Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

To ja poproszę również info dlaczego rynny takie a nie inne, w końcu każda opinia jest cenna...

 

Ja wybrałem już Okna (Oknoplast Platinum), jestem na etapie drzwi wejściowych - jakie wybraliście? Mocno się zastanawiam czy nie zamurować tego otworu na standard bez naświetla. Androżku, możesz mi napisać czy u Ciebie ta brama to model Euro?

 

Normstahl Euroflair "złoty dąb"

Drzwi ze strony http://www.drzwi.krakow.pl ( albo http://www.krakow.drzwi.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich melodyjnych :D

 

wow!!! wyrazy uznania dla wszystkich wytrwałych bobów budowniczych! Dzisiaj odkryłam to forum i jestem w szoku, przede wszystkim ze względu na ogrom wiedzy jaki posiadacie na temat tego domu. Szczerze zazdroszczę, bo ja dopiero podejmuję decyzję o zakupie tego projektu - i po dzisiejszej lekturze (choć pobierznej to i tak zajęła mi około 2 godzin) mam niesamowity metlik, na cale szczescie moj mąz tego nie widział. Na zrazie mamy działkę na peryferiach warszawy i teraz czas na projekt, bo chcemy w tym roku zacząć dziennik.

Bardzo mi sie podoba melodia, ale mam tak jak wiekszość z was wiele zastrzezen

m.in. kuchnia i salon, bo na razie skupiam się na funkcjonalności pomieszczen - budową bedziemy martwic sie pozniej. I tu moja prośba o podpowiedż bardziej dośwadczonych - czy likwidacja spiżarki nie spowoduje efektu za dużej (za długiej) kuchni, a jesli chodzi o salon to jak pomiescic kominek i tv na jednej malej ściance? poza tym czy pokoje na dole nadają się na sypialnie dzieci - czy są za mało kamerale - bo chyba schody słabo oddzielaja salon i ew. strefę nocną. Liczę na Was

 

pozdrawiam

 

ps.szczególne wyrazy szacunku dla androzka, który mi imponuje wytrwałoscia, wiedzą i chęcią dzielenia sie nią z innymi. Jestes wielki!

 

Dziekuję za pozytyw pod moim adresem :oops:

Wszystkie problemy jakie poruszyłaś są na forum dokładnie opisane.Mamy guglową mapę lokalizacji.Zobacz gdzie najbliżej i jedź.Najlepsza jest weryfikacja "live"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich w Nowym Roku!!!!!

Zamieściliśmy kilka aktualnych zdjęć w naszym albumie http://www.mandzur.ao.pl

Jak widać na załączonym obrazku jeden wielki rozgardiasz, ale najważniejsze, że praca idzie naprzód. Tynki już położone, kaloryfery wiszą i grzeją, lada dzień ekipa skończy ogrzewanie podłogowe w holu i łazienkach. Póżniej instalacja wodno-kanalizacyjna.

Zmieniliśmy trochę rozmieszczenie pomieszczeń na poddaszu mamy nadzieje,że będzie funkcjonalnie. Łazienkę przenieśliśmy w miejsce, gdzie na projekcie jest korytarzyk z oknem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dość sporą garderobę przy pokoju nad garażem. Pomieszczenie znajdujące się nad salonem i kuchnią jeszcze nie zostało podzielone. Trwają zacięte spory nad jego przeznaczeniem!

