Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich Miłosnikow Melodii,

Po dwumiesiecznej obsuwie w koncu zaczelismy, uff. 13 tys. poszlo w roboty ziemne (wykop + materiały + roboc.). Zainteresowanych zapraszam do galerii:

http://www.agapinek.ao.pl

Mysle powoli o wystroju wnetrz i sen z powiek spedza mi kuchnia a w niej ta spizarnia. Przeslijcie fotki swoich kuchni. Chodzi mi o to jak rozwiazaliscie sprawe komina. Ja chce zrobic z niego kolumne. Zlikwidowac drzwi do kuchni i w ich miejsce zrobic wyspo-barek. Co Wy na to?

Pzdr,

agapinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie szukania dachowcow, jeden krzyknal 80/m czyli za robocizne wychodzi ok. 24 000.

Myslicie ze duzo jak za dach melodii?

Macie kogos tanszego a godnego polecenia?

aga

 

A czy to jest cena z więźbą czy samo krycie? Chociaż tak czy owak wydaje mi się ciut dużo. Ja płaciłem za stan surowy otwarty (z montażem okien dachowych) 36.000 zł. Ale może w Warszawie inne ceny???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba, to wszystko jest b. drogie. Obawiam sie jednak, ze gdyby nawet Twoja ekipa zechciala u mnie budowac to krzyknelaby dwa razy tyle. Haslo "stolyca" znaczaco podwyzsza stawke, niestety ;(((

 

Pozdrawiam i zycze Radosnych Swiat i B. dobrego Nowego Roku, przede wszystkim zeby nam sie kasa za wczesnie nie skonczyla....

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolyca Stolycą, ale nie można dać się zwariować, bo to później wpływa na inne regiony naszego kraju. Uważam, że 90 000 za stan surowy otwarty (samam robocizna bez materiałów) to gruba przesada.

Trzymając się takiegi poziomu cenowego cały domek pod klucz kosztował by pewnie grubo ponad milion!!!

 

Ale zostawmy już te pieniądze, ceny, wyceny itd itp...

 

Wszystkim Forumowiczom, a w szególności Tym, którzy budują lub zamierzają budować Melodię - jeden z piękniejszych domów - życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wielu sukcesów na budowie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cześć Kochani Melodysci :D ( a propos - zapewne umuzykalnieni ludzie wybierają projekt Melodia).

Malgocha - sorry za milczenie, wysle Ci jutro esem mój numer telefonu.

Mam pytanko do lokalnych Inwestorów :) (ilekroć słyszę to od Wykonawcy pojawia się u mnie uśmiech). Gdzie możemy zakupić najkorzystniej bramę garażową Normstahla lub Hormanna oraz okienka - PCV - złoty dąb?

Dzięki za dobre słowo.

Pozdr

BettyM

PS. Androżku, czy te dwa kominki-dachówki wentylacyjne (umiejscowione w poblizu kosza) odpowietrzają piony kanalizacyjne czy wentylują garaż i ...coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na poczatek bardzo serdecznie chce podziekowac za mozliwosc obejrzenia Melodii w Rzeszowie :D Upewnilam sie ze wlasnie taki domek chce budowac.

Zdecydowalismy sie na rysowanie projektu indywidualnego na bazie Melodii i Natalki ze wzgledu iz bedziemy go troszke poszezac i wydluzac.Poszezamy przesuwamy wykusz -tak aby znajdowal sie w salonie a nie kuchni.

Architekt zaproponowal nam tez przeniesienie kominka pomiedzy kuchnie a salon z jadalnia i tu wlasnie mam troche rozterek.Z jednej strony dobrze ze kominek nie bedzie na jednej scianie z tv z drugiej zastanawiam sie czy na krotkiej sciance oddzielajacej kuchnie od salonu nie bedzie on nieco odosobniony.

Podobno lepiej tam usytuowac komin niz w koncu salonu zwlaszcza ze u nas bylby on blisko kosza gdyz taras bedzie mial dodatkowe zadaszenie.

