów i samonakręcającego się mechanizmu stworzonego przez nas,klientów.

Jednak do odważnych świat należy.Być może trzeba zaczynać w tym roku bo pod koniec będzie szał ze względu na 22% VAT a w 2008 ??????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak do odważnych świat należy.Być może trzeba zaczynać w tym roku bo pod koniec będzie szał ze względu na 22% VAT a w 2008 ??????????????????????????????????????????

 

Ja po cichu licze że w 2008 sytuacja sie nieco uspokoi ze wzgledu na 22% VAT bo pod koniec 2007 każdy bedzie kupował na siłę by odliczyć. Ja w 2007 to chyba jeszcze tylko okna dachowe i dachowke kupie na fakture, a pozostałe rzeczy juz w 2008 roku. Z "grubszych zakupów" brakuje wiezby, cementu, cegiel na kominy a to wszystko moge kupic bez VAT. To co sie nie uda bez VAT (BK, stal) juz kupione. Pomijam oczywiscie "drobnice" choc wiem ze to tez nie male wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

androzek, wielkie dzięki za dachówkę (Roben miedziana). Kolorek faktycznie miodzio :D . Jest idealne, tak jak pisałeś - nie tak "strażacki" jak naturalne ale i niezbyt ciemny. Troche jednak chropowata powierzchnia i nie błyszczy jak na zdjęciach. Mimo to decyduję się i zamówię jaszcze w tym miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł w górę .Na stronie producenta nie wiem dlaczego nieaktualny cennik.Na hurtowniach są jaja.Jak się pytam,czy mają na stanie np. 30 to mówią,że w komputerze mają "minus"22.000.Wystawiono duże ilości faktur zaliczkowych i czas ich realizacji jest wielką niewiadomą.

Nie poszła w górę dachówka Koramik np. E32.Zamówiono jednak tak duże ilości,że Wienerberger wstrzymał przyjmowanie dalszych przedpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwidowałem jeden komin

 

Który komin zlikwidowałeś? My ciągle jestesmy na etapie adaptacji projektu i ostatnio też zaświtała mi taka myśl żeby odchudzić go o jeden komin. Ciągle też zastanawiamy się nad miejscem kominka i ew. TV. Przerabiałam już wersję z przesunięciem komina w salonie max. "do kąta"(a co za tym idzie kominka w rogu salonu), ale wcale przez to nie robi się więcej miejsca na TV :(. Później wpadłam na pomysł żeby poszerzyć komin sąsiadujący z kuchnią i zrobić w tym miejscu kominek,ale to niestety koliduje z więźbą. Jestem tym samym w punkcie wyjścia.

 

W naszych okolicach też kociokwik w hurtowniach materiałów budowlanych. Nie dość że ceny z kosmosu to jeszcze nie chcą przyjmować zamówień, bo w tej chwili na suporex czeka się 1,5 miesiaca,a o porothermie w ogóle nie chcą rozmawiać. Na szczęście mamy gdzie mieszkać więc do tematu podchodzimy spokojnie tym bardziej, że jeszcze przez kilka miesiecy będziemy "na obczyźnie". Jak sie uda to zaczniemy w tym roku, a jak nie-trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidowałem komin "kuchniowy" - tzn pociągnąłem zamiast niego pustaki z silki z dziurą w środku.Na zdjęciach http://www.androzek.ao.pl od frontu nad oknem kuchennym widać 3 kominki wentylacyjne-to właśnie pozostałośc po kominie.Jedn kanał odprowadza powietrze z pochłaniacza ( okapu),drugi - normalna kratka w kuchni a trzeci to ujście powietrza z górnej łazienki.Kominiarz powiedział,że musi być obieg wymuszony - czyli i tak pochłaniacz kuchenny będzie wyrzucał powietrze a w łazience i tak byłby wentylator ( nawet gdyby był komin ).Te trzy kominy to trochę przegięcie za samą cegłę i zaprawę na dwa pozostałe wydałem 2.000 zł.Nawet gdybym myślał o rekuperatorze to komin "kominkowy" i tak by został a drugi komin spalinowy - przecież go nie zlikwiduję.Wyszło,że jeden jest niepotrzebny,padło na "kuchniowy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...