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem okazalo sie ze dzialka nasza lezy na terenie wykopalisk archeeilogicznych i potrzeba jest zgoda konserwatora zabytkow i przy kopaniu bedzie archeolog co bedzie kosztowalo 500 zl nie wiem tylko czy trzeba bedzie kopac lopatka dziecieca czy pozwoli wjechac koparce wszystko sie przedluza nieplanowo a my mamy sprzedane mieszkanie i do konca listopada trzeba sie wyprowadzic a wszystko w powijajkach nie wzielam pod uwage ze mieszkam tylko w polsce i zapomnialam ze tu wszystko jest chore chce tez podziekowac betty m za mozliwosc obejrzenia melodii na zywo sporo zmian sciagnelismy od nich a chyba najbarziej trafione powiekszenie salonu o pol metra prze likwidacje drzwi na taras z pokoju. malo tego studnia ktora jest juz kilka lat na dzialce przez to ze musze miec 6 m od drogi ktora jest nota bene boczna i za mna jest juz tylko lasek bedzie wchodzila mi w taras nie wiem jak to w sumie bedzie wygladalo ale nie mam innego wyjscia pozdrawiam wszystkich i mysle ze w koncu ktos doda mnie do mapki rypin woj kuj pomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się.Przed przystapieniem do robót z 2 tygodniowym wyprzedzeniem daj informacje do konserwatora zabytków,że kopiesz.To jest ich problem,a nie Twój.Myślę,że nie przyjdą.

KOPARA

Jeżeli przyjdą to podczas kopania będą szukać przebarwień gruntu,czyli czy nie stała tam latryna Mieszka I.

SERIO- po tym szuka się dawnych siedlisk.

Też mialem podobną sytuację i szukali ,żeby coś zarobić.Powiedziałem im,że jak chcą niech przychodzą,ale to jest ich biznes,a nie mój i nie mam zamiaru z tego tytułu ponosić żadnych kosztów.Więc poprosili,żebym na przebarwienia zwracał uwagę i w przypadku przebarwień wstrzymał kopanie.Przebarwień bylo tak dużo,że nim skończyłem ich liczenie wykop pod ławy był już wykonany.

pzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Zimy za oknem nie widac, uruchomiona pierwsza transza kredytu, więc postanowiliśmy otworzyć sezon budowlany 2008. Póki co możemy podzielić się kosztorysami, które znacząco wpłynęły na rozjaśnienie koloru mojej fryzury :roll:

 

- Porotherm 25 1980 szt - 14 500

- matriał na strop teriva ( belki i pustaki)- 11 500

- więźba - 750 za metr sześcienny NETTO

- deski -550 za metr sześcienny NETTO

- dachówka Roben średzka miedziana wraz z akcesoriami ( chcieliśmy kasztan ale róźnica w cenie ostudziła naszą chęć ) - wyceny w zależności od dostawcy - 22 500 do 25 000

- okna połaciowe 8 szt - 11 200

- orynnowanie Lindab 150mm - 4 600

 

A teraz koszt robocizny:

 

- ekipa murarska (cena ustalona w lipcu 2007, prace rozpoczęte w październiku 2007) - 22 000

- cieśla:

więźba- 6 500- 7 000 w zależności od ekipy

deskowanie +papa - 3 500-5 500 j.w.

- dekarz - 15 000-18 000 za połozenie dachówki, montaż okien, obróbki i orynowanie (dla porównania-blachodachówka 12 000-13 000)

 

Byliśmy zaskoczeni że koszt dachu jest tak olbrzymi, zwłaszcza ceny robocizny. Porównywaliśmy ceny 4 ekip i różnica nie była większa niż 2500zł a fakt że różnica w kosztach pokrycia dobrą blachodachówką i dachówką ceramiczną ( przy uwzględnieniu ceny materiału+ robocizny) nie przekroczyła 12 000 zł zadecydował że wybór padł na ceramikę.

 

Po wstępnych kalkulacjach wychodzi mi że przekroczyliśmy założony kosztorys na tym etapie prac o ok. 15%

Co będzie dalej ???? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Upiorka, chciałbym Cię pocieszyć, niestety ceny o których piszesz są nadal dość atrakcyjne. Robocizna za dach to około 30 000 pln i ja zaplaciłem nawet nieco więcej w zeszłym roku.

Dach o takiej powierzchni, czyli ponad 300 m2 musi kosztować sporo. Polecam, zastanów się nad dachówką ROBEN. Mój kuzyn własnie połozył kompletny dach z tej ceramiki i jest bardzo niezadowolony. Zamki na dachówkach zbyt plytkie, dachówki są dość krzywe i nie polecałbym ich.

