Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Dodatkową przeszkodą o której wcześniej nie mieliśmy pojęcia jest to że działka jest narożna względem drogi głównej gminnej i dojazdowej do działek w 2 linii zabudowy.

Architekt zwrócił nam uwagę, ze skoro mamy jeden bok działki graniczący z owa droga dojazdowa to z domem musimy sie odsunać o 8 m od granicy drogi. Czy tak naprawde jest???

Niestety tak jest :-?

 

Juz mam wiadomości prosto z gminy, otóż w przypadku mojej dzialki nie jest to 8 a 5m i to mnie ratuje.

 

To dobra wiadomość - uratowane metry :D

pozdrawiam

żona krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzeczywiście, mój błąd :oops: . Faktycznie wszystkie moje uwagi dotyczą Natalii II. Jedyne co plącze mi się po głowie po wizycie w biurze projektowym (kiedyś tam) to to,że w Natalii są bardzo strome schody bez jakiejkolwiek możliwosci ich modyfikacji.

 

Qdłaci- gratuluję "odzyskanych" metrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androzek masz racje-zle sie wyrazilam-sa 3 sypialnie :D Tyle ze ja kombinuje zeby 3 sypialnie byly plus ze strychu zrobic pokoj zabaw dla dzieci a tego raczej juz nie wykrzesze w tym projekcie-ale zycie weryfikuje plany wiec moze i pokoj zabaw bede musiala sobie podarowac.

Faktycznie w Natalii sa strome schody ale jakby ja ciut wydluzyc hol mozna by bylo cos pokombinowac-tak sobie marze :)

W Melodii bardziej podoba mi sie zejscie dachu-jest tak bardziej opuszczony na sciany-moze to ma i swoje minusy odnosnie doswietlenia pomieszczen ale ja jestem zwrokowiec i patrze tez na wyglad zewnetrzny domku :)

Pozdrawiam wszystkich Melodiowcow i pokazujcie swoje domki w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas tynki nie chcą schnąć - taka wilgoć w powietrzu, choć pada raczej tylko przelotnie (za to często). Nie wiem też co będzie z wylewką tarasu, bo już zagęszczony piach, a tu chyba podczas takiej pogody nie wyleją betonu.

Ale według prognoz pod koniec tygodnia ma się trochę wypogodzić.

Życzę szybkich przyrostów ścianek!

ma.rako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Harry81 jeszcze żyje ????

 

Żyje, żyje, ale coś ostatnio zapał stracił...

 

Umówiłem się ze znajomym właścicielem hurtowni, że zadzwoni gdyby dachówki Robena miały drożeć. Wchodzę 30 kwietnia na stronę Robena a tu informacja: "Z dniem 1 maja wprowadzamy nowy cennik...". Średnio 12% w górę :( Dzwonie do hurtowni:

- słyszałem o podwyżce kupuję od ręki na cały dach, bede za godzine

- nie, przyjedź w piątek 4 maja, dziś nie da rady, nie ma zadnej podwyzki

No to przyjezdzam w piatek i co? Za późno, dachowka do kupienia po nowej cenie. Zrezygnowałem z zakupu, ale co będzie jak znowu zdrożeje? Sam nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nam wątek podupadł.Żeby nie padł zupełnie coś napiszę.

Dziś skończono "rurkologię" podłogową,brakuje tylko skrzynek do rozdzielaczy bo ze względu na ilość obwodów muszą być wykonane na zamówienie.

"Kablologię" kończy elektryk.Obwodów mam do licha i 3 skrzynki do bezpieczników - wiatrołap,garaż i hol na górze.Na zewnątrz wyprowadziłem - kabel do kanciapy i pompy ( podlewanie ogródka),kabel do choinki,kabel do podświetlenia ogrodu ( może oczko wodne).Ponadto obwód do węza świetlnego na podbitce.Jakby było mało jeszcze kable do furtki ( 2 domofony)i napęd do bramy.Wyszło kilkaset metrów ale lepiej więcej niż za mało.Razem mam ok.170 punktów-może te informacje przydadzą się Wam w trakcie budowy i rozmów z elektrykiem.

Za tydzień wylewanie podłóg - ma wyjść 4 tony cementu.

Jest zrobiony taras przy wejściu,oczywiscie forma prostsza niz w projekcie bo "krągłości" są droższe i trudno je wykończyć.Wkrótce foto.

A może ktoś wreszcie wrzuci jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy. Właśnie kilka dni temu odebraliśmy wycenę na stan surowy z dachem (bez okien dachowych) (robocizna, materiały, geodezja,zaplecze soc, kier. bud.), ale na porotherm 25 i strop żelbetowy - kaprys wykonawcy :roll: Nie powiem żeby nas to załamało, ale w zachwyt też nie wprawia - 235k. Wykonawca solidny i z polecenia znajomych. Na działce na razie wykopy pod kanalizę, gaz i prąd, to i na nasze zdjęcia z budowy niestety jeszcze trzeba będzie poczekać. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z przerwami na deszcz udało nam się wykonać ścianki fundamentowe rozprowadzić kanalizę i częściowo zasypać fundament (zabrakło piachu) jutro

dowiozą ,w sobotę planujemy zalać płytę.Dałem kilka zdięć na heniaserf.ao.p

Jeszcze niewiele widać ale mam nadzieję że jak skończymy prace ziemne to pójdzie szybciej. :p Zakupiłem okna dachowe velux z 27% rabatu z Warszawskiej firmy METEO znalazłem ich na allegro firma godna polecenia tak jak mówili po trzech dniach okna były u mnie w firmach u mnie takiej ceny bym nie dostał. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów domku MELODIA, sporo czasu minęło od mojego ostatniego wpisu, ale są efekty:

mam fundamenty.

Własnie ekipa zabiera się na sciany, zaczynam planować zrobienie dachu i jestem w trakcie negocjacji stawek: narazie robocizna z wieźbą i opierzeniem 90 pln netto... ,materiały dopiero liczą w hurtowni...

 

aktualny stan budowy na stronie:

 

http://www.mazzi.ao.pl/

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutkie te Twoje fundamenty MAZZI.Tylko robocizna 3 x drozej niż u mnie.

U mnie dziś w jeden dzień wylano 223 m2 wylewki z mixokreta,wreszcie mam zakryte rurki.Cena 7,8 kzł.Poziom i powierzchnia idealne.Zdjęcia jak wyschnie.

Cyrk będzie w przyszłym tygodniu - tynki gipsowe.Kolejnosć trochę nie taka ale nie zawsze jest jak się chce,zwłaszcza teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Chyba wszyscy ostro budują ,ja mam częściowo ścianki wymurowane tylko zrobiliśmy mały przestój bo majster (szwagier) wyjechał dokończyć prace do Niemiec ,wstawiłem kilka zdięć na heniaserf.ao.pl

Androżek czy pompę ciepła masz skończoną ile kosztują tynki gipsowe.

pozdrawiam Henias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...