Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś "majstry" mi zadali pytanie czy wjazd do garażu murować na równo, czy obniżyć o 1 bloczek. Hmmmm. Patrzę na tych co już wybudowali i mazzi ma na równo, roberto pojechał 3 w dół, ale ścianki fundamentowe ma jak dla mnie z deczka wysokie, androzek ma chyba najbliższe rozwiązanie do mojego... dodatkowo zauważyłem obniżenie podłogi w garażu... może i nie głupio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się jeszcze nie zastanawiałem co będzie przed garażem, natomiast do ogrodzenia mam 22 metry, więc jutro będę musiał pomyśleć czy zarzucę autostradę bezpośrednio do garażu, czy może jakieś rondko przed domem.

 

Androżku jak już jesteś aktywny powiedz mi czy dobrze rozumuję, że ze stopniami kominiarskimi pomyślałeś tak jak widziałem gdzieś na fotce - kominiarz wychodzi przez Velux'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się jeszcze nie zastanawiałem co będzie przed garażem, natomiast do ogrodzenia mam 22 metry, więc jutro będę musiał pomyśleć czy zarzucę autostradę bezpośrednio do garażu, czy może jakieś rondko przed domem.

 

Androżku jak już jesteś aktywny powiedz mi czy dobrze rozumuję, że ze stopniami kominiarskimi pomyślałeś tak jak widziałem gdzieś na fotce - kominiarz wychodzi przez Velux'a?

 

Wczoraj malowałem impregnantem kominy więc mogę powiedzieć o dostępności kominów.Komin "kominkowy" - wychodzę przez najmniejszy pokój - okno połaciowe - i mam trzy stopnie a przy kominie ławę.

Komin "piecowy" ( u mnie nie dotyczy,wszystkie są wentylacyjne) mam dostęp z obydwu stron przez okna w holu i z pokoju nad garażem.Po prostu stawiam drabinę z wyciąganym elementem i jestem przy kominie.

Oryginalny dostęp do kominów projektował gość bez wyobraźni estetycznej i finansowej.

PS Ja cały czas jestem aktywny ale w pewnym czasie nie mogłem na forum rozmawiać sam ze sobą - dałem więc szansę innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie najpierw urlop potem ciężka praca na budowie.

W środe układaliśmy strop filigranowy potem zbrojenie i w piątek zalewaliśmy betonem wyszło tego 31 m.Wstawiłem zdięcia na heniaserf.ao.pl jak zobaczycie pozmieniałem trochę okna na większe i nie mam kominów bo chcę dać wentylację mechaniczną rekuperator i pompę ciepła.

pozdrawiam wszystkich Heniaserf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematy:

 

1) Zawsze wydawało mi się, że w projekcie słupy są okrągłe jak u androżka, jakieś było moje zdziwienie, gdy żona mnie uświadomiła, że chce kwadratowe :D (jak w projekcie). Zastanawiam się czy wybór kwadrat/kółko to jedynie kwestia gustu.

2) Podobnie miałem z kominem i cokołem - zawsze myślałem o klinkierze, a tutaj się okazało, że ma być otynkowany. Czy tynkowanie komina jest dobrym pomysłem?

3) Schody - chcieliśmy okrągłe jednak nasłuchaliśmy się, że koszty większe, wykończenie trudne i w eksploatacji nie do końca się sprawdzają. Obecnie myślę o kwadratowych (prostokątnych) tylko nie jak u androżka na dwie strony tylko taki pełny kwadrat.

 

Jak u siebie planujecie rozwiązać w/w kwestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Nasze słupy będą kwadratowe z ceły klinkierowej tak jak cała elewacja.

Komin do kominka jedyny jaki mam schidla planuję obłożyć takimi płytkami chyba to się nazywa łupki widziałem takie kominy w niemczech albo klinkier nad tynkowaniem bym się zastanowił bo po czasie może odpadać .

Schody jeszcze do końca sami nie wiemy

Pozdrawiam Henias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nasze słupy będą okrągłe, takie jak ma androzek, kieruję się tu głównie wygodą w wykonaniu.

Co do kominów to mam niemiłe doświadczenie z tynkowanymi kominami w obecnym domu. Mieszkam na poddaszu i widzę co się z nimi dzieje. Nie wiem tylko czy z powodu złej cegły odpada tynk, czy raczej z powodu popękanego tynku rozmiękają cegły. Po siedmiu latach kominy nadają się do częściowego rozebrania i odbudowy.

Dla Melodii kupiłem kominy TONAdin i prawdopodobnie okleję je klinkierem.

Schody - zostaną okrągłe jak w projekcie.

 

A co ze styropianowymi podporami na rogach budynku macie w planie takie wykończenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam wszystkich!

Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie wykańczają, tylko wznoszą mury, leją stropy, stawiają więźbę. Ten okres wspominam najlepiej. Jeszcze widać było jakieś zasoby finansowe (choćby w planowanym kredycie), a już prawie cały dom można był podziwiać...

Wykończeniówka nas wykończyła. Właściwie większość prac musimy teraz wykonywać sami (a urlopu już niewiele, oj niewiele), bo na czymś trzeba oszczędzać, a i tak zabraknie kasy na ważne elementy wyposażenia. Za parę dni zaczynamy układać parkiet - góra. Później gres - dół. Trzeba też samemu ogrodzić teren. Nie wspominam o gruntowaniu i malowaniu wnętrz, lakierowaniu surowych drzwi i pracach zewnętrznych jak utwardzenie podjazdu do garażu i dojścia do drzwi wejściowych . Wędrówka cen w górę przeszła nasze oczekiwania. Oszczędności dawno już "wyszły", kredyt topnieje w oczach, a jeszcze niezrobiona kuchnia, łazienki, schody wewnętrzne, ogrodzenie i wiele innych niezbędnych rzeczy.

Mam pytania do bardziej doświadczonych w tematach budowlanych:

gdzie kupić najtaniej słupki do siatki ogrodzeniowej i samą siatkę w okolicach Wrocławia (siatka wys. 150)? jaki klej i jaki grunt do parkietu lamelowego na ogrzewaniu podłogowym?

Pozdrawiam

ma.rako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...