Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Mati123 gratuluje rozpoczecia budowy :D

Ja dopiero zakupilam działke-niestety w gminie nie ma planu-moze wejdzie w marcu-dlatego z budowa musze jeszcze troche poczekac.

Jedynak.g ja nie za bardzo mialam w czym wybierac bo w mojej miejscowosci malo kto chce sprzedac dzialke a jak juz ma jakas do sprzedania to jest ona gdzies na uboczu a mi zalezalo zeby byla blisko centrum aby dzieci na nogach mogly dojsc do szkoly.Tak wiec jak juz "wylazilismy" u jednego wlasciciela te dzialke to wogole sie cieszylam ze zgodzil sie ja sprzedac a kierunki swiata postawilam na drugim miejscu :)

Jeszcze nie rozmawialm z architektem gdyz nie mam teraz takiej mozliwosci ale chce zebrac jak najwiecej info odnosnie zmian zeby pozniej poszlo to szybko i gladko.

Pamietam ze mowiles ze nie wydluzales krokwi tylko dodales -zmylilo mnie to Twoje zdanie:

Cytat:

a niski dach i dłuższy niz w projekcie "okap" (nie wiem czy to fachowe określenie, pewnie nie, ale chodzi mi o to, że krokwie a co za tym idzie cały dach wystają dalej poza obrys ścian niż załozył projektant) powinny zapobiec bezposredniemu zaglądaniu słońca do talerza,

 

Androzek ja myslalam o zmianie stropu raz ze wzgledu na wysokosc pomieszczen a dwa ze wzgledu na koszty.Jezeli podniose parter to rzeczywiscie pierwszy problem odpada ale bede musiala wycenic jeszcze oba stropy i zobacze ile jest sie w stanie zaoszczedzic realnie.

Ty masz w calym domu podlogowke ze wzgledu na PC?Mam nadzieje ze po sezonie zimowym podzielisz sie wrazeniami z jej uzytkowania :D

Ja raczej bede miala ogrzewanie eko-groszkiem choc PC kusi swoja bezobslugowoscia.Nie wiem czy nie bylibysmy pioniera w mojej miejscowosci z takim cudem hehehe

Sparwdzam co jakis czas twoja stronke z domkiem ale nie przybywa tam nowych fotek z wykonczonych wnetrz :(

Dziekuje wszystkim za dzielenie sie swoja wiedza budowlana i na pewno jeszcze nie raz skorzystam z Waszego doswiadczenia :oops:

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdjęć nie ma bo do wczoraj walczyłem z tepsą o neostradę ( niestety nie mam w miejscu zamieszkania nic innego sensownego ).Dziwne bo skutek odniosła skarga do blękitnej linii a wcześniejsze liczne wizyty w punktach obsługi nic nie dały.Pod koniec przyszłego tygodnia znajomy skonfiguruje mi kompa i ruter.Druga sprawa to że żona boi się publikowania zdjęc z powodu amatorów cudzej własności ale myślę za jednak za tydzień coś opublikuję.

 

PS kto zna się na tyle żeby opublikować na naszym forum mapę Polski z zaznaczonymi melodiami - zamierzone budowy,w trakcie,wykańćzone i zakończone.Myślę że byłoby fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę "na fabryce" - całe szczęście że nic się nie dzieje i przejrzałem nasze forum.Oto lista podejrzanych o posiadanie projektu "Melodia"przewijających się od początku forum.Jedni mają projekt,inni budują,marzą patrząc na projekt lub dawno już mieszkają.Aktywnośc na forum jest wprost proporcjonalna do czasu od wprowadzenia ( niestety).Może odezwą się osby z początku listy i coś nam opowiedzą?

 

Aga_76

mar_ch

larvva

ma.ska

PaaBaa

jas0

jaendrju

MAZZI

Agnieszka Prokop

pablooo-exe

Upiorka

Harry81

Mariel

Oczek

kakusek

jedynak.g

heniaserf

Bazhyl

Ucioo

Mandzur

GIGII

roberttro

kasia75

rafaelloj77

sila77

AsiaW

przemasik

mati123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche uzbieralo sie tych melodiowcow :D

Pomysl z mapka jest super-niestety ja mam nawet problem z wklejaniem zdjec.Kiedys na grupie krakowskiej funckcjonowala taka mapka z lokalizacja budow-pozniej zmienili ja na mapke wykonana w google

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&ll=50.100762,19.973145&spn=0.329008,0.913239&z=11&om=1&msid=103898630051382739554.00000112960b60472d6b8

Androzek rozumiem obiekcje zony odnosnie zamieszczania zdjec wiec nie naciskam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pomysłu z lokalizacją budów Melodii.....

