Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kakusek:

Oczywiście zapraszam.

Bardzo chętnie podzielę się swoimi informacjami i doświadczeniami dotyczącymi budowy melodii - przynajmniej stanu surowego. Miło mi bedzie z kimś na ten temat porozmawiać, bo moi znajomi mają mnie i moich "problemów budowlanych" już pewnie dość.

Jeszcze raz zapraszam.

 

Dane kontaktowe prześlę Ci na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g STOKROTNE DZIEKI :D Masz tak samo na imie jak moj maz -wiec juz Cie lubie hehePowiedzialam mu wlasnie ze mamy mozliwosc zobaczenia calej Melodii w realu (w Rzeszowie tez mamy taka mozliwosc ale jeszcze bez dachu)i o dziwo wreszcie wykazal zainteresowanie budowa :D

Mowisz ze znajomi maja juz dosc sluchania?Ja to bede chlonac wszystko jak gabka -mozesz gadac i gadac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Roberto zapisz moją Melodię.

 

Rzeszów-ul.Dunikowskiego (oś.Zalesie).Aktualnie bez dachu.Zmiany

1/w miejsce okien dachowych od strony ogrodowej lucarna balkonowa

2/przedłużenie zadaszenia nad tarasem o 90cm

 

Jest również obok mnie (200m) druga Melodia stan surowy zamknięty-ul.Frezji (oś.Zalesie)-kryta blachodachówką ,ale osoby nie ma na forum.Chyba jak wpiszesz na mapę to gość się nie obrazi.Zmiany-przedłużenie salonu o 180cm,poprzez całkowitą likwidację tarasu od strony ogrodowej.Wizualnie dom traci,ale jak popatrzymy na salon to jest on jednak w projekcie dość mały.Jest to rozsadne rozwiązanie jeżeli mamy niezbyt długą działkę-wtedy wyjście można przerzucić z salonu na ścianę boczną.Kolega ma Wierzbę II gdzie salon jest o 90cm dłuższy niż w Melodii.Sorry,ale stoi tam tylko ława ,telewizor i komplet wypoczynkowy-dlatego uważam,że wielkość salonu jest największą wadą tego projektu.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj albumy i chyba Mazzi ma wykonany daszek nad wykuszem zgodnie z poprawką, którą zaproponował projektant Melodii.

http://mazzi.ao.pl/popup_zdjecie.php?uid=3965&gid=3&pid=38

Skąd ja wezmę taką czapę z gąsiorami rozchodzącymi się na 5 stron? Pytałem w hurtowni i nie mają?

Mazzi miałeś taką oryginalną czapę czy to jakaś przeróbka?

Co robicie ze stopniami kominiarskimi? Można na tym jakoś przyoszczędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z architektem na temat daszku Mazzi'ego. Nie jest to do końca to co ma być po zmianie w projekcie. Mazzi ma załamane kosze, a my mamy mieć proste, czyli krokiew kalenicowa będzie biegła od szczytu wykuszu do pasa rynnowego w miejscu wewnętrznego kąta 135 stopni.

Domyślam się, ze takiej czapki na pięć gąsiorków to nie dostaniemy tak łatwo, a to co ma Mazzi to pewnie blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z architektem na temat daszku Mazzi'ego. Nie jest to do końca to co ma być po zmianie w projekcie. Mazzi ma załamane kosze, a my mamy mieć proste, czyli krokiew kalenicowa będzie biegła od szczytu wykuszu do pasa rynnowego w miejscu wewnętrznego kąta 135 stopni.

Domyślam się, ze takiej czapki na pięć gąsiorków to nie dostaniemy tak łatwo, a to co ma Mazzi to pewnie blacha.

 

Masz rację. Teraz to zauważyłem. Inaczej biegnie kosz na zdjęciu daszku Mazziego a inaczej na tym co sobie naszkicowałem po rozmowie z projektantem. Nie ma to jednak wpływu na nachylenie i ilość płaszczyzn daszku. Wczoraj cieśla nie zdążył mi tego daszku zrobić, więc dopiero dzisiaj po pracy się przekonam, które rozwiązanie wybrał. Pewnie to prostsze, zaproponowane przez projektanta. Mam nadzieję, że nie będzie musiał poprawiać bo pogoda się psuje i trzeba się spieszyć z kryciem, zwłaszcza, że założyłem się z żoną, że zdążymy przed pierwszym śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z architektem na temat daszku Mazzi'ego. Nie jest to do końca to co ma być po zmianie w projekcie. Mazzi ma załamane kosze, a my mamy mieć proste, czyli krokiew kalenicowa będzie biegła od szczytu wykuszu do pasa rynnowego w miejscu wewnętrznego kąta 135 stopni.

Domyślam się, ze takiej czapki na pięć gąsiorków to nie dostaniemy tak łatwo, a to co ma Mazzi to pewnie blacha.

 

 

Na wykuszu mam wyciętą blachę w kształcie kapturka,"dedykowanej"dachówki nie ma.

Odnośnie stopni.Przy kominie "gospodarczym nie mam nic bo tam można wejśc do komina przez okno.Do komina "kominkowego" wchodzę przez okno z pokoju a następnie po trzech schodach i jestem na ławie - łacznie więc trzy stopnie i ława.Komina "kuchniowego" nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Skoro androzek wywołał wszystkich melodiowców do apelu to zgłaszamy się i my. Aktualne zaawansowanie robót - złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, może do końca roku będzie, ale nadziei na zimę jak poprzednia raczej nie mamy. Jeżeli chodzi o lokalizację to prosimy nas zaznaczyć na mapie w miejscowości Dobra na zachód od Szczecina. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Małgosiu ten dom nie jest mały.Na Twoim miejscu mamie daj pokój przylegający do salonu-zrób koniecznie wyjście z tego pokoju na taras-mama większość czasu i tak będzie spędzała przed domem-niekrępująca komunikacja .Zobacz projekt z Archonu "dom w śnieżyczkach" (częściowo moje dzieło) to zrozumiesz o co mi chodzi.

Co do góry to nie jest taka duża ,ale nie podnoś ścianki kolankowej.Pozornie tylko zwiększysz powierzchnię.Żeby Ci z góry mieli namiastkę domu zrób jedną lucarnę balkonową.Działkę nie masz małą-optymalną.Ja mam kichę 23 na 84.To czego się boję to to czy dla Ciebie i mężą salon i pokój nie będzie za mało.

Nie planuj większego domu,ponieważ idziesz w kredyty,a ten dom nie będzie tani.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma racje-nie ma co szalec z powiekszaniem domku jezeli bierze sie kredyt-pozniej ciezko to bedzie wykonczyc.Mysle ze dom jest o tyle fajny ze ma wlasnie 2 dodatkowe pokoje na dole.Wszystko tez zalezy od Twoich upodoban i gustu bo jezeli chcesz miec wieksza przestrzen na gorze poprzegladaj projekty z 2 spadowym dachem-(mi niestety takie domki sie nie podobaja) ale maja one na pewno wiecej miejsca na poddaszu.Zobacz sobie np http://www.archipelag.pl/projekty-domow/poziomka/ -niestety nie ma garazu.

Strasznie jestem ciekawa jak taka lukarna balkonowa bedzie wygladac na Melodii-J :D edrek nie masz jakis szkicow zeskanowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...