Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Witam wszystkim

Androżku masz siłę przebicia odpowiedzi na Twoje hasło posypały się lawiną.

Moja Melodia początkowo z trudnościami brakowało czasu i wolnej ekipy, głównie ze względu na banki które obiecują wiele a gorzej jest z realizacją!

W czerwcu udało się ruszyc i po wspólnej pracy mojej, mojego męża, syna 7 latek oraz rodziców w sierpniu zakończyliśmy stan zero. pod koniec września weszła ekipa z która do dzisiaj postawiła ściany parteru i jesteśmy na etapie nadproży, mam nadzieję że uda nam się jeszcze w tym roku przykryc naszą Melodię. Własnie myślę nad dachówką czy ktoś z Was robił w tym roku dach? Jakie są koszty przy karpiówce a jakie przy falistej?

Pozdrawiam

 

A-ha proszę o dołączenie mojej Melodii do mapy lokalizacja Złotoryja woj.Dolnośląskie

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w banku pko bp od kwoty 150 tys miesieczna rata wynosi 1043 zl na 25 lat a w pko sa przez pierwsze dwa lata 870 a potem 940 miesiecznie czyli jeszcze korzystniej, a na dzien dobry starajac sie o kredyt trzeba miec okolo 3 tys wolnych srodkow. moze kogos to zainteresuje jestem na etapie rozpatrywania ofert pozdrawiam wszystkich byc moze wiosna dolacze do was czynnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w banku pko bp od kwoty 150 tys miesieczna rata wynosi 1043 zl na 25 lat a w pko sa przez pierwsze dwa lata 870 a potem 940 miesiecznie czyli jeszcze korzystniej,

 

jak już pisałem mam za sobą rozpatrywanie różnych ofert kredytowych (więc troszkę nabrałem w tym wprawy :wink: ) i wydaje mi się że popełniasz błąd porównując wysokość rat w różnych bankach, ponieważ możesz w ten sposób pominąć niektóre czynniki (np. w niektórych bankach ubezpieczenie jest wliczane do rat w innych nie- wydaje mi się że w mbank na początku trzeba ponieść dodatkowy koszt.) No i nie można zapominać żeby nie porównywać rat annuitetowych z malejącymi- wtedy jest inny koszt kredytu. Najlepszym sposobem porównywania ofert jest porównanie całkowitego kosztu kredytu- wtedy jest ono miarodajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję NIEKTÓRYM towarzyszom za wnikliwą sprawozdawczość z postępów prac.Czekamy jednak na odzew całego kolektywu wymienionego przeze mnie niedawno.

Ponadto zalecam wykonywanie zdjęć i dzielenie się z innymi.

Czuwaj!

 

 

PS Chyba prawdopodobnie na pewno będę miał internet w domu w weekend.Wtedy ( kolejna obietnica ) podzielę się postępami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Melomani uwaga na błędy w projekcie !

 

Ci, którzy jeszcze nie postawili więźby - radzę skontaktować się z biurem projektowym we Wrocławiu i poprosić o szczegóły wykonania wykuszu.

Ci którzy jeszcze nie kupili projektu są w lepszej sytuacji ponieważ dzisiaj uzyskałem zapewnienie architekta odpowiedzialnego za dach, że odpowiednie poprawki niezwłocznie znajdą się w projekcie.

Na czym błąd, a szczerze mówiąc błedy polegają nie będę się rozpisywał, aby dodatkowo nie wprowadzać zamieszania, lub swoim brakiem fachowości jeszcze nie pogorszyc sprawy.

Faktem jest, że dzisiaj po długich rozmowach z w/w projektantem, przyznał on że dachówki zakładkowej na bocznych połaciach wykuszu zrobionego wg projektu (bez poprawek) prawidłowo położyć nie można, ponieważ jest to cytuję "połać dwukrzywiznowa".

Zaprosiłem pana architekta na nasze forum - wiem że je odwiedził i przeglądną fotografie, na których pokazujemy różne rozwiązania tego problemu (np mazzi, androzek, mandzur czy mariel) - każdy wykusz zrobiony jest inaczej.

 

Tutaj - jeśli pan architekt jeszcze raz zagości na naszym forum - zapraszam pana architekta do zabrania głosu.

 

 

Uff... Ale mnie ten temat wciągną, ale to z powodu pewnej wrodzonej wady charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Melomani uwaga na błędy w projekcie !

 

Ci, którzy jeszcze nie postawili więźby - radzę skontaktować się z biurem projektowym we Wrocławiu i poprosić o szczegóły wykonania wykuszu.

 

Dzięki jedynak.g za informację. Właśnie jestem po rozmowie z biurem, jutro mają mi robić więźbę nad wykuszem. Z tego co zrozumiałem, aby dało się ułożyć prawidłowo dachówkę (zwłaszcza te większe formaty dachówki, a ja taki mam) należy zmienić ułożenie krokwi K18, jej górny koniec zbliżyć do krokwi K19 a dolny do K17. K18 stanie się wtedy krokwią narożną. Zmieni się wtedy niestety kształt daszku bo nie będzie trzech tylko pięć płaszczyzn. Tak mi wychodzi po szybkim naszkicowaniu zmiany. Jutro zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam problemu z więźbą na wykuszu narazie nie mam nawet wykuszu, mojej ekipie bardzo ciężko się za nią wziąśc, dziś obiecali że zajmą się tym do końca tygodnia i w przyszłym robimy strop. Ponawiam prośbę o ilośc dachówki i cenę za cały dach, już wiem że dachówki karpiówki około 10000szt (dzięki Mandzur). Jaka jest różnica w kosztach między dachem z karpiówki a falistej? Mówią że około 30% więcej za karpiówkę?

