Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

ja przez kilka miesięcy przeglądałem oferty różnych banków, ale jest tyle różnych czynników które trzeba uwzględnić, że nie byłem w stanie stwierdzić która jest najlepsza (mimo iż doradzał mi brat, który pracuje w banku i zajmuje się kredytami). Skontaktowałem się więc z doradcą kredytowym (open finance) i za jego radą zdecydowałem się na kredyt bank. Bardzo polecam ten sposób ponieważ nie traci się dużo czasu (w banku byłem tylko podczas podpisania umowy) a doradcy mają naprawdę niezłe rozeznanie w ofertach i mogą załatwić lepsze warunki- ja np. zostałem potraktowany jako stały klient (mimo iż nie miałem z KB nic do czynienia) i mam dzięki temu niższe oprocentowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Sedecznie,

 

zastanawiamy się mocno nad kupnem projektu MELODIA ;)

ale BARDZO chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo...

 

okolice WROCŁAWIA

 

czy byłby ktoś tak miły i pokazał nam swoje gniazko ?

 

proszę o kontakt

[email protected]

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sedecznie,

 

zastanawiamy się mocno nad kupnem projektu MELODIA ;)

ale BARDZO chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo...

 

okolice WROCŁAWIA

 

czy byłby ktoś tak miły i pokazał nam swoje gniazdko ?

 

proszę o kontakt,za co pięknie z góry dziękuję :wink:

 

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wrocławia jestem ja, ale budujemy za miastem - ok. 15 km w kierunku na Warszawę, 3 km w bok od trasy. Jeśli to nie robi różnicy - zapraszam.

 

Jeśli chodzi o wykusz, to moi cieśle biedzili się z tym przez miesiąc, choć zasadniczą część dachu stawiali bardzo szybko (mimo pomyłek w wymiarach w projekcie). Nie obyło się bez konsultacji kierbuda z projektantami. W wykuszu cieśle podcinali krokwie, obniżali, przekładali dachówkę kilka razy. W końcu nie wygląda to źle, ale idealnie też nie.

 

Tak w ogóle to z miesiąc nie zaglądałam na forum, bo każdą chwilę spędzam na wykończeniówce. Prawie codziennie po pracy 2-3 godziny i całe weekendy. Po raz pierwszy w życiu układałam: parkiet (lamelowy) - 100 m2, gres - na razie 40 m2, ale będzie więcej, a będzie jeszcze grodzenie, obróbka słupów, drzwi, malowanie itp.

Odwagę, by zabrać się za to samodzielnie zawdzięczam forumowiczom, także tym z naszego melodiowego wątku. Dzięki za wsparcie! Nie jest niemożliwe wykonywanie takich prac nawet przez zupełnego laika, jeśli korzysta się z Waszej pomocy drodzy forumowicze!

 

Pozdrawiam wszystkich Melodiowców!

ma.rako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka.g zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/grupa-oszolomow-budowa-bez-wkladu-na-kredyt,t62360-2340.htm?highlight=grupa%20oszołomów

Tam wszyscy kozystali z kredytu wiec na pewno sa na bizaco :)

Ma.rako dobra jestes-mam nadzieje ze juz niedlugo pokazesz fotki wnetrz.

Ja tez mysle ze pewnie najlepiej samemu zrobic coby na "fachowcow "pozniej nie psioczyc ale raczej zabraknie mi odwagi hehehe

Nigdzie nie dopatrzylam zeby ktos robil schody betonowe a juz wogole zeby przeniosl je w inne miejsce.

