Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od 4 dni ekipa wierci 4x60 m sond pionowych.Dziś wstawiłem okna dachowe - http://www.androzek.ao.pl widok z nich.Dzięki koledze znalazłem wykończeiowca bo poprzedni mi uciekł.Skończone mam poddasze - tzn ściany działowe i ocieplenie 18 cm ( dodatkowe 5 cm założy wykończeniowiec)Załatwiam kredyt w mBanku - tragedia papierologiczna,gdybym wiedzieł poszedłbym gdzie indziej.Mają w d... stałego klienta.Niedługo wymyślą zaświadczenie po której stronie stał mój pradziad w bitwie pod Grunwaldem i jego aktualne szczepienie p-grypie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni ekipa wierci 4x60 m sond pionowych.Dziś wstawiłem okna dachowe - http://www.androzek.ao.pl widok z nich.Dzięki koledze znalazłem wykończeiowca bo poprzedni mi uciekł.Skończone mam poddasze - tzn ściany działowe i ocieplenie 18 cm ( dodatkowe 5 cm założy wykończeniowiec)Załatwiam kredyt w mBanku - tragedia papierologiczna,gdybym wiedzieł poszedłbym gdzie indziej.Mają w d... stałego klienta.Niedługo wymyślą zaświadczenie po której stronie stał mój pradziad w bitwie pod Grunwaldem i jego aktualne szczepienie p-grypie.

 

ANDROŻEk, dziękuję za pomoc w sprawie dachu!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standartowy grafit.Darowanemu ( prawie) koniowi nie zagląda się w zęby.

Dziś podsumowałem stan surowy otwarty - przekroczyłem plan o 8% w stosunku do kosztorysu wykonanego przez kierbuda.Nie jest źle.Dziś byłem w hurtowni - ma styropian ale nowe zamówienia za 1,5 miesiąca - i znowu się załapałem w ostatniej chwili.Mam już umówionego instalatora,wylewki i tynki maszynowe wewnętrzne,jeszcze tylko żeby były w czerwcu regipsy i najważniejsze za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia zdjęciami a takie rzeczy trzeba zobaczyć na żywo.Zbyt mały kąt obiektywu nie pozwala na uchwycenie przestrzeni.

Jakoś wątek umarł ( zdechł?).Czyżby wszyscy tak zajeci budową i wykończeniem?

Dziś miałem mieć bramę garażową i drzwi ale oczywiscie nic z tego.I oczywiście nikt nie radził uprzedzić że termin można o d...rozbić.Telefon "u drzwiowych" nie odpowiada.Lubię polski "byznes" tylko fiskus i politycy rzucają kłody pod nogi a oni sa święci.Dobrze że psychicznie nastawiłem się na opóźnienie,łatwiej znieść robienie w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umarł. Po prostu budujący są na budowach, czekający na uzbrojenie (my) czekają dalej i pilnie śledzą ten wątek i inne muratorowe, a reszta szuka odpowiedniego projektu bo nie jest do końca zdecydowana na Melodię. My już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy ją w realu :lol: Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama garażowa "ma być" w czwartek (Normstahl).Po krótkiej i treściwej rozmowie ze sprzedawcą przeprowadziłęm równie krótką i treściwą rozmowę z przedstawicielem na region - za opóźnienie dostanę 2 leniuchy za darmo.Dodzwoniłem się do "drzwiowego" - (przedstawiciel AFB) - przeprowadziłem krótką i treściwą rozmowę - mają być w przyszłym tygodniu (gadzetów nie dostałem ale chyba sobie potrącę zgodnie z umową za każdy dzień opóźnienia).

Budujący - zawsze bierzcie margines czasowy na dostawę !!!

Ciągle sprzątam.Nie macie pojęcia ile można śmieci wynieść z domu,tony...i ciągle ich przybywa.

Elektrycy oceniają ilośc kabla w środku na 600 m plus odgałęzienia zewnętrzne - ( pompa do wody,choinka,lampy w ogrodzie itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama garażowa "ma być" w czwartek (Normstahl).Po krótkiej i treściwej rozmowie ze sprzedawcą przeprowadziłęm równie krótką i treściwą rozmowę z przedstawicielem na region - za opóźnienie dostanę 2 leniuchy za darmo.Dodzwoniłem się do "drzwiowego" - (przedstawiciel AFB) - przeprowadziłem krótką i treściwą rozmowę - mają być w przyszłym tygodniu (gadzetów nie dostałem ale chyba sobie potrącę zgodnie z umową za każdy dzień opóźnienia).

Budujący - zawsze bierzcie margines czasowy na dostawę !!!

Ciągle sprzątam.Nie macie pojęcia ile można śmieci wynieść z domu,tony...i ciągle ich przybywa.

Elektrycy oceniają ilośc kabla w środku na 600 m plus odgałęzienia zewnętrzne - ( pompa do wody,choinka,lampy w ogrodzie itp. )

 

Androżku dlaczego brama akurat tego producenta (czy tylko cena?) - możesz mi powiedzieć jak wyglądała sytuacja z oryginalnym wymiarem bramy - ile % wyższa cena, bo coś kojarzę, że masz 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl bo:

1.Najładniejszy złoty dąb.

2.Ładna faktura ( panele )

3.Solidna i mało awaryjna ( wywiad )

4.Nie najtańsza i nie najdroższa czyli mam nadzieję optymalna cena do jakości.

 

Ponadto szerokość 5 m a wysokość 2,37 m,cena ok.7400 zł.Brzydkie piloty ale uważam że napęd powinna dobierać i produkować firma wytwarzajaca bramę.Mam nadzieję,że za tydzień będę już mógł opublikować zdjęcia bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kuchni to cargo sa pojemne ale mniej wygodne niz szuflady. ja mam zaplanowana kuchnie oparta na samych szufladach (lacznie z "szafka" pod zllew)

za rada kolezanki specjalizujacej sie w kcuhniach robie szuflady bardzo szerokie (po 90cm) poniewaz nie bede miala wiszacych szafek, wiec musze miec dosc miejsca na garnki i talerze;-)

 

brame garazowa mamy zloty dab... ale firmy ani rozmiaru nie powiem.

 

zloty dab mamy tez okna.

 

moze jak mi sie uda wrzuce kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno to nikogo na forum nie było.U mnie zakładają instalację wodno-kan.Tak na dobrą sprawę to całej roboty na 3 dni (!).Dziś spróbuję zrobić zdjęcia.Potem styropian i rurki - i to już troszeczkę dłużej.Dobrze,że depczą po piętach elektrykowi - przyspieszył.Jutro też brama,drzwi - nadal cicho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...