Pozdrawiam

A oto moja mała galeria.

http://www.ma.ska.ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o ilośc dachówki i cenę za cały dach

 

właśnie dostałem wycenę na dachówkę tandem meyer holsen: 25.000 z tym że oni policzyli 3000 sztuk czyli jakby na 350 m2 dachu (na m2 wchodzi 8,5) więc wydaje mi się że będzie trochę mniej potrzebne. Aha to jest cena za samą ceramikę (bez folii, blachy, spinek itp.) - z tym wszystkim wyceniali mi na ok 32.000, ale ja wolę kupić to na własną rękę- będzie trochę taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kakusek za pamięć.

 

Też zauważyłam,ze mnie nie ma (nawet to mnie trochę ubodło, bo byłam chyba jadną z pierwszych budujących - stan surowy otwarty miałam już w sierpniu 2006, a zamknięty na początku stycznia 2007. Nie mieszkam w Melodii tylko dlatego, że z powodu braku gotówki musimy wykańczać wnętrze sami - tylko w weekendy (ja i mąż) i wieczorami (już tylko ja). Mało też czasu mam na wpisy, zdjęcia itp., ale czytam regularnie i się od Was uczę.

Lokalizacja zapomnianej Melodii:

 

Raków k. Borowej Oleśnickiej (20 km od Wrocławia w kierunku z grubsza na Warszawę). Gdyby Robertro umieścił też tę Melodię, będę wdzięczna.

 

W weekend popstrykam i coś wyślę (jest już kuchnia i są schody wewnętrzne!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłam,ze mnie nie ma (nawet to mnie trochę ubodło, bo byłam chyba jadną z pierwszych budujących) .

Lolalizacja została dodana do mapki.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=117414250331478477504.00043c78d2a3f3c7dc95c&om=1&ll=51.168715,17.274971&spn=10.313704,29.223633&z=6

 

... z powodu braku gotówki musimy wykańczać wnętrze sami - tylko w weekendy (ja i mąż) i wieczorami (już tylko ja) .

Czeka nas to samo wyzwanie. Na 100% będziemy się wprowadzać do tylko częściowo wykończonej Melodii. Ma to wiele minusów ale będę mógł dłużej pracować wieczorami i szybciej sprzedamy mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberttro:

Tak patrzę na tę mapkę i widzę, że moja melodia tak samotnie na południowo-wschodniej rubierzy stoi. A wiem, że w Rzeszowie jeandrju też już ładny kawałek wybudował.

Mam nadzieję, że nie będzie miał nam za złe jeśli dorzucisz i jego lokalizację do mapki.

 

Jeandrju co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberttro:

Tak patrzę na tę mapkę i widzę, że moja melodia tak samotnie na południowo-wschodniej rubierzy stoi. A wiem, że w Rzeszowie jeandrju też już ładny kawałek wybudował.

Mam nadzieję, że nie będzie miał nam za złe jeśli dorzucisz i jego lokalizację do mapki.

 

Jeandrju co Ty na to?

 

To co, mam dodać tą lokalizację? Tylko czy aby na pewno jest ona w samym Rzeszowie? Wielu z nas buduje się w okolicach miast i często w profilu występuje właśnie to miasto a nie prawdziwa lokalizacja budynku.

 

Mam jeszcze jedną propozycję. Mogę w opisie lokalizacji umieścić zdjęcia Waszych Melodii ale musielibyście mi je podesłać na moją skrzynkę. Zainteresowanym podam adres w prywatnej wiadomości. Mogę również dodać odnośnik do strony z albumem zdjęć, tak jak to zrobiłem u siebie. Kilka tych albumów znam, stale je przeglądam i w wolnym czasie dodam odsyłacze do opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g ja mam rodzinke w Rzeszowie i wybieramy sie do nich w okolicach Swiat.Czy jak bedziemy juz w tamtych stronach zgodzilbys sie na pokazanie mi i mojemu mezowi swojej Melodii?Wiem ze w okresie Swiat kazdy ma duzo spraw na glowie ale gdybys byl tak uprzejmy i podal namiary na siebie zadzwonilabym wczesniej i sie umowila na konkretny termin :DNiestety nie mam innej mozliwosci podjechania tam w tej chwili (przylatuje tylko na Swieta do Polski)wiec gdybys sie zgodzil bylabym bardzo wdzieczna :D To nie jest nic zobowiazujacego bo my tez jeszcze nie wiemy ile bedziemy miec czasu ale bardzo zalezy mi na obejrzeniu domku w realu-szczegolnie gory. Na pewno nie bedziemy uporczywymi goscmi-zobaczymy domek i juz nas nie bedzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...