Ja myslalam zeby usytuowac je wzduz sciany kotlowni (likwidujac wejscie do niej z domu) zwlaszcza ze mam zamiar poszerzyc dom jak jedynak.g -myslicie ze jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne do właścicieli stropu Teriva - czy Wasz strop jest ułożony dokładnie z projektem, z wynalazkami typu rozstaw belek 53cm lub 67cm czy jakoś tak? Czy przy wieńcu (np. ściana zewnętrzna garażu) używane były połówki pustaków, czy zostało to rozwiązane w inny sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy budowal ktos z was z pustaka? mam pytanie nie boicie sie zapewne bardzo wysokich kredytow? czy w zl czy w walucie? ja mam przykre doswiadczenia z kredytu walutowego i teraz drze na sama mysl o zaciagnieciu nowego

 

Oj od razu nikt nie odpowiedział....

Pustak to jest szerokie pojęcie.Mi się kojarzy z pustakami "socjalistycznymi' wyrabianymi nieraz na miejscu budowy z jakiegoś żużla.Proponuję sprawdzone materiały,zdrowe i zgodne z normami.

Ja ma kredyt we frankach.Brałem w czasie histerii antyfrankowej i dobrze zrobiłem ( aktualnie kurs franka jest rewelacyjny ).

Przypuszczam,że z okolic Kuj-pomu jestem tylko ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie boicie sie zapewne bardzo wysokich kredytow? czy w zl czy w walucie? ja mam przykre doswiadczenia z kredytu walutowego i teraz drze na sama mysl o zaciagnieciu nowego

 

Małgocha - ponoć tylko głupcy nie boją sie niczego.

Można to nazwać inaczej - kalkulujemy ryzyko - o, to brzmi lepiej.

Ja własnie walczę z tymi kalkulacjami, w Lukasie jest fajna promocja na kredyt w PLN i nie wiem co mam zrobić bo do tej pory byłem nastawiony na CHF, a musze do końca miesiąca zdecydować, żeby ruszyć dalej z budową.

 

Ale może Ty zdradź nam dlaczego masz przykre doświadczenia z kredytem walutowym.

Pozdrawiam,

 

P.S. Na temat pustaków nie mam więcej nic do dodania ponad to co napoisał Androzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak jak w stosunki do kierunkow swiata masz usytuowany dom?Widze ze nie robiles okna na elewacji z wykuszem.Ja tez najchetniej bym sobie to okno podarowala bo wtedy bylaby fajna dluga sciana na ustawienie tv ale ta strona z wykuszem jest u mnie poludniowa i nie wiem czy nie powinno byc tam okno.Wogole to tak mi dziwnie ten dom wychodzi-zachod w kuchni wschod od strony okna balkonowego a cale poludnie na elewacji z wykuszem-martwie sie ze w letnie dni dnikt nie bedzie tam chcial jesc obiadow :(

Ma ktos z budujacych Melodie takie ustawienie dzialki i moze mi powiedziec jak oswietlone sa pomieszczenia?

W oryginale jest stop teriva a czytalam ze monolityczny jest duzo tanszy i przede wszystkim cienszy-myslicie ze warto to zmienic przed rozpoczeciem budowy?Chcialabym miec podwieszane sufity w niektorych miejscach dlatego zalezy mi na cienszym stropie :D-tylko czy majstry mi go zrobia pozadnie?o to jest pytanie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek: Moje usytuwanie domu w stosunku do kierunku stron świata jest następujące: wejście-kuchnia to Wschód, wykusz to Południe itd. - mam wersję z lustrzanym odbiciem

Ja tez najchetniej bym sobie to okno podarowala bo wtedy bylaby fajna dluga sciana

Ja też dlatego sobie to okno podarowałem a poza tym przynajmniej jedną pełną ścianę dzięki temu będę miał w salonie.

cale poludnie na elewacji z wykuszem-martwie sie ze w letnie dni dnikt nie bedzie tam chcial jesc obiadow
ja się o to nie martwię w lecie słońce jest wysoko, a niski dach i dłuższy niz w projekcie "okap" (nie wiem czy to fachowe określenie, pewnie nie, ale chodzi mi o to, że krokwie a co za tym idzie cały dach wystają dalej poza obrys ścian niż załozył projektant) powinny zapobiec bezposredniemu zaglądaniu słońca do talerza, a w zimie kiedy mamy depresje z powodu braku światał słonecznego będzie to jedynie zaleta. Bardziej się obawiam, że w letnie późne popołudnia słońce przez okno tarasowe będzie mi skutecznie przeszkadzać w oglądaniu Klanu czy Plebani :lol:

 

Ja mam strop monolityczny - jego grubość to 13 cm, kosztował mnie ok14 tyś PLN, przypominam, że jest on o ok 9 m2 większy niż w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obserwujemy z żoną od roku rozwijające się rozmowy na tym forum. Oczywiście interesujemy się wyłącznie tematem związanym z projektem MELODIA. Projekt zakupiliśmy w styczniu lecz czas biurokracji trzymał nas aż do dnia dzisiejszego. Dziś wreszcie odebraliśmy pozwolenie na budowę :wink: . Jak tylko się uprawomocni ruszamy z budową.

 

Pozdrawiamy wszystkich MELODIAMANIAKÓWK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre dosiadczenia biora sie stad ze w 1998 bralam kredyt w euro na zakup sklepu i kurs wtedy byl dobry 3,75 a od polowy splato doszedl prawie do 5 zl to byl horror.dzis dowiadywalam sie w money bank o kredyt przy 150 tys na 25 lat rata stala wynosi 1093 zl nie ma zadnych dodatkowych kosztow ani wycen musze dowiedziec sie jak jest w pko poza tym z tego co mnie poinf. babka czas zalatwiania trwa okolo miesiaca moze to tylko tak ladnie brzmi a w praktyce okazac sie inaczej. ale to chyba prozne moje marzenia i starania bo maz nie chce zgodzic sie na kredyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak masz idealna dzialeczke :D Ja juz nawet zastanawialam sie nad przeniesieniem kuchni na tyl domu a salonem z przodu ale wtedy musialabym zrezygnowac z tych duzych balkonowych okien ktore mi sie strasznie podobaja i wybralam wersje oryginalna :)

Rzeczywiscie na zdjeciach widac ze masz strop monolityczny-nie miales z nim problemu?Czytalam ze musi byc robiony wlasciwie w calosci od razu(nie mozna etapowac) ze trzeba uwazac zeby sie nic nie zabrudzilo (liscie z drzew itd)i ze ekipa musi miec doswiadczenie.Zdziwilam sie bo myslalam ze takie stropy dawniej byly wykonywane nagminnie i ze wlasnie np teriva jest jakas nowoscia.Moze plote glupoty?Jeszcze tak malo wiem o budowaniu ach......

Jesli Cie jeszcze nie zameczylam to mam pytanie odnosnie dachu-mozesz mi wyslac jakis schemat swojego projektu po zmianach?Twoj domek mimo poszerzenia zachowal proporcje i bardzo mi sie podoba i w swoej adaptacji tez chcialabym uzyskac taki wyglad dlatego wolalabym pokazac architektowi ile ma mi wydluzyc krokwie itdJezeli nie ma takiej mozliwosci to napisz chociaz o ile sa one dluzsze wzgledem oryginalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusek: Działki szukałem ponad 2 lata a jednym z kryteriów wyboru było późniejsze usytuowanie na niej domu w sposób taki jak właśnie mam.

Dużych zmian względem projektu nie polecam, sam uważam, że poszerzenie domu było niemałym szaleństwem - ale jakoś się udało. Im więcej zmian tym więcej kłopotów i kosztów (to jest moja subiektywna ocena). Gotowe projekty w większości są naprawdę dobrze przemyślane (nie mówię o prostych zmianach typu przesunięcie ścianki działowej czy okna itp).

