Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Aż się boję pytać ale czeka mnie to samo. Jak tam Twój internet Androzek, założyli Ci już? Nie widzę nowych zdjęć w albumie to chyba nie. Zastanawiam się co robić, może już teraz złożyć wniosek o podłączenie telefonu i przeniesienie numeru i internetu. W moim przypadku jest to przeniesienie w ramach tej samej centrali i miejscowości ale nigdy nic nie wiadomo.

 

DZIś PO 4,5 MIESIĄCU WALKI Z IDIOTAMI DOSTĄPIŁEM ZASZCZYTU ŁASKI TPSA.MAM NEOSTRADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aż się boję pytać ale czeka mnie to samo. Jak tam Twój internet Androzek, założyli Ci już? Nie widzę nowych zdjęć w albumie to chyba nie. Zastanawiam się co robić, może już teraz złożyć wniosek o podłączenie telefonu i przeniesienie numeru i internetu. W moim przypadku jest to przeniesienie w ramach tej samej centrali i miejscowości ale nigdy nic nie wiadomo.

 

DZIś PO 4,5 MIESIĄCU WALKI Z IDIOTAMI DOSTĄPIŁEM ZASZCZYTU ŁASKI TPSA.MAM NEOSTRADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Gratulacje.

Kiedyś miałem ponad miesięczną awarię neostrady. Zwodzili mnie, nikt na infolinii nie wiedział co jest grane i pewnie było by tak długo, gdybym nie dotarł fizycznie do osoby, która zbadała sprawę. Okazało się, że podpisali umowę z inną osobą a potem się zorientowali, że na centrali brakuje wolnych portów. Zabrali port pierwszemu lepszemu, czyli mnie.

O i widzę, że zdjęcia się nowe pojawiły w galerii. :D Chyba trafiłem na wgrywanie bo przed chwilą były tylko schody a teraz widzę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androzekpiekne wnetrza a schody i drzwi wewnetrzne bajera :D

Mam nadzieje ze to aparat przeklamuje bo niestety cos pomieszczenia wydaja mi sie male-szczegolnie salon i poddasze-nie wyobrazam sobie tam przestronnych pokoi zwlaszcza ze ty z jednego zrobiles antresole.

Ja mam zamiar w miare mozliwosci wcignac wykusz bardziej do salonu i po bokach dac okna 90 natomiast to srodkowe rozszezyc do 150-jezeli sie da :D Mysle ze to troche wizualnie da wiecej przestrzeni w salonie-zwlaszcza ze chcialabym jednak zostawic spizarke.

Z jednej strony chcialabym miec duza przestrzen a z drugiej zastanawiam sie kto to bedzie sprzatal-zwlaszca ze jestem jedyna kobieta w naszej rodzinie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androżku bardzo czekałam na te zdjęcia, naprawde super. Rewelacyjne drzwi wewnętrzne moje kolory, jak udało Ci się tak dopasowac kolor drzwi i balustrad schodowych?

Mam obawy co do telewizora w salonie czy uda mi się zawiesic telewizor na ściance obok kominka (po lewej stronie kominka)? Ja zlikwidowałam ściankę między kuchnią i salonem i mam zamiar zrobic w tym miejscu taki dwu poziomowy barek z mebli z tego co widzę powinnam się zmieścic z barkiem i dużym stołem w jadalni. Zmieniłam też okna w wykuszu na 90/240 ( takie jak okna balkonowe dokładnie nie pamiętam rozm. a z lenistwa nie chce mi się szukac projektu), zdjecia wykuszu zamieszcze w przyszłym tygodniu narazie jestem na etapie stropu. Czy ktoś może ma takie zmiany? Zamierzam miec dużytaras na narożniku budynku i wyjście zarówno z salonu jak i z jadalni.

teraz jestem przerażona jeśli chodzi o koszty wykończenia czy możesz zdradzic tak+/- ile kosztowało Cię to wszystko co masz na dzień dzisiejszy? oprócz mebli.

Z góry dziękuję za info. Pozdarwiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Codziennie śledziliśmy forum, szukając nowych zdjęć w Twoim albumie Androżku

i wreszcie doczekaliśmy się :lol: !!!

Wnętrza bardzo nam się podobają. Schody i drzwi rzeczywiście rewelacyjne!

My również zrezygnowaliśmy ze spiżarki w kuchni -mieliśmy obawy czy tą część zabudowywać meblami kuchennymi, ale jedno z twoich zdjęć rozwiało nasze wątpliwości. Wystarczy odpowiednio dobrać mebelki i wszystko idealnie pasuje.

Na dzień dzisiejszy w naszej Melodii elektryk skończył instalacje, w piwnicy kładziemy tynki, a za kilka dni zaczynamy instalacje wodną i co. Na poddaszu stoją ścianki działowe, zmieniliśmy lokalizacje łazienki. Podobnie jak Ty Androżku na poddaszu mamy tylko dwa pokoje, jeden(ten nad garażem) z garderobą. Trzeci pokój zmienił się w antresole.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu mogę stwierdzić,że ...

1.Bezsprzecznie dobrą decyzją było:

-przeniesienie wejścia do kanciapy z górnej łazienki do pokoju obok ( drzwi przesuwane)

-likwidacja najmniejszego pokoju na górze i stworzenie"pokoju rodzinnego"- aktulanie stoją tam dwa biurka z komputerami dla młodych androzków

-podłogówka na całej powierzchni

- rewelacja to te dwa pokoje na dole -o 50% zmniejszają częstotliwośc gibania po schodach

2.Moja żona ( ja nie) ma wątpliwości czy po likwidacji spiżarki stół z krzesłami stoi w kuchni czy już w jadalni - problem porządku w kuchni ( moja zona jest pedantką - proszę o nie składanie kondolencji ).Prawdopodobnie w czasie remontu - a to już niedługo :D wstawię gdzieś coś ażurowego.

