Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Fajnie-coraz wiecej Melodii sie pojawia :D Klaudia kupujecie material na fundamenty wg zestawienia podanego w projekcie?Sama bym teraz kupila cos na fundamenty ale ciagle sie zastanawiam czy robic z bloczkow czy lane-ktore wyjda taniej.Jezeli lane musialabym je najpierw dac do przeliczenia.

Jedynak.g moglbys podac ile "weszlo" Ci matreilalu na fundamenty przy poszerzonej Melodii? :oops: Moze masz jakies zestawienie?Chetnie bym sobie to przegladla-nawet z murami :lol:

 

Ja kupiłem 1728 bloczków i zostało mi około 60, które zostały wykorzystane przy tarasie. Wszystko oczywiście zależy od poziomu posadowienia budynku, wysokości ławy fundamentowej i oczywiście wysokości cokołu jaki chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

papierologia prawie zrobiona, mieszkanie prawie sprzedane, poczatek wiosny zaczynam, koniec listopada musze wyprowadzic sie do nowego domku, ale nic to nie cieszy zmarla mi mama dzis pogrzeb. zycie jest nieprzewidywalne, tak sie cieszyla na ten dom i nie doczekala. nagla smierc drugiego rodzica po 1,5 roku po tacie to jest szok dlatego boje sie planow a juz najbardziej kredytu, bo z moim szczesciem moze wszystko sie zdazyc. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgosiu bardzo Ci współczuje :cry: Ja nie jestem wogole przygotowana na śmierć rodzica ,zreszta chyba nie da sie na to wogóle przygotowac..... :(

Musisz byc silna brnac do przodu w swoich zamierzeniach i wybudowac ten dom .Teraz bedziesz miala 2 opiekunow tam na gorze ktorzy beda Cie "prowadzic" Piszesz ze mama bardzo sie cieszyla na ten dom-jestem pewna ze choc nie bedzie mogla w nim realnie zamieszkac bedzie Waszym dobrym duszkiem i nadal bedzie z Toba.

Kazdy z nas ma wiele obaw przed tak wielka inwestycja jak budowa domu ale trzeba myslec pozytywnie -przeciez tak wielu osobom sie udalo to dlaczego Tobie mialoby nie wyjsc? :D

Musisz byc silna i myslec pozytywnie-TRZYMAM KCIUKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich Serdecznie,

 

można Naszą Melodię dodać na mapkę, kupiliśmy projekt- na wiosnę ruszamy ! ;)

 

DOBRZYKOWICE / koło Wrocławia

 

projekt z wykuszem zmieniony..trzymajcie kciuki !

na razie kupujemy materiały na ogrodzenie,potem może na fundamanty by zacząć pełną parą.. !

 

Pozdrawiamy

Klaudia i Miras ;)

 

Witajcie sąsiedzi,

 

My też z Dobrzykowic. Budujemy bardzo podobny dom "Natalia" z pracowni MG PROJEKT dlatego czesto zagladam na to forum.

Przy jakiej ulicy w Dobrzykowicach budujecie

 

Gorąco pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Przegladam sobie watki innych inwestorow i natrafilam na watek o Afrodycie z http://www.dobredomy.pl.

Mam zamiar poszezyc Melodie tak jak zrobil to jedynak.g Chce tez zrobic wiekszy wykusz i wlasnie spodobal mi sie wykusz z Afrodycie.Wiem ze z poszezeniem raczej nie ebde miala problemu (jedynak.g tez go troche poszezal-ja chcialabym do nawet takiej szerokosci jak w afrodycie) natomiast zastanawiam sie czy jest mozliwosc jego przesuniecia w strone salonu?

Czy ktos myslal z Was o takiej zmianie?Wszyscy inwestorzy do tej pory maja wykusz w miejscu oryginalu i zasnatawiam sie czy nikt nie chcial go "wciagnac" w salon czy po prostu taka "przerobka"jest juz wiekszym przeprojektowywaniem wierzby.

Zalezy mi na uzyskaniu przestrzennego salonu dlatego prosze o Wasze opinie.

Pewnie musialabym zmienic tez posadownienie komina wentylacyjnegow muchni ale to chyba nie az taki problem.

