Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Oryginalna więźba ma 4 słupy które oparte są na podciągach.Nie wyobrażam sobie zmiany projektu oryginalnego żeby nie było tych słupów.Więźba jest jak wcześniej wspominałem "pancerna" a krokiwe "koszowe" są wielkie.Jedyna co można zmienić to drobne elementy konstrukcyjne w wieńcu.Lepiej nie kombinować i zostawić jak jest.

Jutro spróbuję zrobić panoramę poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Nie wyobrażam sobie zmiany projektu oryginalnego żeby nie było tych słupów...

 

Niestety Melodia ma trochę błędów (a raczej nadgorliwości) w więźbie: min. zastosowano tam wiązary trapezowe podparte na słupach! Stosuje się albo słupy, albo wiązary. W układzie wiązary trapezowe + słupy, te ostatnie (tj. słupy) po 2 latach będą wisiały w powietrzu! Po prostu drewno wyschnie a wiązary będą utrzymywały słupy w z zawieszeniu nad podłogą. Moim zdaniem najlepiej (tj. najtaniej) jest zrezygnować z wiązarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz dużo racji - więźba jest przedobrzona ale mój kierownik budowy kontaktował się z projektantem i ten nie zgadzał się na żadne zmiany więźby ( chodziło o drobne zmiany ).Pewnie można ją przeprojektować ale okoniem może stanąć projektant.

PS. Osobiście bym się bał usunąć słupy - te wielkie wiezary trapezowe na nich się opierają i dla mnie ich likwidacja to zapadniecie się dachu ( ocena laika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Melodiowców, mam do Was pytanie, czy moglibyście udzielić mi informacji na temat wyliczeń dotyczących materiałów z informacją o ewentualnych zmianach w stosunku do projektu:

 

1) Ile stali Wam wyszło fi6, fi12, fi16

2) Ile betonu w fundament

3) Ile bloczków betonowych (jaki wymiar)

3) Ile m2 ścian nośnych

4) Ile m2 ścian działowych

 

Jestem na etapie liczenia i chciałbym zweryfikować swoje umiejętności.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.androzek.ao.pl nowe zdjęcia poddasza.Na wniosek majstra zmieniłem wejście do schowka.Pierwotnie było z łazienki ale ja będę go traktować jak garderobę i wejście będzie z pokoju obok.Dzięki temu łazienka zyskała istotnie na ustawnosci,wejdzie nawet i wanna i kabina.Dla koneserów ostatnie zdjęcie to moja oczyszczalnia - jest wysoka i wchodzi obok domu,czyli idelanie na mojąwąską działkę ( 23 m).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,jedyne co wiem to ilość bloczków standartowych betonowych - 1400, inne rzeczy zapisuję tylko jako koszt,bez ilosci.Żaden pomiar wykonany przez hurtownie ( ilość Ytonga,dachówek ) nie sprawdził się,zazwyczaj policzone było za mało.

 

Adrożku jakie wymiary ma bloczek standardowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 bloczków i 14 m3 B 20 betonu na ławy,240 ton piachu na zasypanie ( jeden duży wykop na głębokość ław ),16 m3 B 12,5 na chudziak 10 cm.

Teraz "robi się" Ytong - będzie jedna warstwa dodatkowo bo salon za niski a podłoga ma być 20 cm a nie 15 jak w planie bo na dole wszędzie podłogówka.

 

 

bazyhl na początku postu androżek napisał ile bloczków i ile betonu mu poszło a w dzienniku harryy81-ego masz pdane wymiary bloczka i ile kupował :wink:

 

wymiar tego bloczka to 36x24x12

wydaje mi sie że trzeba ok 1500szt. - tyle ja mam zamiar kupić przynajmniej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziak między fundamenty 10 cm czyli 0,1 m x 145 m2 = 14,5 m3 betonu natomiast ławy mam o szerokości chyba 40 cm.i wyszło ile wyszło.Żadnych sztuczek nie było.

 

Wszystko jasne, ja liczyłem chudziak pod ławą fundamentową. Apropos tego właśnie chudziaka, wiele osób doradza, by w związku z piaszczystym podłożem dać sobie spokój z chudziakiem i lać od razu ławy... Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zrobi jak chce.Ja zrobiłem i mam poczucie pewności,że fundamenty są zrobione solidnie.Naprzeciwko mnie też jest budowa.Do wykopów wrzucono bez ładu i składu krzywe zbrojenie i zalano jakimś takim chudzienkim betonem.Dom jest wielki.Czy sprawdzi się po latach solidnośc mojej konstrukcji czy bylejakośc sąsiedniej nie wiem.Śpię spokojnie a koszt nie był duży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam dziś propozycję umowy z Zakładem Energetycznym na dostawę prądu. Wielkie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłam, że prąd owszem, dostarczą, ale linią napowietrzną, choć wnioskowaliśmy o kabelek pod ziemią ze skrzynką w ogrodzeniu. Ponieważ nie bardzo mamy ochotę robić to smieszne "coś" na dachu żeby nam do tego podczepili kabelki, to będziemy się starali (tzn. Upiorek będzie się starał ;-) ) negocjować zmianę umowy. Myślę że się uda...Na pewno się uda!

 

P.S. Upiorek (jak zapewne nietrudno się domyslić) to mój mąż :-)

 

Generalnie ZE podchodzi do tematu tak, że jak jest w okolicy linia napowietrzna to proponują zawsze napowietrzną. Musisz im wytłumaczyć dlaczego chcesz mieć kabelek. Argumentuj to niskim budynkiem (praktycznie można powiedzieć, że jest parterowy). Ja przepycham się z Enionem już 3 miesiąc, ale widać koniec - ten argumento do nich trafił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć ile zużył łącznie stali. W zestawieniu materiałów jest 1,8 tony przy stropie Teriva. Ja bede miał monolit ale jest dopiero w trakcie adaptacji, a stal chce kupić już bo drożeje. Byłem u zbrojarza i na cały dom wyliczył:

 

0,3 tony fi 16

0,9 tony fi 12

0,3 tony fi 6

 

Jakoś mało mi się zdaje. Wydawało mi się że przy monolicie wejdzie znacznie wiecej niż przy Terivie... Może w "oryginale" dom jest przezbrojony?

 

Harry81, otrzymałeś jakieś podpowiedzi? A może możesz się podzielić swoimi wyliczeniami? :) U mnie na pewno nie będzie monolitu, ale waham się czy nie wdrożyć takiej opcji jak u androzka, więc bardziej zależy mi na fundamentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...