 

Ogólnie mieszka się w Melodii fajowo i odpowiadam na pytania odwiedzajacych że gdybym jeszcze raz budował na tej działce to tylko Melodię ( przeglądam na bieżąco projekty w Muratorze ale nic lepszego nie znalazłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Nasza Melodia czeka na zalewanie stropu..pewnie do wiosny. :-(

Rozbroiły mnie Androżku twoje ostatnie zdjęcia..aż nie mogłam spać wczoraj tylko myślałam o schodach, drzwiach i podłogach.

Schody są cudne... czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały?

Drzwi wewnętrzne 1400 zł zestaw (skrzydło, ościeżnica, klamka, montarz ...)?

Mam jeszcze pytanie techniczne do podłogi..chciałabym by mąż sam u nas ją położył ..ale podobają mi się te połączenia kafli z parkietem i nie wiem czy da sam radę. Czy miały tą samą grubość...jeśli nie to jak to rozwiązano.?

A i chciałam jeszcze zapytać czy robił wam ktoś projekty wnętrz łazienek?

 

Pewnie będę miała jeszcze sporo pytań o pompę ciepła bo też ją mamy w planie..

 

Androżku !

Wspaniała Melodia..

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Melodiowców!

Bardzo ciekawe sprawy na naszym formu, dawno nie czytałem newsów z tylu budów.

Androżek, gratulacje!!! Domek rewelacja!!!

 

Zaczyna się sezon gzrewczy, napisz proszę opinie na tema pompy ciepła, ciewak jestem jak to działa

 

Roberttro, proszę dodaj naszą Melodię, Żórawina k/Wrocławia

Dzięki

 

Działam ze sciankami działowymi na parterze i piętrze, okna przyjada za 2 tygodnie... strasznie zimno, praca bez okien jest bardzo ciężka. Murarze bardzo narzekają, ale... pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się sezon gzrewczy, napisz proszę opinie na tema pompy ciepła, ciewak jestem jak to działa

 

 

 

 

Niezależnie od temperatury zewnętrznej ( na razie min. -6C ) temperatura na dole 22C a na górze 23 C -dla mnie trochę za ciepło ale żona jest zmarźlakiem.Pompa "skręcona w dół" bo gdyby zostawić autmatyczne nastawy to byłoby ze 2-3 C więcej.Aktualnie czekam na automatykę na rozdzielacze cobym mógł regulować temp. w konkretnych pomieszczeniach.CWU z zasobnika wystarcza swobodnie na 4 obfite prysznice wieczorem lub dwie 230 litrowe wanny ale można ustawić DCW ( dodatkowa ciepła woda ) i grzeje wodę na okrągło.Co do zużycia energii nie mam pojęcia - nie sprawdzam licznika a Enea nie przysyła rachunku.Będę monitorował 2.sezon grzwczy bo będzie bardziej obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podzielcie się doświadczeniami: jak rozwiązaliście problem wietrzenia dwóch pokoi (sypialni) na parterze o symbolach 1.7 i 1.8? W projekcie nie ma tam żadnych wywietrzników, a wietrzenie poprzez otwarcie okien to chyba za mało.

 

 

Problem nie istnieje.Nie ma obowiązku ( o ile dobrze się orientuję ) posiadania otworów wentylacji grawitacyjnej w każdym pomieszczeniu.Dodałem natomiast kominki wentylacyjne z otworem zakończonym anemostatem w każdym pomieszczeniu (sufit) na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Do galerii kilka nowych fotek dołaczonych po realizacji okien. Jedynak.g - No tak jesteśmy na podobnym etapie budowy i do tego jakieś 15 km :) postaram się kiedyś odwiedzić, ale to dopiero koło wiosny:) a jak coś to zapraszam na moją budowę. W tym roku nie wiem, co jeszcze dam radę zrobić. Teraz mam wykutą elektrykę nio i zaczyna się podłączenie wody, jak pogoda będzie sprzyjająca jak do tej pory to pewnie zrobi się jeszcze tynk wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszą Melodię budujemy pod Toruniem w miejscowości Czarne Błoto, gm. ZłaWieś Wielka, za Rozgartami. Kierunek Toruń-Bydgoszcz. W tej chwili jesteśmy na etapie stanu surowego z dachem i oknami dachowymi. Kończymy wylewanie tarasów i budowę garażu obok domu, który będzie spełniał rolę pomieszczenia gospodarczego, z uwagi na brak takowego.

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć dom. Zapraszamy.

Jak większość osób, (po wizycie u Pana androżka) w naszym domu dokonaliśmy małych zmian:

- poszerzyliśmy bramę garażową - szer 5 m,

- zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego i okna w kuchni,

- z małej łazienki na dole zrobiliśmy garderobę,

- górna łazienka - bez pomieszczenia. Pomieszczenie to wykorzystaliśmy na garderobę przy sypialni, z wejściem z sypialni,

- w pomieszczeniu nr ? (nie pamiętam numeru, bo nie mam projektu) rozdzieliliśmy potrójne okno. Dwa zostały tak jak w projekcie. Trzecie przenieśliśmy na ścianę od strony tarasu nad ściankę kolankową (trochę ją rozbiliśmy, przez co uzyskamy mały parapecik, tak aby wszystkie okna były na jednej wysokości - 1,20. Pozdrawiam. Bettym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...