Chodzi mi o mniej wiecej taki wyglad salonu

http://img87.imageshack.us/my.php?image=afrodytaplanparteruii7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie do tych, ktorzy na poddaszu zamiast weluksow dali facjatki . czy nie zalujecie tej decyzji, bo zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem. moj dekarz powiedzial ze facjatka bedzie tansza i bardziej funkcjonalna dla uzytkownikow poddasza, ale wiecej pracy dla niego. boje sie tylko ze melodia straci przez to na wygladzie. mam prosbe moze ktos przesle jakas fotke z facjatka w melodii? pozdrawiam. mozecie dopisac mnie rypin woj. kujawsko pomorskie, rzut kamieniem od torunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgosia a co to jest facjatka?Moze to to co ja nazywam lukarna?

Jezeli chodzi Ci o to to ma.rako zrobila 3 lukarny u siebie:

http://img525.imageshack.us/my.php?image=img7114qe1.jpg

http://img525.imageshack.us/my.php?image=img7126ke0.jpg

Jeszcze mar_ch zrobil jedna z tylu domu ale mniejsza .

Wg mnie na pewno na poddaszu bedzie wiecej miejsca i lepszy komfort uzytkowania.Ja moze dam jedna lukarne z tylu domku.Podoba mi sie Melodia jako "ala" parterowka dlatego tylko z tylu domku bym ja dala.Jeszcze sie zastanawaim ale przydaloby mi sie jedno zwykle okno na poddaszu do np robienia wietrzenia domku pod moja nieobecnosc(boje sie ze jak zostawie otwarte okna dachowe a przyjdzie deszcz....)

Ja chce jeszcze podneisc parter o jeden bloczek oraz poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie.

Melduję, że dodałem kolejne lokalizacje nowych Melodii.

W sobotę pożegnałem się z "dachowcami", resztę prac tzn. przybicie deski czołowej, podbitki i rynien odkładam do wiosny. W przyszłym tygodniu mają mi zakładać okna i będzie można rozpocząc prace instalacyjne. Na pierwszy ogień idzie woda i kanalizacja. Większość prac postanowiłem wykonać samdzielnie więc pewnie będę często wpadał na forum po porady.

Do albumu dodałem nowe zdjęcia, a wśród nich daszek nad wykuszem i lukarna na tyłach domu.

http://roberttro.ao.pl/popup_zdjecie.php?uid=4136&gid=3&pid=91

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrabna Ci Melodia powstala :D i jaka ladna ma wieche :D Roberttro widze ze daszek nad wykuszem masz jeszcze inaczej przykryty niz poprzednicy.Czy poprawiona wersja z pracowni krajobrazow jest wlasnie taka czy sam sobie tak to wykombinowales?Ja chcialabym przykryc ten daszek tylko 3 plaszczyznami czyli bylyby tylko 2 gasiory wzdluz plus jeden prostopadly do dachu ale nie wiem czy to jest wogole wykonalne (jedynak.g mial taka wersje na samym poczatku ale jakos dachowki nie mogly sie ulozyc :-? )

Lukrana z tylu tez bardzo obszerna-na pewno da duzo swiatla do pokoju.

Gratuluje "zlotej raczki" -u mnie niestety wszystko beda musieli wykonac fachowcy :-? no moze maz jakies gniazdka pozniej podokreca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek wykonany zgodnie z zaleceniami projektanta ma jedynak.g. Jego wcześniejsza wersja nie była taka jak moja. U mnie daszek miał wyglądać jak w melodii mazziego (to rozwiązanie też ma 5 płaszczyzn i pozwala na swobodne układanie dachówki), ale wyszedł jakiś taki niski i mniej stromy. http://mazzi.ao.pl/popup_zdjecie.php?uid=3965&gid=3&pid=38

Miałem zamiar jeszcze go poprawiać, pogoda jak na złość gwałtownie się pogorszyła i daliśmy sobie spokój do wiosny. Na wiosnę ekipa przyjedzie zakładać rynny to może coś z tym zrobią. Najprawdopodobniej jednak do tego czasu się przyzwyczaimy, zwłaszcza że w rzeczywistości daszek wygląda ładniej niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzilo mi o to co nazywasz lukarna. na jutro jestemumowiona z dekarzem i bede wiedziala dokladnie co zrobie mniej wiecej poda mi ceny. wedlug ostatniej rozmowy cena jednego weluksa tro ok 1400 a jest ich na poddaszy az 10 szt dajac trzy facjatki wyjdzie mi duzo taniej ale wiecej roboty dla niego. dzis wieczorem przychodza klienci na mieszkanie, jezeli wypali wszystko w marcu zaczynam. w listopadzie wprowadzka, musze byc dobrej mysli, zeby nie mieszkac pod namiotem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myslalam ze lukarna to drozsza sprawa-trzeba policzyc dodatkowa robocizne plus kupienie materialow na daszke np.

