Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Mam pytanie do tych którzy robili strop monolityczny i do tych którzy robili z terrivy jakie są koszta tych stropów. Wiem, że monolit jest tańszy, ale za monolit ekipa sobie dodatkowo dolicza, tak wiec chce to sobie podliczyć....

aha, ile poszło wam na niego stali, jak jeszcze pamiętacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po długiej przerwie!

 

Dawniej jako Agnieszka Prokop obecnie Agunia_P proszę Robertto o uzupełnienie mapy o naszą Melodię - Rąbień gm. Alleksandrów Łódzki (k/Łodzi).

Obecnie murowane sa ściany..a za 2 tygodnie będzie podobno będzie strop.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli i przyszłych właścicieli Melodii.

 

Agunia_P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy robili strop monolityczny i do tych którzy robili z terrivy jakie są koszta tych stropów. Wiem, że monolit jest tańszy, ale za monolit ekipa sobie dodatkowo dolicza, tak wiec chce to sobie podliczyć....

aha, ile poszło wam na niego stali, jak jeszcze pamiętacie.

 

Jestem na bieżąco, więc napiszę o Terivie:

 

1) Pustaki+belki = 12 000zł

2) Materiały pomocnicze - deski, stemple, kantówki etc. = 1 500zł

3) Beton = 4 320 zł (chwilowo to założenie wg wyliczeń matematycznych :) - może mi ktoś podpowie ile dokładnie wchodzi betonu)

4) Stal = 1 500zł (ocenione na oko ponieważ stal była kupowana na całą budowę)

5) Robocizna = 2 500zł

7) Pręty gwintowane = 250zł

 

Mam nadzieję, że nic nie pominąłem.

 

Suma: 22 070zł

 

P.S.

Gdybym mógł wybierać, następnym razem zastosowałbym rozwiązanie Androżka lub strop monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton = 4 320 zł (chwilowo to założenie wg wyliczeń matematycznych - może mi ktoś podpowie ile dokładnie wchodzi betonu)

 

u mnie weszło 22m3 betonu, ale ja mam trochę zwiększony strop (i jest to strop ceramiczny fert, ale to chyba nie ma znaczenia) czyli wg mnie wejdzie ok 20m3- u mnie cena z pompą 300 zł/m3 czyli ok 6.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monolit - 13 cm grubości. Ceny z czerwca br.

- Beton B20 33m3 razem z tarasami - 9000 PLN

- Stal 2,5 tony - 7500 PLN - tarasy też zbrojone

- Deski na szalunki 4m3 - 2000 PLN

- Stemple 220 sztuk - 330 PLN (kupiłem w nadleśnictwie) zaraz po użyciu odsprzedałem na kolejną budowę za 660 PLN

- Ekipa za strop razem za ścianami parteru - 8000 PLN

 

Razem: 26170 PLN.

Całość dla domku poszerzonego o 90 cm no i ściany parteru i tarasy trzeba by odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno nas nie było, ale borykamy sie z przeróbkami i architektem. Całe szczęście juz końcówka i nawet ekipe udało nam się już zaklepać na początek przyszłego roku ;)

 

Mamy pytanie: Czy ktoś robił ogrzewanie słoneczne i/lub wentylację mechaniczną z rekuperacją. Miotamy się trochę bo nie mamy pojęcia gdzie umieścić taki rekuperator. Cenne będą wszelkie przemyślenia.

 

I jeszcze mamy prośbę o umieszczenie naszej przyszłej Melodii na mapce:

Józefów gm. Nieporęt k/Warszawy ul. Szkolna 40 (pod lasem :D :D :D )

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g-spieszę ze spóźnioną odpowiedzią w temacie kredytu. Otóż chyba jednak CHF mimo że wzbranialiśmy się przed tym po złych doświadczeniach z poprzednim kredytem. Prawdopodobnie będzie to Kredyt Bank-chociaż ciekawą ofertę przedstawił nam Dominet Bank. Jak decyzja zapadnie-dam znać.

A teraz z innej beczki: czy błędy w zestawieniu więźby dotyczą tylko drewna na dach nad wykuszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorka: Jeżeli chodzi o błędy to dotyczą one bardziej samej konstrukcji niż zestawienie (zestawienie chyba jest ok - bo wg niego zamówiłem więźbę i nie brakło mi niczego, a nawet zostało :D - chyba goście w tartaku coś mi gratis dorzucili bo to nie byle jaki dach) i nie tylko częsci drewnianej ale także wieńców betonowych.

Pomijając fakt, że płaszczyzna boczna wykusza jest dwukrzywiznowa i ciążko na niej położyć dachówkę, zwłaszcza wielkoformatową (np Brass czy Euronit) to wg projektu wieńce na wykuszu powinny być zaniżone o 21 cm a wzwiązku z tym, okap nad wykuszem ulegnie skróceniu o 30 cm - czego w projekcie nie zaznaczono. Wogóle podczas rozmowy projektant stwierdził, że tego zaniżenia wieńca nie powinno być!!! - czym mnie ogromnir zdziwił :o

Dlatego polecam konsultację z projektantem kosztuje tyle co rozmowa telefoniczna, a można wiele zaoszczędzić pieniążków i nerwów.

Co do kredytu to zaczynam negocjacje w PKO SA dla PLN - warunki wyjściowe 1%prowizji i 0.8%marży sa całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze o tych wieńcach...

 

Mam wylany strop, oczywiście wieńce wyszły równe na początek. Teraz chcę wymurować lub wylać wieńce podwyższone. Nie będę robił tych elementów osłaniających murłatę, czy w związku z tym poniższe wyliczenia są słuszne?

 

Zakładam, że wysokość wieńców ponad strop powinna wynosić odpowiednio:

 

W-1 - 0cm

W-2 - 21cm

W-3 - 0cm

W-4 - 147cm

W-5 - 0cm

W-6 - 9cm

W-7 - 30cm

W-8 - 156cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie bywam bo nie mam czasu... przelatywalam szybko wypiwiedzi widze ze uprzejmie nas tu zapraszano - coz, mam za to dwojke dzieci, malych... wymagajacych... sporo wiec obowiazkow poza murstorskim forum - na ktorym nie moge wrzucic zdjec, pniewaz posiadam je na innym serwerze...

 

dom jest na etapie wykanczania, aczkolwiek ze wzgledu na nasz pobyt poza polska z wielu rzeczy zrezygnowalismy - np.: malowanie bedziemy wymyslac w grudniu gdy na swieta bedziemy w naszej melodii.

ale zasadniczo wnetrze domu jest gotowe. sa lazienki, kuchnia, podlogi, drzwi...

nawet sa umyte okna... sa przywiezione sofy... i stoja sobie zafoliowane.

jeszcze trzeba bedzie przewiezc rzeczy z naszego dotychczasowego mieszkania...

obecnie wykanczane jest ogrodzenie, miejsce na smietnik oraz drewno (cegla recznie wypalana plus deski). zakladany jest ogrod...

 

 

slowem - nudy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zaczynamy budowe najprawdopodobniej w listopadzie. Fundamenty juz mialy byc, ale majster ciagle odwlekal termin a teraz stwierdzil ze pogoda jest brzydka i on potrzebuje 8 -10 stopni zeby zaczac!!!!

Wiec chyba musimy szukac nowej ekipy, jedna krzyknela 35 000 za robocizne fundamentow i stanu surowego otwartego ze stropem ale bez dachu. Czy to duzo czy malo?

Pozdro,

a

PS. Inwestycja bedzie finansowana kredytem z Kredyt Banku chyba w CHF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...