Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Witam

Ja w kwietniu podpisalem umowe na prace murarskie na 15 tys robote mial zaczac na poczatku lipca. Fakt z prawomocna decyzje dostalem dopiero 17.07 przez dwa miesiace nie moglem go sciagnac. w koncu mnie zaszantazowal cena 24 tys i wyglada na to ze w poniedzialek ruszy. przywioz juz betoniarke i pare gratow. Podpisalismy nowa umowe ma skonczyc do 25.10 i potem 300 zl za kazdy dzien opoznienia. dach ma mi zrobic inna ekipa tez do miesiaca za 10 tys ale kupuje jeszcze u nich drewna wiec pewnie i tu cos zarobia. Ja sie zgodzilem na nowa cene bo chyba teraz trudno bedzie budowac za 15 tys. Wszyscy mowia ze wielu murazy pojechalo za granice i nie ma komu robic.

Za ile Wy budujecie i z czego (ja z keramzytu) ile mniej wiecej wychoda mury a ile dach ?

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

dziękuję za informacje dotyczące robocizny.Jeżeli chodzi o materiał na mury najprawdopodobnie z etongu i ocieplenie styropian , strop najprawdopodobnie wylewany, dachówka cementowa Braas-ale to przyszły rok. za trzy tyugodnie ruszam z ławą i fundamentem-robocizna 7,5tys.

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nareszcie mam pozwolenie na budowę jeszcze tylko dwa tygodnie uprawomocnienie i mogę ruszyć, jeszcze nie wiem ile w tym roku uda się zrobić, zwłaszcza że mąż już prawie nie mieszka w domu tylko w firmie, ale kolejny mały etapik za mną. Najbardziej mnie przeraziła cena przyłącza wod-kan Rejonowe Przeds. Komunalne zaproponowało mi zrobienie przyłącza za 10.000,00 zł, mąż twierdzi że zrobi to za 2.000,00 zł. Powiedzcie jak było u Was?

Pozdrawiam i chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia, macie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Rozpoczynam budowę-odbicie lustrzane.W tym roku wylewam tylko funadamenty.W przyszłym roku stan surowy zamknięty.Zmiany

-likwiduję wykusz (wąska działka)-okno 180x140

-okna dachowe w elewacji ogrodowej zastępuję balkonem (mam 40 m ogrodu)

-przedłużam minimalnie zadaszenie nad tarasem (zmiana wieżby)

-przesuwam układ WC o 60 cm w kierunku kotłownii-wejście do WC obok wejścia do kotłownii -pełna symetria z wejściami do pokoi-dzięki temu uzyskuję wnękę 6ox150 na szafę wnękową(brak garderoby)

-nie zmieniam ścianki kolankowej,bo nie chcę,żeby mnie ludzie nazywali moherem

-hol wejściowy jest zbyt mały,żeby postawić szafę wnękową

-likwiduję drzwi pomiędzy kotłownią,a garażem.Uzyskuję pełną ścianę w kotłownii-miejce na sznur dla żony i nie wydaję pieniędzy na trzecie drzwi antywłamaniowe.

Problem to kuchnia.Prawdopodobnie będzie miała układ otwarty.W miejsce ścianki działowej niska zabudowa kuchenna.Nie likwiduję spiżarni i okna okrągłego-boję się zepsuć elewacji frontowej

Zaczynam budowę mając 30.000 .Przerażają mnie podwyżki materiałów.

Co do fundamentów - ława w gruncie, ściana betonowa 25- o wys.1,25m-stal formy.Póżniej pustak betonowy 14 o szer.30cm i ściany z porothermu 30.

Budowę rozpoczynam mając 30.000.Budowa będzie długa,a lat mam już ho,ho,czyli dwa razy więcej niż TY

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów Melodii !!!

Właśnie stawiam ściany z Ytonga.Zmiany jakie zrobiłem opisałem wcześniej - wjazd do garażu ma 5 metrów - teraz wiem że można będzie wstawić swobodnie 2 samochody.

Wykusz dodaje uroku.

Fundamenty z robocizną kosztowały mnie 30.000.

Zmieniłem strop na gotowy z płyt żelbetowych - wychodzi taniej niż teriva ( i przede wszystkim szybciej a zima za pasem ).

Postaram sie nastepnym razem przesłać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja mam faktycznie malo czasu i nie bywam tu.

 

przy okazji. mialam pytanko odnosnie kosztow. zmknelismy sie w bodaj 12. ale moge sie mylic... a maz stwierdzil ze on juz nie pamieta... :roll:

 

w kazdym razie nasza melodia stoi i czeka na zime. teraz beda drobiazgi typu ogrodzenie, wyrownanie terenu...

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 bloczków i 14 m3 B 20 betonu na ławy,240 ton piachu na zasypanie ( jeden duży wykop na głębokość ław ),16 m3 B 12,5 na chudziak 10 cm.

Teraz "robi się" Ytong - będzie jedna warstwa dodatkowo bo salon za niski a podłoga ma być 20 cm a nie 15 jak w planie bo na dole wszędzie podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 bloczków i 14 m3 B 20 betonu na ławy,240 ton piachu na zasypanie ( jeden duży wykop na głębokość ław ),16 m3 B 12,5 na chudziak 10 cm.

Teraz "robi się" Ytong - będzie jedna warstwa dodatkowo bo salon za niski a podłoga ma być 20 cm a nie 15 jak w planie bo na dole wszędzie podłogówka.

 

 

hmm, my sie zastanawiamy własnie czy by nie zrobić fundamentów całych z monolitu, w ziemi...

 

no ale jeszcze mamy troche czasu bo chcemy zacząć w przyszłe wakacje, a teraz te nieszczęsne urzędy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagląda,zagląda.Aktualnie mam "nerw" co wykonawca,kierownik budowy i konsultant Ytonga co rusz zmieniają zdanie.Wiedziałem,że zmiany w projekcie mogą wywałać napięcia ale mam typowy dowód na "profesjonalizm" wszystkich wyżej wymienionych.A na początku wydawało się,ze wszyscy znają się na fachu.Problemy wyniknęły z zmiany szrokości bramy wjazdowej do garażu do 5 m i podwyzszenia budynku oraz zmiany terivy na gotowe płyty zbrojone z betonu.Dzisiaj "burza mózgów"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was co zaczal juz budowe bral kredyt ja bez tego nie mam szansy na rozpoczecie ale boje sie ze bedzie to gwozdz do trumny ciekawe czy za 150 tys moglabym zrobic dom z wykonczonym dolem do wprowadzenia a gora w pozniejszym terminie bardzo prosze niech ktos poda orientacyjne koszty pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...