Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

roberttro: Nie wiem jak to powinno być, ale wiem jak zrobili to u mnie, chociaż po ostatnich dokonaniach na wykuszu straciłem ostatnie resztki zaufania do mojej ekipy. Otóż w miejscu połaczenia płatwi z murłatą podkuli wieniec tak, że ta pierwsza została zamocowana niżej o różnicę wysokości między nimi. Krawędź murłaty i płatwi na której leżą krokwie tworzy jedną linię, tak że wszystkie krokwie podcinane są tak samo. Z tym sobie napewno Twoja ekipa poradzi, ale trzeba uważać z wykuszem.

 

androzek: Bardzo cię proszę o kilka fotek Twojego wykuszu, zwłaszcza po bokach. Dzisiaj szef mojej ekipy stwierdził, że jak zobaczy, "że się da" to poprawi, ale ciągle uważa że tam dachówki położyć się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Upiorko: My również gratulujemy! Dużo pracy i nerwów przed wami! Nasza dachówka to karpiówka firmy Creaton.

 

Jedynak; Dziś nasz majster skończył układać dachówkę na tym " nieszczęsnym wykuszu". Widzieliśmy Twoje zdjęcia przedstawiające wykusz, jesteśmy laikami w sprawach dekarskich, ale ewidentnie widać,że twoja ekipa nawaliła. Obawialiśmy się, że i u nas będzie ten sam problem, ale na szczęście wyszło całkiem dobrze.

Jutro zrobimy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberttro: Nie wiem jak to powinno być, ale wiem jak zrobili to u mnie, chociaż po ostatnich dokonaniach na wykuszu straciłem ostatnie resztki zaufania do mojej ekipy. Otóż w miejscu połaczenia płatwi z murłatą podkuli wieniec tak, że ta pierwsza została zamocowana niżej o różnicę wysokości między nimi.:(

Pewnie zrobią podobnie, ale chyba coś nie tak jest z tym projektem bo słup Sż-1 ma taką samą wysokość jak wieniec W-2 i jego też trzeba będzie podkuć albo naciąć płatew. Podobnie jest ze słupem Sż-2 i wieńcem W-1.

Pytam bo cieśla przyjedzie dopiero za dwa tygodnie i mam czas by poprawić ewentualne niedoróbki i błędy projektu. Już teraz wiem, że muszę zebrać 9 cm betonu na ścianie kolankowej nad garażem bo cała została wykonana do wysokości wieńca W-8 a powinno być W-4. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorki nie ma,Harry81 zaginął,przykłady mozna mnożyć.

 

Jestem jestem :D

 

Formalności z drogą na działce tak mnie wnerwiły, że postanowiłem odłożyć wszystko do wiosny 2008 i zainwestować pieniądze w działalność gospodarczą. Idzie całkiem nieźle także myśle, że uda się odłożyć troche więcej kasy - popłace troche podatków, zdolność kredytowa się podniesie to i wiosną z kredytem nie będzie problemów.

 

Postaram się wkrótce nadrobić zaległości w "czytaniu" wątku bo na razie wpisałem tylko swój nick w wyszukiwarce by sprawdzic czy ktos o mnie pytał. I prosze - androzek jak zwykle :D

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g jak tam Twoj wykusz?Uporali sie z nim wkoncu fachowcy?

Androzek gratulacje z zasiedlenia :D -ale Ci zazdroszcze przede mna jeszcze tak dluga droga zwlaszcza ze nie wybuduje domku w roczek :(

Podziel sie wrazeniami z zamieszkania-co bys teraz zmienil budujac jeszcze raz?Czy wybralbys nadal ten sam projekt?

Ja ciagle bilam sie z myslami czy wybrac Melodie czy Lawende z http://www.domnahoryzoncie.pl ale na 99 % jestem juz zdecydowana na Melodie.Przewazyly kwestie finansowe-mam nadzieje ze bedzie on tanszy w budowie niz wspomniana Lawenda-a nadwyzki bede mogla ulokowac w wykonczenie wnetrz :D

Nie chce sie porywac z motyka na slonce a pozniej w trakcie budowy miec depresje ze nie moge wykonczyc tak jakbym naprawde chciala lub ciagnac budowy nascie lat.

Jestem realistka choc czasami bujam w oblokach-tak sobie marze......

Mam nadzieje ze uda mi sie zobaczyc Melodie w realu i wtedy zamowie projekt a jak na razie ciesze oczy Waszymi zdjatkami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g jak tam Twoj wykusz?Uporali sie z nim wkoncu fachowcy?