Ze stropem rzeczywiście nie miałem żadnych problemów, to że musi być robiony w całości to pewnie fakt, ale z drugiej strony nie widzę sensu żeby etapować strop. Przygotowanie (szalunk,i zbrojenie itp) trwa długo, ale już samo układanie betponu to kwestia 2-3 godzin. W moim terenie stropy monolityczne to chleb powszedni dla ekip, raczej z gęstożebrowanym prędzej były by kłopoty. Czystość trzeba zachować - ale czystość budowlaną a nie szpitalną więc też nie widzę w tym problemu (wydmuchać liście przed układaniem betonu i wszystko ok) Stropem się nie przejmuj, jedyne na co trzeba uważać to dobre podstęplowanie szalunków.

W kwestii adaptacji (poszerzanie) rozmawiałaś już z jakimś architektem?

Sprawa wydaje się dosyć prosta i nie powinien (architekt) mieć z tym żadnych problemów. Gdyby jednak w trakcie adaptacji pojawiły się wątpliwości chętnie w miarę możliwości pomogę.

Długość krokwi jak już o tym pisałem się nie zmiani (chyba że chcesz mieć większy "okap" - sorki za tą nazwę, ale jakoś nie wiem jak to lepiej nazwać) zwiększy się tylko ich liczba (+2 sztuki), zmienią się - wydłużą - natomiast wiązary trapezowe (poziome belki) i krokiew kalenicowa. Ale architekt bez problemu powinien sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w poprzednim poście napisałem, jestem szczęśliwym posiadaczem projektu domu Melodia. Nie ma sensu rozpisywać się dlaczego go wybrałem, ponieważ wszyscy na forum mamy podobne upodobania..( chyba:)..).Jest po prostu piękny :p

Od roku uważnie czytam to forum i jestem pod wrażeniem zainteresowania tym projektem.

Działkę zakupiłem dwa lata temu , jak sądzę za śmieszne pieniądze ( 11 tyś).

Działka ma 14 arów i jest malowniczo położona. Sam projekt posiadam od stycznia 2007, formalości naszej ukochanej biurokracji mam już za sobą i od 2 lipca 2007 mam pozwolenie na budowę. I tu moje zdziwienie....nie miałem żadnych problemów z formalnościami. Może dlatego, że zleciłem wszystko projektantowi. Kolejna sprawa, która jest ułatwieniem dla mnie to przyjazność gminy, ludzie tam zatrudnieni może nie są do końca fachowcami ale starają się pomagać z każdej strony w formalnościach i naprawdę w expresowym tempie.

Sama działka już przypomina plac budowy, ekipa już powoli stawia ścianki fundamentowe ( u mnie robią z doskoku :-? )....ale mimo, że prace idą powoli oko cieszy:)

Jak dowiem się jak wstawiać zdjęcia i info z dziennika budowy to zamieszczę na forum......uffff napisałem sie...

Pozdrawiam wszystkich melodiowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich nowych "melodiomanów" !!!

 

....odnośnie kierunków - południe mam na rogu w salonie -dlatego tam mam na każdej ścianie podwójne okno balkonowe,róg garażu to północ.Słońce wędruje od łazienki poprzez dwa pokoje ,salon i kończy się w kuchni."najzimniejszy kierunek północny mam więc od strony "godpodarczej"

 

....będę się powtarzał...podwieszane sufity można robić do woli jak ścianę podniesie się o jednego Ytonga czyli 20 cm ( przy zgodnym z projektem stropie ) ,czy kombinowanie ze stropem monolitycznym byle mieć te kilka centymetrów wyżej - nie wiem,zależy od ekipy.Pierwotnie te 20 cm więcej miało mi zrekompensować wyższą podłogę ( wszędzie podłogówka )i podwieszenie sufitu na dole we wszystkich pomieszczeniach.Stanęło na tym że wysokość na dole to 2,80 m i gdzieniegdzie podwieszane sufity.Efekt doskonały.Przy wysokosci "projektowej" i podwieszeniu sufitu może być efekt "bunkra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...