Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Jasne ze rozmawialam-tyle ze nie wiem kiedy Antoni sie do niego wybierze bo podobno ma juz tysiace zgloszen od takich delikwentow ktorzy wlasnie wprowadzili sie do swoich nowych domkow i nie tylko kabelkow szukaja :wink:

Kurcze ja to rozumiem bo sama kilka razy sie przeprowadzalam i wiem ile potem zajelo mi rozpakowywanie nie mowiac ze i po roku potrafilam byc zaskoczona jakims znaleziskiem hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej!

dzięki za opinie, niestety już nie ma szans żeby zrobić jakieś zmiany. W gabinecie planujemy ścianki z luxfery żeby było jaśniej i drzwi szklane więc mam nadzieję że nie będzie tak źle. Poza tym on ma nam służyć głównie do przechowywania papierów itp, raczej nie będziemy tam spędzać zbyt dużo czasu. Jeśli chodzi o kotłownię to na tym zdjęciu zapomniałem dorysować drzwi z garażu, więc nawet w zimę nie trzeba będzie wychodzić na zewnątrz. Bardzo zależało nam na takim rozkładzie pomieszczeń ponieważ zamierzamy wykończyć tylko dół- myślę że będzie on wystarczający na razie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz prośba do kolegów - Mandzur, Androzek- którzy mają już swoje wykusze zrobione jak należy o podesłanie lub opublikowanie kilku fotek.

 

 

Jedynak.g. pamiętam o zdjęciach daszku wykusza, obiecuje, że opublikuje je na dniach! Pogoda pokrzyżowała nam znów plany! Gdyby nie padało przez tydzień, dach byłby już skończony!

Pokazywaliśmy zdjęcia twojego wykusza naszemu majstrowi i stwierdził, że najprawdopodobniej źle są przybite łaty.

 

My również zastanawialiśmy się nad zrobieniem kuchni otwartej z wyspą, jednak po burzliwych rozmowach postanowiliśmy zrobić ściankę działową jak w projekcie. Jedyną zmianą było przesunięcie jej minimalnie w stronę kuchni, długość pozostała bez zmian, ale chyba ją skrócimy?? U nas tez nie będzie spiżarki!

Nie będziemy mieli pomieszczenia wc na dole, za to będzie większy hol.

Teraz mamy dylemat z rozmieszczeniem pomieszczeń na poddaszu, (jak jest brzydka pogoda to nasza ekipa, żeby się nie nudzić stawia nam ścianki działowe). Ze względu na podniesienie ścianki kolankowej mamy więcej przestrzeni na poddaszu. Ostatnio padła propozycja przeniesienia łazienki nad pomieszczenie gospodarcze. Prosimy o propozycje zmian!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNAK dodaliśmy kilka zdjęć do naszego albumu przedstawiających daszek na wykuszu. Dwa zdjęcia przedstawiają więźbę na wykuszu, nie są zbyt wyraźne, ale może coś pomogą.

http://www.mandzur.ao.pl

 

ANDROZEK fajnie,że kabelek się znalazł! My również czekamy z niecierpliwością na nowe zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję Mandzur - dach masz bardzo ładny.

Piekne dzięki za zdjęcia, wrzucę je do PhotoShopa i jeszcze z nich wyduszę całkiem niezłe fotki. Ale na fotkach zauważyłem, że Twoja ekipa popełniła podobny błąd jak moja - a mianowić wieniec, a tym samym i murłata - nad wykuszem powinien wg projektu być 21cm niżej niż wieniec na ścianie głównej (jesli tak ją mogę nazwać - a chodzi mi o zewnętrzną ścianę nośną do której dostawiony jest wykusz)!!!

Ale karpiówkę można "wygiąć" i to się u Ciebie udało, a takiej dachówki jak moja nie można i to się u mnie właśnie nie udało :cry:

 

Androżku - maila już Ci wysłałem - ciekaw jestem, czy Twoja ekipa dobrze przeczytała projekt.

Pomysł z imprezą uważam za bardzo dobry, ale nie w Melodii - chociaż komentaż zetki bardzo trafny - ale gdzieś w plenerze (bieszczady, mazury...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda MELODIA jest piękna, bez względu na elewację czy adaptację bo to przecież nasza MELODIA.

Mariel - gratuluję tak zaawansowanego etapu, i tak sobie myśle kiedy ja dojdę do elewacji???

Ale jak już dojdę zamierzam kolorystycznie trzymać się wersji zgodnie z projektem Krajobrazów - na wizualizacjach wygląda całkiem nieźle.

 

A co o tym sądzą pozostali "melomani"?

 

PS. Androżku piękne dzięki za fotki pokrycia wykuszu i gratuluję dociekliwej ekipy dekarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Jedynak każda Melodia jest wspaniała, bez względu na zmiany adaptacyjne.

Mariel twoja Melodia wygląda super!! Chyba Melodii "w każdym kolorze jest do twarzy"!?

Teraz dopiero żałuję, że dałam się przekonać mojemu Mandzurkowi , żeby zlikwidować okrągłe okno!( Niech tylko wróci z budowy...!)

Jeśli chodzi o kolor elewacji na naszej Melodii, to nie będziemy trzymać się koloru

zaproponowanego w projekcie. Chcemy dopasować elewacje kolorystycznie do bramy garażowej i okien, które u nas będą miały kolor mahoniu.

 

Androżek podoba mi się twój pomysł z imprezą dla Melodiofanów - to dopiero byłoby wydarzenie!

P.S. Kabelek znalazł się, ale w albumie nowych zdjęć nie znalazłam? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem czy zrobić taras na okrągło - próbowałem dostosować płyty z Bruk-Betu tyleż piekne co drogie ale ni cholery krzywizny nia pasowały do nich.Niestety zwyciężył racjonalizm i kształty proste które można pokryć byle kafelkami.Z pewnością krągłości dodają piękności ( ale mi się rymło ).O tarasie głównym też długo można by mówić ale na razie nie mam go wcale.Planuję takie dechy które wyglądają jak drewno egzotyczne a są z plastku zmiesznego z drewnem - firma Plastivan.Można zrobić samemu.I tu chyba zostosuję kilka krzywizn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarasem w porę się zorientowaliśmy i mamy schody prostokątne. Jest półokrągły, obmurowany klinkierem, stopnie będą z płytek a środek z kostki brukowej. U nas wszystko to jest wyżej i dlatego musi być tyle stopni (3)niestety. Ze schodami wejściowymi jeszcze sie nie zdecydowaliśmy. Ładny jest granit płomieniowany ale niestety zbyt drogi. U Ciebie Androżku ładnie wygląda środek, my jesteśmy na etapie szpachlowania i wykończeniówka przed nami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że piszesz "BYŁ".Wieńce ,to w Melodii przy tak beznadziejnym sposobie wizualizacji projektu, prawdziwe wyzwanie.U mnie było kilkanaście telefonów do projektanta.Jak wątpliwości nie zgaduj z kierownikiem tylko dzwoń do gościa.

Nigdy nie jest tak żeby nie mogło być gorzej...Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...