 

Niestety wykusz bez zmian - ekipa już na innym dachu, a do mnie mają wrócić i poprawić. Ciągle czekam na zdjęcia, aby mieć odniesienie jak ma wykusz wyglądać. Wiem już gdzie popełnili bląd - niestety będą musieli rozebrać całą więźbę na wykuszu.

 

Jeszcze raz prośba do kolegów - Mandzur, Androzek- którzy mają już swoje wykusze zrobione jak należy o podesłanie lub opublikowanie kilku fotek.

 

Zamierzam zamówić bramę garażową u Wiśniowskiego, tak żeby na zimę zamknąć budynek - ma może ktoś z Was doświadczenia związane z tą Firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak fotek - siedzę na workach i zgubiłem kabel USb do przegrania zdjęć.Ponadto internet mam tylko w pracy.W sobotę zrobiliśmy awanturę w tepsie :evil: - od 3 miesięcy próbuję przenieść telefon i internet-bezskutecznie.Szukam kabla... :evil:

 

Odnośnie co bym zmienił gdybym jeszcze raz budował Melodię - wniosłem zmiany na początku i w zasadze nic bym nie zmienił.Podkreślam i alarmuję - NIE RÓBCIE SPIŻARKI !!!.Teraz widzę że gdybym popełnił ten błąd to kuchnia byłaby za mała.Teraz długośc blatu jest na styk.A przestrzeń kuchnio- jadalnia jest teraz naprawdę spora.Niedowiarków zapraszam.

Ponadto nie zalecam drzwi do kanciapy z górnej łazienki.Umiejscowanie wanny w kącie jest rozwiązaniem dla dryblasów w stylu Kaczyńskich.Teraz wanna jest w miejscu tych drzwi i jest OK - mam 181 cm wzrostu.

Obniżona podłoga w garażu - bo krótki podjazd ale z drugiej strony garaż wysoki na 3 m i zmieściło się ocieplenie sufitu ( a jednocześnie pokoju nad nim ) 18 cm wełny która została mi z dachu.

Zalecam podniesienie ścian o wysokość 1 bloczka Ytong czyli 20 cm - więcej "powietrza" w domu a wysokośc teraz 2,8 i mogłem podwieszać sufity do woli.

Nie mogę się wypowiedzieć o zimie ale pompa ciepła wyrabia się z ciepłą wodą - dla 4 osobowej rodziny - 2 prysznice i jedna wanna wieczorem.Temperatura w mieszkaniu 22 st niezależnie od temp zewnętrznej ( od 0-22 C ).Czekam na zimę - przypomnę że ściana Ytong 36,5 cm.jednowarstwowa i brak tynku zewnętrznego.

Zalecam poszerzenie wjazdu do garażu do 5 metrów.

Wykończeniówka wykańcza...stare przysłowie pszczól jest aktualne.Jak bym wam powiedział ile mnie kosztował ten dom do tej chwili to nie wiem czy byście zaczynali...Je mimo wszystko tak.Mieszkanie u siebie a nie z sąsiadem za scianą jest piękne....i warte poświęceń.

 

PS Bramy Wiśniowskiego są drogie - zamiast tego w tej cenie Hormann.Proponuję inną np.Normstahl - najładnieszy złoty dąb na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobaja sie duze okna nawe mysle ze po zlikwidowaniu spizarki dam jedno wieksze -moze "panoramiczne"okno na sciane frontowa-tam mam strone zachodnia.Wogole myslalam o przeniesieniu kuchni i jadalni na tyl domu a salonu do przodu(mysle ze daloby sie to zrobic gdyz wszystko jest w takije samej szerokosci) tylko nie wiem jakby wygladaly drzwi balkonowe zaraz kolo kuchni.Jeszcze nad tym mysle bo chcialam miec duze przeszklenie z wyjsciem na taras a dajac tam kuchnie musialabym miec tylko waskie drzwi.

Androzek dzieki za uwagi-spizarki na pewno nie bede miala :D Kombinuje jeszcze nad wygospodarowaniem jakies pralni-moze tez poszerze dom o 90 cm jak jedynak.g-wydlluza sie wtedy kalenica domku i nawet mi sie to podoba.

Czy ktos robil w Melodii schody betonowe?Ja strasznie chcialabym miec takie pokryte trepami z drewna ale nie wiem czy sie zmieszcza.

