Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Jaendrju my mamy zaprojektowane 80*200 ale czemu to nie wiem?Musze zapytac projektanta czy przy takim wymiarze bede mogla zalozyc drzwi z opaskami przy framugach-takie mi siepodobaja :D Zdecydowalismy sie na taka zmiane tylu domku jak u Ciebie choc projektant troszke sie krzywil ze komin wypada blisko kosza i bedzie zbieral sie snieg i doradza nam przeniesienie kominka miedzy kuchnie a salon.Na razie odpisalam mu ze wole pozostawic w starym miejscu -nie podobaja mi sie wielkie komin na frontowej polaci-i czekam na jego ruch :D Podobno balkonik lepiej tez zrobic nad wykuszem-ale wtedy dom straci wyglad parteroweczki wiec robie jak u Ciebie :D

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za mozliwosc zobaczenia Twojego domku :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jezeli kominek będzie w rogu to komin będzie w bezpiecznej odległości od głównej krokwi koszowej .Masz tutaj zapas min. 1.80 i projektan niech tym się nie martwi .Niebezpieczeństwo jest gdzie indziej-mała odległość między kominem a małą krokwią koszową (między płaszyzną ogrodową dachu a płaszczyzną zadaszenia lucarny balkonowej ).Uważam,że 20-30cm to trochę za mało.Tutaj jest problem.Nie wiem również,czy komin tuż przy zadaszeniu lucarny będzie dobrze wyglądał.

pozdrowienia Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wlasnie o ta odleglosc od kosza w daszku tarsu mu chodzilo.Nie mam jeszcze konkretnych rzutow wiec ciezko mi okreslic jaka bedzie odleglosc.My bedziemy miec dom o szerokosci ok 15.22 wiec pownno wyjsc ciut dalej .Szkoda mi rezygnowac z tego zadasznia bo bardzo ladnie wyglada a n balkonik zdecydowalam sie iz bedzie on praktyczny dla sypialni na gorze.Zobaczymy co wyjdzie w praniu-mam nadzieje ze szybko przykryja Ci dach i bede mogla zobaczyc jak to wyglada w realu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslac o praktycznosci mialam na mysli ze bedzie choc jedno pomieszczenie na pietrze gdzie bede mogla wyniesc posciel :D -reszta pokoi tylko z oknami dachowymi.Patrzac na moja dzialke az sie prosi dac balkon na strone poludniowa-czyli ta z wykuszem ale ubzduralam sobie dom "ala" parterowy i raczej sie nie pokusze.Jest wiele projektow z takimi lukarnami wiec spokojnie mialam z czego wybierac.Meza przerazila cena dachu i cos przebakuje o blasze ale mam nadzieje ze jakos go przekonam do dachowki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku.

Więc tą ciszę trzeba przerwać.

Jestem na etapie zakupu dachówki.....wybór padł na Roben.

Teraz pytanie do tych co już dach położyli......ile mam kupić dachówki ( m2 )?

Liczę i liczę i za nic nie wiem ile mam kupić dachówki, ile powinno być kupione na zapas, ile procentowo będzie odpadów. Co hurtownia to mi inaczej mówią.

Każde info będzie mile widziane....

 

 

Pozdrowienia dla melodiowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość wyliczył hurtownik ale wyszło trochę za mało,musiałem dokupywać.Nikt nie sugerował się zestawieniem z projektu.

 

Aktualnie robię podbitkę - dla zaintersowanych - podbitka plastikowa Royal Siding oraz rynny metalowe Lindab łącznie z robo ok. 10 kzł.Wzorując się na doświadczeniach szwagrów nie robię drewnianej i plastikowych rynien.Różnica w cenie nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę również info dlaczego rynny takie a nie inne, w końcu każda opinia jest cenna...

 

Ja wybrałem już Okna (Oknoplast Platinum), jestem na etapie drzwi wejściowych - jakie wybraliście? Mocno się zastanawiam czy nie zamurować tego otworu na standard bez naświetla. Androżku, możesz mi napisać czy u Ciebie ta brama to model Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrawdzie mam do drzwi jeszcze około 10 km,ale na dzień dzisiejszy najlepsze drzwi zewnętrzne ma Z-d Stolarki Budowlanej CAL (bardzo solidne wykonanie) http://www.drzwi-cal.pl

drzwi wewnętrzne Interdoor http://www.interdoor.pl.

Rzeczywiście chyba dla drzwi wejściowych lepiej było zrobić otwór dla drzwi standartowych,ponieważ wykonanie naświetlenia to dodatkowy drobiazg za 600 zł.

Teraz dopiero widzę jak ten projekt jest skopany.Człowiek nie zastanawia się nad każdym detalem,ale chociażby umieszczenie wywiewek dla garażu i WC tuż przy krokwi koszowej to chyba duże nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do tych co już dach położyli......ile mam kupić dachówki ( m2 )?

przed zamówieniem robiłem kalkulację w różnych hurtowniach i różnice sięgały 50m2 :o (w jednej było na 300 w innej na 350 m2) Ostatecznie zdecydowałem się zamówić na 320 m2 i zostaało mi ok 12 m2. Jeśli dachówka jest na miejscu i doostępna od zaraz doradzałbym zamówienie mniejszej ilości, żeby ewentualnie dokupić.

Ja wybrałem już Okna (Oknoplast Platinum),

też zamówiłem ten model, a można wiedzieć jaki kolor- ja zdecydowałem się na orzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich melodyjnych :D

 

wow!!! wyrazy uznania dla wszystkich wytrwałych bobów budowniczych! Dzisiaj odkryłam to forum i jestem w szoku, przede wszystkim ze względu na ogrom wiedzy jaki posiadacie na temat tego domu. Szczerze zazdroszczę, bo ja dopiero podejmuję decyzję o zakupie tego projektu - i po dzisiejszej lekturze (choć pobierznej to i tak zajęła mi około 2 godzin) mam niesamowity metlik, na cale szczescie moj mąz tego nie widział. Na zrazie mamy działkę na peryferiach warszawy i teraz czas na projekt, bo chcemy w tym roku zacząć dziennik.

Bardzo mi sie podoba melodia, ale mam tak jak wiekszość z was wiele zastrzezen

m.in. kuchnia i salon, bo na razie skupiam się na funkcjonalności pomieszczen - budową bedziemy martwic sie pozniej. I tu moja prośba o podpowiedż bardziej dośwadczonych - czy likwidacja spiżarki nie spowoduje efektu za dużej (za długiej) kuchni, a jesli chodzi o salon to jak pomiescic kominek i tv na jednej malej ściance? poza tym czy pokoje na dole nadają się na sypialnie dzieci - czy są za mało kamerale - bo chyba schody słabo oddzielaja salon i ew. strefę nocną. Liczę na Was

 

pozdrawiam

 

ps.szczególne wyrazy szacunku dla androzka, który mi imponuje wytrwałoscia, wiedzą i chęcią dzielenia sie nią z innymi. Jestes wielki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androzku, a jakie to doświadczenie pchnęły Cię w kierunku plastikowej podbitki?

Pytam bo na wiosnę planuję zrobic docieplenie i podbitkę ale przyznam, że myślałem o drewnie.

 

Plastikowa podbitka ( dobrej firmy ) bo - trwałość i odporoność na warunki atmosferyczne ( może uda mi się kiedyś zrobić zdjęcia ) .U szwagrów drewniana i w zasadzie co roku do poprawki - rozsychanie i widoczne gołe drewno.

Metalowe rynny - bo ..lepsze do montażu - nie wykrzywaiją się i wybrzuszają,nie pękają i nie odbarwiają się- u szwagra tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...