Ja niestety tego nie zrobię bo nawet nie wiem jak,ale jeśli ktoś sie pokusi na taką pracę - może w zimowe wieczory gdy na budowie nie potrzeba siedzieć - chętnie zobaczę na tej mapce moją miejscowość Koszalin:):):)

Dziś po kolejnym przestudiowaniu forum i radzie by po kierowniku bydowy i bydowlańcach sprawdzać dokładność prac, pojechałem na budowę i pomierzyłem co nieco...........i znalazłem......fundament pod komin dla kominka w salonie, został o 25 cm mniej wylany.......trochę się zagotowałem ale na spokojnie z miejsca przestępstwa zadzwoniłem do szefa ekipy budowlanej i przedstawiłem w czym problem. Jutro wizja lokalna .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberttro - jak to się robi w guglu ?!!

1. Zarejestrować się na http://maps.google.com

2. Wybrać zakładkę My Maps (znajduje się po lewej stronie)

3. Nacisnąć przycisk Create new map

4. W pole Title wpisać tytuł mapy

5. Nacisnąć przycisk Save

6. Wybrać u góry ekranu zakładkę Search the map

7. Wpisać w pole nazwę lokalizacji np. Opole,Katowicka

8. Nacisnąć przycisk Search maps

9. Kliknąć na lokalizacji na mapie prawym klawiszem myszki i w popup menu, które się pokaże wybrać Add a placemark

10. Podać tytuł lokalizacji i nacisnąć OK

11. Nacisnąć Save (po lewej stronie)

12. W prawym górnym rogu nad mapą wybrać opcję Link to this page

13. Skopiować z górnego pola (Paste link in email or IM) zawartość i wkleić na forum

 

Nie widzę jednak sensu by każdy z nas zakładał oddzielne mapy bo na każdej będzie tylko jedna, jego lokalizacja.

Jeśli nie macie nic przeciwko to możecie podsyłać mi swoje lokalizacje a ja je dodam do mapy, którą utworzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze mowiles ze nie wydluzales krokwi tylko dodales -zmylilo mnie to Twoje zdanie:

Kakusek: Jeżeli cię zmyliłem to przepraszam.

Ja zamawiając więźbę w tartaku poleciłem każdy element uciąć o 20 cm dłuższy niż w rozpisce. Następnie majstry stawiając więźbę tak to robili że dłuższe końce krokwi zawsza wystawiali na zewnątrz budynku (inaczej pewnie się nie da :lol: ). Dzieki temu w końcowej fazie stawiania więźby miałem spore pole manewru na jakiej odległości od ściany obciąć krokwie - i tak wizualnie oceniając - wybrałem odległość cięcia krokwi pod deskę ekranową (deska do której przykręca się potem rynny) 85 cm od ściany.

No i wyszło jak wyszło - a widać to na zdjęciach http://www.jedynak.g.ao.pl

Należy jednak pamiętać, że takie wydłużanie dachu powoduje zwiększenie ilości dachówki potrzebnej do pokrycia dachu - ja musiałem dokupić 200 sztuk.

 

Jeżeli natomiast chodzi o moje problemy z wykuszem, to właśmnie dzisiaj zjawiła się ekipa i na własny koszt rozbiera i poprawia to co stworzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylam w pko bp maja jednak lepsze warunki niz money bank. byla potem klientka u mnie z pko sa i przyniosla symulacje splat i o dziwo tam okazalo sie najkorzystniej

podobno sasiadowi z dzialki wstrzymali budowe wpadla jakas kontrola budowlana nie wiem o co chodzi dokladnie ale ma dostac jakas kare cos bylo niezgodnie z planem musze dowiedziec sie dokladniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę "na fabryce" - całe szczęście że nic się nie dzieje i przejrzałem nasze forum.Oto lista podejrzanych o posiadanie projektu "Melodia"przewijających się od początku forum.Jedni mają projekt,inni budują,marzą patrząc na projekt lub dawno już mieszkają.Aktywnośc na forum jest wprost proporcjonalna do czasu od wprowadzenia ( niestety).Może odezwą się osby z początku listy i coś nam opowiedzą?

 

 

Witam u nas chyba nie ma co opowiadać działkę uzbroiliśmy i czekaliśmy 1,5mies. na ekipę, dziś sef zadzwonił i mówi że w tym roku to już nici z naszej budowy i że jesteśmy pierwsi w kolejce w przyszłym.... :evil:

tak więc u nas wszystko stoi jeszcze przez około 6 miesięcy

Same nerwy.... chociaż budowa jeszcze sie nawet nie zaczęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło się ładnie i pięknie.Wylałem fundamenty we wrześniu 2006 r.