Mi podobaja sie bardzo szerokie lukarny z oknem panoramicznym.Mysle nawet o przedluzeniu ciut domku do tylu i przykryciem tych dwoch pokoi takim jednym szerokim dachem dwu spadowym a w w nim okno panoramiczne.Musze porozmawiac o tym z architektem zeby wczesniej zobaczyc wizualizacje jaby to wygladalo :D

Masz juz umowiona ekipe na marzec?Przegladalam ostatnio watek afrodyty i bylam zdumiona ze niektore osoby budujac ten domek maja ekpiy w cenie duzo mniejszych domkow np Melodii czy Natalii.

Chcialabym miec takie szczescie-choc wiem ze nie tylko cena powinnam sie sugerowc przy doborze fachowcow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tydzień temu kupowałem okna- koszt ok. 9.500 za 9 sztuk w tym łazienkowe z pcv w całkiem niezłym standardzie (zrezygnowałem z tego trzeciego okna w pokoju nad salonem, które jak pewnie każdy zauważył było źle zaprojektowane). Wydaje mi się że melodia z lukarnami troszkę traci swój klimat- ale to już sprawa indywidualna :)

A co do podwyższania ścianki kolankowej, to wydaje mi się że to nie ma większego sensu. Przy adoptowaniu projektu też podwyższyłem, ale już przy realizacji zrezygnowałem, bo jak zobaczyłem powierzchnię stropu to doszedłem do wniosku, że powierzchnia pokoi będzie jak najbardziej wystarczająca. Teraz kiedy już mam ścianki działowe mogę stwierdzić że pokoje są ogromne!

Jedyna rzecz jekiej na razie żałuję to że nie przerobiłem tego stryszku za łazienką na poddaszu na garderobę dla pokoju nad salonem- ale może jeszcze nic straconego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tydzień temu kupowałem okna- koszt ok. 9.500 za 9 sztuk w tym łazienkowe z pcv w całkiem niezłym standardzie (zrezygnowałem z tego trzeciego okna w pokoju nad salonem, które jak pewnie każdy zauważył było źle zaprojektowane).

Prawda. Ja odjechałem z tym oknem trochę na bok od wiązara trapezowego i mam układ 2 + 1.

 

A co do podwyższania ścianki kolankowej, to wydaje mi się, że to nie ma większego sensu. Przy adoptowaniu projektu też podwyższyłem, ale już przy realizacji zrezygnowałem, bo jak zobaczyłem powierzchnię stropu to doszedłem do wniosku, że powierzchnia pokoi będzie jak najbardziej wystarczająca. Teraz kiedy już mam ścianki działowe mogę stwierdzić że pokoje są ogromne!

Wczoraj poukładałem sobie, na sucho, jedną warstwę pustaków tak by zobaczyć układ pomieszczeń i stwierdziłem dokładnie to samo.

 

Jedyna rzecz jekiej na razie żałuję to że nie przerobiłem tego stryszku za łazienką na poddaszu na garderobę dla pokoju nad salonem- ale może jeszcze nic straconego

pozdrawiam

To częsta zmiana, my też tak robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję pytać ale czeka mnie to samo. Jak tam Twój internet Androzek, założyli Ci już? Nie widzę nowych zdjęć w albumie to chyba nie. Zastanawiam się co robić, może już teraz złożyć wniosek o podłączenie telefonu i przeniesienie numeru i internetu. W moim przypadku jest to przeniesienie w ramach tej samej centrali i miejscowości ale nigdy nic nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilismy od dekarza. to dobry fachowiec na nasz teren. kazdy robi jak uwaza. w moim przypadku na gorze bedzie mieszkalo mlode malzenstwo i fachowiec poradzil mi zebym nie podnosila w ogole parteru tylko o dwa pustaki poddasze a wyglad facjatek zostawiam w jego rekach widze ze sie zna na rzeczy i wiem komu kladl dachy i jak one wygladaja. efekt zobaczymy wiosna bede na biezaco wysylala zdjecia pozdrawiam. zreszta w mojej sytuacji to i tak nie ma juz takiej radosci jak powinno byz przy budowie pierwszego domu. najbardziej cieszyla sie na to mamam ale niestety nie doczekala wiec nie bede tak daleko planowala. wczoraj podpisalam umowe przedwstepna dostalismy zaliczke i do konca listopada nastepnego roku musze sie wyprowadzic. jak nie skonczymy domu trafi mieszkac mi w sklepie. dobrze ze mam chociaz duze zaplecze. ale sie rozpisalalm jak nigdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...