Co do kosztow to teraz chyba najmniejszy domek kosztuje mase pieniedzy ale rzeczywiscie warto podjac wyzwanie aby pozniej siedziec sobie z kawka we wlasnym ogrodku :D

U mnie w miejscowosci nikt nie ma pompy ciepla i boje sie ze fachowcy nie umieli by mi tego dobrze zrobic wiec wole nie ryzykowac i chyba bedzie eko-groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja bym zmienił (obecnie jestem na etapie zamykania stanu surowego):

Oczywiście tak jak pisałem wcześniej wykusz zrobiłbym prostokątny z jednym panoramicznym oknem.

W pozostałych kwestich zgadzam się z androzkiem: Ściankę kolankową zrobiłem na 1 pustak i uważam że poddasze jest super, podłogę w garażu obniżyłem o jeden stopień i rzeczywiście garaż wyszedł wysoki, ale za to napewno podjazd będzie lepiej wyglądał. Drzwi niestety zostawiłem na 4,40 m ale teraz zmieniłbym na 5 m. Wysokość drzwi wejściowych proponuję zrobić na 2,1 m (typówki) 2,3 na zamówienie - ja zrobiłem na 2,3 i teraz zamierzam pomniejszyć otwór do 2,1 m. Oczywiście drzwi z górnej łazienki na stryszek to nieporozumienie - też z nich zrezygnowałem.

Spiżarkę zrobiłem, ale nie wydaje mi się, żeby przez to kuchnia była mała - wprost przeciwnie kuchnię mam bardzo dużą i zastanawiałem sie już dlaczego, ale to pewnie efetk tych 90 cm wzdłuż kalenicy - chociaż na kuchnię przypadło jedynie 60.

Zamierzam dom/wodę grzać gazowym kotłem kondensacyjnym - jak to będzie dziełać/kosztować jeszcze nie wiem.

 

Androżku, właśnie powoli będę wchodził w etap, który wykańcza. Możesz przynajmniej zgrubnie procentowo określić jak ma się ten etap do stanu surowego zamkniętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androżku, właśnie powoli będę wchodził w etap, który wykańcza. Możesz przynajmniej zgrubnie procentowo określić jak ma się ten etap do stanu surowego zamkniętego?

 

 

Temat rzeka - można mieć piec za 3500 i 15000,drewno na podłogę za 300 lub panele za 19,99,kafle za 23 lub 300 zł itp itd.Uważam,że jeśli stan surowy zamknięty kosztował mnie powiedzmy 200000 to minimalna akceptowalna wykończeniówka to drugie tyle a trochę szaleństwa trzymanego w ryzach rozsądku to 3xtyle ( z ogrodzeniem i podjazdem ).Górna granica w zasadzie nie istnieje ale jak masz 800000 to też je zużytkujesz.Wszystko zależy od standardu wyposażenia.Zakładam że wszystko zlecamy innym wykonawcom a nic nie robimy sami.Na agd kuchenne wydałem 11kzł i jest to średnia porządna klasa sprzetu bez bajerów ale można kupić Miele za 2-3 x tyle lub Ardo lub Haier za 2-3 x mniej.Tak można mnożyć przykłady.Tu troche mniej odnosi się do ścian,dachu itp tu nie można oszczędzać.Jak zmywarka się posuje to ją naprawisz albo wymienisz - a jak ściany będą pękać to już ich nie wymienisz.

Doradzam jak najszersze korzystanie z Allego itp ( z rozsądkiem i wprawą ) Całe AGD,wannę,kabinę,baterie,ceramikę kupiłem przez internet bezproblemowo.Podsumowując oszczędności to około 6000 zł w porównaniu ze sklepem nie dla idiotów oraz "salonami łazienek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam i alarmuję - NIE RÓBCIE SPIŻARKI !!!.Teraz widzę że gdybym popełnił ten błąd to kuchnia byłaby za mała.Teraz długośc blatu jest na styk.A przestrzeń kuchnio- jadalnia jest teraz naprawdę spora.Niedowiarków zapraszam.

