Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam pytanie do betty m czy moglabys podac jakis prywatny kontakt zeby sie umowic np na niedziele bow tygodniu do 18ej siedze w sklepie a po ciemaku niewiele mozna zobaczyc mozesz smsem wyslac swoj nr na 608 552 153 stawial ktos scianki dzialowe z pol pustaka jezeli tak to ile sztuk wam wyszlo. teraz podobno jest nastepny boom stoja po trzy dni samochody w kolejkach u producentow i ceny maja isc w gore chcialabym kupic juz i przezimowac calych pustakow mam 1300 sztuk pewnie tak mniej wiecej wyjdzie ale nie wiem ile pol pustaka pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jestem na forum nowy i chciałbym sie dowiedziec pare rzeczy odnosnie projektu domu "MELODIA" z którego to budową ruszam na wiosne a mianowicie czy u wszystkich występują błędy w samym projekcie typu złe wymiary wieńców lub zła konstrukcja więźby dachowej. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ zamierzam sam go stawiać a na razie z moich dopatrzeń wynika iż są w nim poważne błędy konstrukcyjne które znacznie mogą wpłynąć na dalszą konstrukcje domu.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie z moich dopatrzeń wynika iż są w nim poważne błędy konstrukcyjne które znacznie mogą wpłynąć na dalszą konstrukcje domu.

 

Czy mógłbys wyjaśnić co rozumiesz pisząc dalszą konstrukcję domu - czy chodz Ci o eksploatację?

 

Jestem chyba jedną z ostatnich osób na tym forum, która by pogratulowała Wrocławskim Krajobrazom kompletności i perfekcji w opracowaniu projektu Melodii.

Sam domek fajny ale opracowanie projektu jak na obecne czasy koszmarne - nie będę tutaj pisał już o błędach wystarczy tylko popatrzeć na "mnogość" przekrojów i szczegółów.

Dlatego tym bardziej Twoja opinia mnie zaintrygowała.

 

PS. Czy ktoś z właścicieli Melodii z wykonanym dachem zauważył ugięcie belki (płatwi) nad tarasem ? Ja zauważyłem u mnie 2,5cm strzałki ugięcia!!!

 

Niby po obliczeniach statycznych takiej belki wyszło mi podobnie, ale jakoś mnie to zaniepokoiło, zwłaszcza że cieśla chwalił jakość mojego drewna. Powiem Wam, że jak się patrzy wzdłuż rzędów dachówki to nawet widać to ugięcie, tym bardziej zastanawiam się co będzie jak na tym dachu zalegnie gruba warstwa mokrego śniegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mówiąc o błędzie w konstrukcji miałem na myśli złe wyliczenia choćby w poziomach wieńców co jest bardzo ważną rzeczą a także w samej więźbie dachowej która w/g mego cieśli ma złe wyliczenia wytrzymałościowe co być może wpłynęło właśnie na ugięcie w twoim wypadku płatwy tarasowej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu przeglądam forum i ostatnie wieści o konstrukcji wieńców i dachu potwierdziły podejżenia mojego kierownika budowy, że z projektem jest cos nie tak........

Mój kierownik budowy kontaktował sie z biurem projektowym i powiedziano mu,że jest wszystko OK..;))

Zaczynam mieć wątpliwości co do kompetencji owego biura projektowego.

Moja budowa właśnie zamknęła sie stanem zero ale już mysle o problemach opisanych na naszym forum i staram się by uniknąć ich w kontynuacji budowy.:((

Pozdrawiam Melodiowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

do galerii dodałem kilka aktualnych zdjęć, właśnie zakończyliśmy etap założony na ten rok czyli stan surowy z oknami dachowymi i teraz odpoczynek do wiosny :D

http://www.zetka79.ao.pl/

odnośnie błędów w projekcie- próbowałem wyrazić swoją opinie na jego temat na stronie gdzie był kupowany:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=192&opcja=opinie

niestety nie udało mi się to- tam są oczywiście tylko opinie pozytywne i może tylko takie można tam zamieszczać :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam melodiowiczów,

Pokusiłem się w końcu na zrobienie dokumentacji fotograficznej mojej budowy........poprostu jestem na zw. lekarskim i mam czas..:)) :wink:

http://www.loczek68.ao.pl

Po zalaniu chudziaka, dodam kolejne......

Mogę powiedzieć, że w stosunku do zamierzonego wydatku, przekroczyłem o 4% realne wydatki na ten etap budowy.

Pozdrawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Musze się pochwalic!!!

Udało mi się wreszcie zalac strop przymiarki od 3 tyg., najpierw deszcz, później brak dojazdu ale wreszcie jest. Na zalanie stropu Terriwa poszło 25 kubików betonu. No cóż liczyliśmy na jakieś 18.

Najważniejsze, że już jest może w styczniu uda się ruszyc z więźbą, a już złożona czeka na swoją kolej. Pozdrawiam wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma.ska Moje gratulacje:) ja również ciesze się z każdego zaplanowanego etapu..........po części jest to troche budujące......

Choć podczas zalewania chudziaka, prawie dostałem zawału... :wink: .......kierowcy betoniarek, którzy przywieźli beton stwierdzili, że nie będą wjeżdżać na nie przygotowany teren i zżucą beton na trawe........prawie się zagotowałem........ale na szczęście po wielkich trudach udało się zalać....oby takich sytuacji było jak najmniej...bo w takim stresie można niedoczekać końca budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...