Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Wczoraj wreszcie (z małym opóźnieniem) dotarła do nas więźba dachowa. Rozładunek ręczny, w deszczu :-?. Całość schowaliśmy w salonie i kuchni.

Mam pytanie do osób, które są już po postawieniu konstrukcji dachu. Czy komuś udało się zamocować KN1,2,3,4 bez wynajmowania dźwigu?

 

Przyłączam się do gratulacji dla Androżka i pozdrawiam wszystkich.

roberttro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączam do gratulacji! :)

 

Co do więźby - gratuluję roberttro rozładowania jej ręcznie. U mnie gość to wykiprował na placu (pierwszy kurs), a wczoraj dotarły do mnie największe sztuki (8) - zrzuciliśmy, a potem cudem w dwie osoby udało się je poprzesuwać. Nie widzę opcji na montaż bez użycia dźwigu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wreszcie (z małym opóźnieniem) dotarła do nas więźba dachowa. Rozładunek ręczny, w deszczu :-?. Całość schowaliśmy w salonie i kuchni.

Mam pytanie do osób, które są już po postawieniu konstrukcji dachu. Czy komuś udało się zamocować KN1,2,3,4 bez wynajmowania dźwigu?

 

Przyłączam się do gratulacji dla Androżka i pozdrawiam wszystkich.

roberttro

 

 

Raczej nie da rady.Klocki są ogromne i ciężkie.Ja wynajmowałem dźwig ( 400 złp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dali radę, ale w okolicy jednocześnie trwa kilka budów i ponoć zwołali wszystkie ekipy do pomocy. Jak przyjechałem na budowę KN-y już były na miejscu. Ale pracownicy innych ekipy z żartem pytali czy to nie czasem na tym dachu ma być montowany radar do tarczy antyrakietowej - to z uwagi na przekroje KN-ów.

PS. W końcu ułożyli mi dachówkę na wykuszu -wygląda całkiem całkiem, tylko nie wiem jak będzie ze szczelnością.

 

Pozdrawiam wszystkich melodio-fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Umieściłem pod adresem http://www.jedynak.g.ao.pl kilka fotek z naszej budowy. Jest to czysto dokumentalna sprawa. Chcę je potraktować jako odniesienie do wspólnych dyskusji i rozwiewania problemów, które nas - właścicieli melodii - nurtują (może nie wszystkich ale mnie napewno).

Mandzur - kilka ostatnich fotek dotyczy tematu, o który prosiłeś.

 

Widzę, że jednak problem z dachem na wykuszu to nie taka prosta sprawa.

Dzisiaj byłem na budowie i przyjrzałem się mu dokładniej (patrz fotografie) - NIE JESTEM ZADOWOLONY!!!

 

Mam gorącą prośbę do innych właścicieli melodii z gotowym pokryciem dachowym - pokażcie swoje wykusze w miarę możliwości z bliska. Lub doradźcie co z tym zrobić.

 

PS

Jeżeli kogoś z Was interesuje jakiś konkretny szczegół z mojej dokumentacji fotograficznej, to proszę piszcie, a jeżeli będę mógł to go umieszczę na oa.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyka.g bardzo lada ta Twoja melodia-GRATUALCJE.Pisales gdzies o zmianach ktore dokonales? -nie moge nic znalezc a czytalam wczesniej ze masz ich miec sporo .Jezeli mozesz napisz co pozmieniales-podnosiles scianke kolankowa?poszerzales dom? :D

Rzeczywiscie niezbyt wyszedl ten daszek nad wykuszem i trzeba cos z tym zrobic.Ja jezeli zdecyduje sie na melodie bede chciala przeniesc salon na front domku a kuchnie z jadalnia na tyly i zrobie wykusz w jadalni prostokatny-taki jak ma mar_ch-moze bedzie mniej problemow z przykryciem takiego daszka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę już w pełni świadomie powiedzieć, że im mniej zmian tym mniej problemów, chyba że...

Moje zmiany to:

1. Poszerzenie bryły całego budynku o 90 cm

2. Wyrównanie poziomów dachu nad garażem i nad domem, a co za tym idzie zrezygnowanie w uskoku na najdłuższej ścianie zewnętrznej

3. Poszerzenie wykuszu o 30 cm - a trzeba go było jednak zmienić na prostokątny

4. Przeniesienie kominka do rogu salonu.

5. Strop monolityczny

6. Ścianka kolankowa na jeden pustak (24 cm)

7. Dwa okna dachowe mniej

8. Zmiana kształtu tarasów na prostokątne

I to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g -dzieki.Jezeli dobrze zrozumialam to poszerzyles dom z kazdej strony o 90 cm?Czyli zwiekszyl sie jego caly obrys?Czy kat nachylenia dachu ulegl wtedy zmianie?Mozesz mi jeszcze powiedziec ile wieksze sa pokoje na poddaszu po twoich zmianach?

Jezeli chodzi o scianke kolankowa to wg mnie nie ma strasznie rzucajacej sie roznicy w wygladzie domku (nadal jest piekny) a poddasze na pewno zyskalo na takim manewrze :D

Towja dachowka to brass a kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrrozek: bardzo proszę o takie zdjęcia (może być na priva) - najważniejsze dla mnie są boczne połacie wykusza - pomogą mi w sporze z szefem ekipy.

 

kakusek: dom poszerzyłem o 90 cm tylko wzdłuż kalenicy (+ 1 krokiew), kąt machylenia dachu pozostał bez zmian. Nie wiem dokładnie jak zmieniło się poddasze w stosunku do oryginału - pewnie jest ciutek wyższe, ale o poddasze naprawdę nie ma się co bać jest bardzo duże i przestronne.

Dachówka Brass Romańska z powłoką Cisar w kolorze ceglastym (aparaty cyfrowe zazwyczaj lekko przekłamują kolory przy niedokładnie ustawionym balansie bieli - a ja fotki na budowie trzaskam w automacie więc kolor lepiej ocenić w realu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandzur, podoba mi się Twoja dachówka-zdradź co to jest?

 

Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dziennika budowy i błogosławieństwa Starostwa Powiatowego :p . Możemy zaczynać w najbliższy poniedziałek. Póki co czekam na Upiorka-w piątek wielki powrót z emigracji zarobkowej :D. Majster nas pogania, mnie przerażają ceny, eeech. Wszystko wskazuje na to że w przyszłym tygodniu zaczniemy. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jak zwykle z technicznym pytaniem. Przygotowuję się do stawiania więźby i przeglądając projekt natknąłem się na pewną niejasność. Dręczy mnie to w jaki sposób łączy się płatew P2 i murłatę M1 skoro są one różnej grubości a są układane na podstawach o tej samej wysokości? Jak cieśla układa na tym krokwie, że tworzą jedną płaszczyznę ? Może różnie je nacina? Ma ktoś zdjęcia tego fragmentu konstrukcji?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...