Jeśli się nic nie zmieni w kuchni to faktycznie jest bardzo mało miejsca na szafki, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie. Można zrezygnować z drzwi do kuchni, zyskuje się wtedy naprawdę dużo miejsca i kuchnia jest bardziej "ustawna". Są wśród nas tacy, którzy nie wyobrażają sobie by wchodzić do kuchni przez salon i tacy którzy odsłonią zupełnie kuchnię na salon. Dla nas te drzwi były zupełnie zbędne, kuchnia jest nadal oddzielona od salonu ścianką, a spiżarka była jednym z argumentów przemawiającym za wybraniem tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g a ta zmiane dlugosci kalenicy robiles w krajobrazach czy u jakiegos lokalnego architekta?Czy wydluzales przy okazji wtedy krokwie?Mi podba sie domek gdzie linia okapu dachu jest rowna z gona krawedzia okien.

Mozesz podac cene Twojej adaptacji?

Teraz to troche mi sie namieszalo z ta spizarka bo jezeli poszerze dom o 90 cm i zrobie wykusz prostokatny to moze rzeczywiscie kuchnia bedzie wystarczajaca i zmiesci sie tam jeszcze spizarka?

Androzek wstawie sie za ciebie do sw.Antoniego-moze szybko podstawi Ci ten kabelek USB :D

Wogole to wielkie dzieki ze chce wam sie pisac i odpowiadac takim swizakom jak ja-bardzo duzo to znaczy dla poczatkujacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę robiłem u lokalnego architekta po wcześniejszym uzyskaniu zgody na takie zmiany od Krajobrazów. Krajobrazy dają takie zgody bez problemu. W przypadku takiej jak moja adaptacji nie trzeba wydłużac krokwi, tylko trzeba tych krokwi dołożyć po jednaj z każdej wydłużanej strony dachu. Uwaga przy tym na wiązary trapezowe, tam tez będzie wydłużenie środkowych belek.

Mnie ta cała adaptacja kosztowała tylko tyle co materiały + uzgodnienia, poniewaz robił mi to zaprzyjaźniony architekt.

 

Androzku, jeżeli dobrze zrozumiałem to wykończeniówka średniej klasy kształtuje się w cenie dwuch domków w stanie surowym zamkniętym?

Niedobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

w albumie zamieściłem kilka nowych zdjęć

http://www.zetka79.ao.pl/

 

w tym tygodniu zaczynamy więźbę (fachowcy twierdzą, że układanie zajmie im ok. 2 tygodni :o - mam nadzieję że uda się szybciej). Stoimy przed dylematem jaka dachówka, ale chyba zdecydujemy się na tandem meyer holsena- chyba na pozostałe trzeba długo czekać a chcemy przykryć przed zimą.

NIE RÓBCIE SPIŻARKI !!!.

Też zastanawiamy się co zrobić ze spiżarnią, z jednej strony byśmy ją chcieli a z drugiej widać że jest mała i zmiejsza powierzchnię kuchni. A czy ktoś z was zastanawiał się nad zrobieniem "wyspy" w kuchni? nam coś takiego chodzi po głowie..., ale wtedy trzeba by na pewno zlikwidować spiżarnię.

kukusek napisał

Kombinuje jeszcze nad wygospodarowaniem jakies pralni

my też mieliśmy ten dylemat- na drugim zdjęciu widać jak go rozwiązaliśmy, ale wiązało się to z wieloma zmianami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zetka 79

Fajnie ze pokazujesz tez swoja budowe :D Ja jednak nie zdecydowalabym sie na gabinet bez okien-chyba ze ich nie dopatrzylam na planie-predzej zrobilabym w tym miejscu "slepa" lazienke a gabinet przeniosla do pomieszczenia 1.11.

I jeszcze te drzwi w 1.12 -nie lepiej zeby byly od strony hollu?Chyba ze tak specjalnie macie to ustawione zeby "obcy" nie wchodzili wogole "w strefe domowa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać zetka79, że jest to dosyć odważna adaptacja. Domyslam się, że kotłownia bedzie full automatyczna, żeby tam nie trzeba było w późne zimowe wieczory zaglądać. Ja również jak kakusek nie bardzo wyobrażam sobie gabinet bez okna. Muszę też powiedzieć, że obecnie moja żona (projektantka instalacji sanitarnych) ma gabinet o powierzchni 6m2 i to niestety jest trochę ciasno, ale jak się chce to można - my juz tak walczymy od 5 lat i chcemy to jak najszybciej zmienić. Nasz nowy gabinet będzie miał 14 m2. Pralnię natomiast zamierzamy urządzić w pomieszczeniu gospodarczym 1.12 wg projektu (u nas też będzie tam kotłownia).

 

Kakusek - rozmawiałaś już może ze św Antonim w sprawie kabelka USB Androzka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...