Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Przywołana do porządku przez androżka spieszę z meldunkiem :D .

Papierologia skończona zanim ona wykończyła nas, pozwolenia na budowę uprawomocniło się 13.07-nie wiem czy to dobry poczatek... :-? . Jesteśmy po wstępnych rozmowach z wykonawcą, umówilismy się na podpisanie umowy na najbliższą sobotę. Orientacyjny koszt robocizny stanu surowego (bez dachu) 20.000zł - szczegółowy zakres robót ustalimy przed podpisaniem umowy. W ostatni weekend własnymi ręcami wycieliśmy drzewostan na naszej działce, okazało się że wcale nie jest tego tak mało... Wygladam jak ofiara przemocy w rodzinie-posiniaczona i podrapana :lol: .Właśnie usiłuję stworzyć album na ao.pl więc jak mi się uda to sami zobaczycie nasze dzieło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

Już dawno nie zabierałem głosu na forum, ale regularnie śledzę wszelkie wypowiedzi. My również budujemy Melodie. W piątek zakończyliśmy stawianie więźby i od dziś majster zaczął "deskowanie".

Ostatnio padło pytanie na forum o piwnice. Ja zdecydowałem się na wykonanie piwnicy pod częścią domu (60m wielkość, wysokość pomieszczeń 2,20m) . Do ostatniej chwili nie byłem przekonany. Chyba namówił mnie do tego kierownik budowy. Ze względu na ukształtowanie terenu (działka znajduje się w terenie górzystym) musieliśmy dość głęboko kopać pod fundamenty.a poza tym chcemy ogrzewać piecem na ekogroszek - usytuowanie pieca i składowanie węgla w piwnicy to idealne rozwiązanie. Koszt naszej piwnicy to 1000 bloczków dodatkowo i strop nad piwnicą ( ok. 8tys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Ciebie widzieć Upiorko :D !!!Masz już drewno do kominka.Nie widzę tych siniaków,musiałoby być duże zbliżenie :wink:

Widzę mandzur ,że podniosłeś ścianę,może trochę zrobił się "grzyb" ale widok to masz odlotowy,coś pięknego !!!

U mnie wykończenówka która wykańcza.Budowa ścian to miód i malina.Dziś zamontowano schody.W przyszłym tygodniu dzrwi-wtedy wkleję zdjecia.

Pozdrawaim wszystkich "melodiowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani "Melodiowicze",

dołączam do grona miłośników Melodii. Mam już projekt i teraz próbuję wpasować w niego moje udogodnienia. Jednym z nich jest rozprowadzenie ciepłego powietrza od kominka do pokoii. Czy ktoś już przez ten temat przechodził? Jakto zrobić? Czy trzeba zmieniać strop? Proszę, poratujcie dobrą radą.....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

:D

 

od jakiegoś czasu śledzę to forum, wybraliśmy ten sam projekt - mowa o MELODI.

 

poszukuję kogoś z okolic Piotrkowa Tryb , Łodzi kto buduje ten dom gdyż chciał bym zerknąć na dom a w szczególności na jego wnętrze żeby sobie uzmysłowić jak ten dom wygląda w środku.

Niestety jestem wzrokowcem.

No i wszystkie uwagi na temat tego projektu mile widziane.

Zaczynam na wiosnę.

 

Pozdrawiam wszystkich :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Piszę ponieważ mam problem z dachem w melodii (bardziej moja ekipa od dachu niż ja, no ale przecież to dach dla mnie) i mam nadzieję, że ktoś tutaj może mi pomóc.

Otórz moi "fachowcy" postawili więźbę, jak na moje oko i moją wiedzę zrobili to zgodnie z projektem, ale za chiny nie mogą położyc dachówki na bocznych połaciach wykuszu - cały czas coś im nie pasuje. Już kilka razy obijali łaty a ostatnio nawet krokwie.

 

Czy może mi ktoś z Was jakoś pomóc, doradzić, podesłać jakieś zdjęcie([email protected]) lub coś w tym stylu??? Uprzedzam, że niestety ekipy zmienić nie mogę.

 

Pozdrawiam,

GJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie my jedni mieliśmy problem z daszkiem na wykuszu, wcześniej nikt nie podjął tego tematu na forum, Nasz szef ekipy dokładnie prześledził projekt, poprawiał i dalej krzywo.Przejrzeliśmy całe forum,obejrzeliśmy wszystkie zdjęcia i stwierdziliśmy,że u wszystkich wygląda tak samo.Nasz cały dach został odeskowany i u nas ta "krzywizna" jest ewidentnie widoczna . My kryjemy dach karpiówką , więc nasz "spec" stwierdził, żeby to zostawić bo przy takim pokryciu dachu nie będzie problemu z zatuszowaniem tego defektu . Zobaczymy za kilka tygodni! Teraz stoimy z robotą, bo u nas leje.

W tym czasie nasza ekipa postawiła ścianki działowe między innymi tą pomiędzy kuchnią, a salonem. Nie wiem czy to złudzenie, ale mam wrażenie, że kuchnia jest większa od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.Przedwczoraj się wprowadziłem !!!

Tradycyjnie jak przy tego typu operacjach bałagan totalny.Nie mam internetu - tepsa :evil: - więcej przymyśleń i informacji po podłączeniu do sieci.

 

PS.Moja ekipa nie miała zadnych problemów z więźbą i dachówkami na wykuszu.Tak więc nic nie wiem na temat tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

:D

 

od jakiegoś czasu śledzę to forum, wybraliśmy ten sam projekt - mowa o MELODI.

 

poszukuję kogoś z okolic Piotrkowa Tryb , Łodzi kto buduje ten dom gdyż chciał bym zerknąć na dom a w szczególności na jego wnętrze żeby sobie uzmysłowić jak ten dom wygląda w środku.

Niestety jestem wzrokowcem.

No i wszystkie uwagi na temat tego projektu mile widziane.

Zaczynam na wiosnę.

 

Pozdrawiam wszystkich :p

 

 

Zapraszam.Z Łodzi żabi skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.Przedwczoraj się wprowadziłem !!!

 

Androżku, serdeczne gratulacje od Upiorków! Jesteś chyba rekordzistą-niecały rok od wbicia pierwszej łopaty do zamieszkania-imponujące tempo! Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia wnętrz Waszego domku i nie omieszkamy wprosić się na "zwiedzanie" jak bedziemy w Waszych okolicach.

 

 

Mam nadzieję ze niedługo będę mogła napisać że zaczęliśmy budowę, ale narazie ciiii.....nie zapeszajmy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.Przedwczoraj się wprowadziłem !!!

 

Androżku, serdeczne gratulacje od Upiorków! Jesteś chyba rekordzistą-niecały rok od wbicia pierwszej łopaty do zamieszkania-imponujące tempo! Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia wnętrz Waszego domku i nie omieszkamy wprosić się na "zwiedzanie" jak bedziemy w Waszych okolicach.

 

 

Mam nadzieję ze niedługo będę mogła napisać że zaczęliśmy budowę, ale narazie ciiii.....nie zapeszajmy... :wink:

 

 

Oczywiście że zapraszam.Zdjęcia za jakiś czas bo na razie straszny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...