Nie specjalnie podobaja mi sie kominy na frontowej polaci dachu ale nie chcialabym tez pluc sobie w brode ze jezeli zostawie go w rogu salonu bedzie sie z nim ciagle cos dzialo bo podobno w tym miejscu bedzie mi ciagle zalegal snieg itd-moze ktos cos poradzi? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Właśnie "uruchomiłem" garaż coby wjeżdżać samochodami.Wiadomo,że zawsze służył jako graciarnia ale jakoś się uporałem.Dzięki mojemu przeczuciu poszerzyłem bramę wjazdową do 5 m.Decyzja była ze wszech miar słuszna.Projektowa brama o szerkości 4,3 m to pomyłka.Przy 5 m jest jako taki minimalny komfort dla dwóch samochodów ( Focus i Yaris w moim przypadku ).Dlatego wcześniej potrenujcie na sucho wjazd do garażu przy szerokosci 4,3 i 5 m i wyciągnijcie zawczsu wnioski.Cena bramy nie jest dramatycznie wyższa.Przeprojektować jednak trzeba wjazd - dwa betonowe słupki o śr. 25 cm.zamiast ściany z Ytonga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo pomyłek jak na jeden projekt!!! - ja niestety wykonałem bramę zgodnie z projektem, ale już żałuję, że jej nie powiększyłem do opisanych przez Androzka 5 metrów. Jeszcze nie próbowałem wjeżdżać do garażu, ale napewno będą problemy, może nie z samym wjazdem ale żeby wysiąść z samochodu zaparkowanego po prawej no to rzeczywiście - fiu fiu. A manewrowanie samochodem już w samym garażu (wjazd na ukos cy cuś) to mi sie wcale nie uśmiecha.

Tak, że jeżeli jeszcze ktoś może, niech się nad tym poważnie zastanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku: Przyznam się, że kompletnie nie mogę zrozumieć argumentacji o gromadzeniu się śniegu za kominem kominka usytuowanego w rogu salonu. Gdyby tam był jeszcze jakiś kosz (łączenie połaci dachowych) no to tak, ale sam komin - jak to komin czy z jednej czy z drugiej strony dachu jeden dym - no chyba, ze weźmiemy pod uwagę usytuowanie domu względem kierunków świata - więc jeżeli połać z kominem od kominka ma być północna no to może coś za tym kominem sniegu leżeć - no ale co to szkodzi - przecież to dodatkowa warstwa izolacji :lol: - pod warunkiem, że dach i okucie komina szczelne.

Ups! :oops: Wy tam jednak jakiś kosz planujecie :oops: Sorki :D

Co do lokalizacji kominka - ja mam właśnie lokalizację w rogu salonu - i przyznam, że nie jestem z niej zbytnio zadowolony. Po pierwsze jakoś mniej podobają mi się obudowy narożne kominków a po drugie, z energetycznego punktu widzenia (rozprowadzenie ciepła) też ta lokalizacja nie jest najszczęśliwsza.

Usytuowanie kominka na ściance między kuchnią a salonem uważam za bardzo sensowne i uzasadnione - i przyznam że wcale nie chodzi mi tu o to, żeby kominek i telewizor nie były na jednej ścianie - bo niby dlaczego nie? Mnie to wogóle nie przeszkadza.

Poza tym kominek na w/w ścianie będzie idealnie wyeksponowany piękny panoramiczny (pryzmatyczy) wkład i wszystko gra i ładnie dokoła grzeje. Należy jedynie przemyśleć wejście do salonu, coby wchodząc do salonu nie potykac się o w/w kominek lub jego akcesoria.[/b][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g dzieki za przemyslenia.Rzeczywiscie bedzie tam kosz ale patrzac na rzuty komin bedzie troche oddalony-nie bedzie bezposrednio w koszu :D wiec sama nie wiem.Ja chyba kominek bede rozpalac okazjonalnie wiec nie biore pod uwage ze musi grzac pomieszczenia-no chyba ze poczytam jeszcze o tych plaszczach wodnych itd i zmienie zdanie.Najbardziej ubolewam nad wygladem domku od frontu.Co innego jak z dachu wystaje krotki komin wentylacyjny (jak np u ciebie) a co innego jak bedzie tam tkwil wielki szeroki ,wysoki komin "spalinowy"Widzialm kilka zdjec z takim kominem i to nawet odwroconym wezszym bokiem do frontu i nie specjalnie mi sie to podoba.

Jezeli chodzi o kominki narozne mi rowniez bardziej podobaja sie te plaskie na scianie.Zobacz sobie do dziennika kropkqona wlasnie ma kominek w rogu ale nie narozny.Nie wiem jakie musza byc min odleglosci zachowane do obudowy-kropkq ma dosc duzy kominek ale moze ciut mniejszy tez zmiesci sie w Melodii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...