W 2007 chciałem zrobić stan surowy zamknięty.Praktycznie kupiłem wszystko w styczniu 2007 za wyjatkiem stolarki-faktury zaliczkowe.Wyfakturowano mi strop gęstożebrowy z Porothermu.Hurtownia zamiast ściągnąć wszystko obracała moimi pieniędzmi-najgorzej kupować u kolegów.Kilka razy zwracałem im uwagę,żeby nie robili jaj bo przyjdzie sezon i dadzą d... ,ale oni twierdzili ,że wszystko jest pod kontrolą.Kiedy przyszło do sezonu przywieziono połowę belek,a pustaków stropowych wcale.Po prostu Wienerbergeł olał wszystkich- produkował tylko pustaki ścienne.Przez trzy miesiace do maja hurtownia i przedstawiciele Wienerbergera na Podkarpacie rozkładali ręce.Wtedy wysłałem do centrali Wienerberga informację,że jezeli do trzech dni nie będę miał pustaków stropowych na budowie to biorę HDS i wszystkie otrzymane belki wyp.... przed centralą.Były jeszcze mocniejsze słowa i w trzy dni pustaki się znalazły.Oczywiście wszyscy mi gratulowali sukcesu twierdząc,że oni są bezsilni,ale poszedłem trochę za ostro.Drzewo na dach ściągnąłem w maju.Gość od dachu był umówiony na lipiec.Umowy nie podpisywałem,ponieważ oni dzisiaj wszyscy boją się pisemnych zobowiązań.Do dziś nie mam dachu ,przenosi terminy i w tym roku już go miał nie będę.

I TO JEST ANDROŻKU CAŁA PRAWDA,dlaczego nie piszę na forum.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę "na fabryce" - całe szczęście że nic się nie dzieje i przejrzałem nasze forum.Oto lista podejrzanych o posiadanie projektu "Melodia"przewijających się od początku forum.Jedni mają projekt,inni budują,marzą patrząc na projekt lub dawno już mieszkają.Aktywnośc na forum jest wprost proporcjonalna do czasu od wprowadzenia ( niestety).Może odezwą się osby z początku listy i coś nam opowiedzą?

 

Aga_76

mar_ch

larvva

ma.ska

PaaBaa

jas0

jaendrju

MAZZI

Agnieszka Prokop

pablooo-exe

Upiorka

Harry81

Mariel

Oczek

kakusek

jedynak.g

heniaserf

Bazhyl

Ucioo

Mandzur

GIGII

roberttro

kasia75

rafaelloj77

sila77

AsiaW

przemasik

mati123

 

Ja sobie wypraszam :D , odezwałem się 27.09 Nie mam niestety nic o czym warto by napisać więc pozostaje czytanie, czytanie, czytanie... Ale na to nie ma czasu bo praca, praca, praca...

 

Kiedyś mogłem usiąść przed komputerem wieczorem, przeczytać co się dzieje o "melodiowców", napisać coś czasem, jednak teraz mój synek ma już 10 miesięcy i bzika na punkcie komputera. Wystarczy, że włącze monitor - natychmiast musze go posadzić na kolanach i umożliwić dostęp do klawiatury, inaczej jest krzyk nie do wytrzymania :D

 

Może jak zacznie chodzić spać przed 22 to coś nadrobię :D

 

pozdrawiam wszystkich "melodiowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję o postępie prac na naszej budowie (dobrze że Androżek dba o porządek na forum :D )

Mamy już fundamenty i własną wodę "w pomieszczeniu gospodarczym". Po początkowej nerwówce z geodetą potem wszystko szło jak po maśle. Pomierzyliśmy pomieszczenia-wyszło nam że dom odchudził nam się o 5 cm-jakoś to przełkniemy. Teraz szykujemy się do zasypywania fundamentów i zagęszczania-robimy to we własnym zakresie, zgodnie z wcześniejszą umową z majstrem. Po przestudiowaniu forum postanowiliśmy odroczyć wylewanie chudziaka do wiosny,żeby lepiej zagęścić piasek a po drugie ciągle jeszcze nie mamy ostatecznej koncepcji co do kanalizacji. Zrobiliśmy też porzadki na działce, bo co prawda fundament powstał w cztery dni, ale bałagan na działce był potworny. Chcemy kontynuować budowę wiosną-póki co szukamy korzystnej dla nas oferty kredytowej-dziś spotykamy się z doradcą z open finance.

Póki co tyle.

 

Robertto, zaznacz proszę na mapce Siedlce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...