Dołóż trochę kasy i kup coś lepszego.

Sam wybrałem i położyłem rupp rubinowy tek, drogo ale super wygląda!

policzyłem kilka dni temi koszty każdego etapu i kompletny dach kosztował około 90 000 pln (bez podbitki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja jeszcze nie zapadła to polecam zainteresowanie niezbyt popularną w Polsce dachówką firmy Meyer Holsen (model Tandem). Mam ją u siebie i wydaje mi się że oferta tej firmy jest bardzo atrakcyjna - stosunek ceny do jakości. Ceramika na dach wyniosła mnie ok. 23 tys, więc cena wydaje mi się niezbyt wygórowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej sprzedaje się

Siriusa 13-angoba czerwona (niektórzy używają określenia angoba miedziana)

i E32 angoba czerwona lub angoba szlachetna kasztan.Są to dachówki raczej z dolnej półki,ale dość dobre-dobry,wysoki zamek i piękny miedziany kolor (szczególnie u Siriusa).Każdy będzie chwalił swoją.To tak jak z drzewem.Jeden będzie mówił ,że tylko jodła,a drugi dekarz będzie twierdził,że jodły nie chce

znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się zgadzam z powyzszym. Każdy będzie chwalil swoje...

Androżku, nie miałem zamiaru panikować, raczej tylko doradzić by sprawdzać towar i wybrać to co ma najlepszy stosunek ceny do jakości. :D

 

Chciałbym się podzielić jeszce jedną informacją, ceny materiałów w okolicach Wrocławia i we wrocławiu już zaczęły rosnąć. Przede mną wykończenie domu i zaczynam się zastanawiać jak zmieścić się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z siebie dumna że udało mi się "obudzić" Melodyjnych i sprowokować do dyskusji.

Dziękuję za wszelkie uwagi, ale decyzja zapadła: będzie Roben (taki jak u Androżka ;) ) Koszt ceramiki, okien i orynnowania - 37 000zł. Koszt ekipy ciesielsko-dekarskiej - 23 000zł. Nie mamy jeszcze kosztorysu na więźbę i deski bo chrzestny Upiorka odgraża się, że zrobi nam prezent ;).

 

A z innej beczki: dziś "robi się" przyłącze energetyczne - hmmm...jest woda, prąd i fundamenty to już PRAWIE dom :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!Jestem nowym milosnikiem tego projektu!!!!Smialo moge stwierdzic,ze ten projekt spelnia wszystkie nasze oczekiwania.Jedno co mnie zastanawia to podniesienie poddasza o jeden pustak tak aby nie zniszczyc bryly budynku.Z tego co widze wszyscy podnosza o dwa lub wiecej...na pewno wprowadzimy kilka zmian...zrezygnujemy ze spizarki i wykuszu.Mam pytanie odnosnie stryszku za lazienka na gorze,czy jest mozliwe wykonanie wejscia na stryszek od strony pokoju?????Bo myslimy nad takim wlasnie rozwiazaniem.

GRATULUJE WSZYSTKIM KTORZY UMIESCILI NA FORUM ZDJECIA SWOICH DOMOW,WYGLADAJA FANTASTYCZNIE :D :D :D

Nie moge sie doczekac takich efektow u siebie na dzialce,a przede mna jeszcze dluga droga papierkowa... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie zastanawia to podniesienie poddasza o jeden pustak tak aby nie zniszczyc bryly budynku.Z tego co widze wszyscy podnosza o dwa lub wiecej...

 

wg mnie podnoszenie jest bez sensu, ale proponowałbym obejrzeć ten dom gdzieś na żywo, bo przecież nie podniesiesz tylko dlatego, że tak inni robią :wink:

 

zrezygnujemy ze spizarki i wykuszu

 

co do spiżarki- na pewno będzie więcej miejsca, a wykusz- wydaje mi się, że że wygląd zmieni się wtedy na niekorzyść- ale to już kwestia gustu.

 

 

Mam pytanie odnosnie stryszku za lazienka na gorze,czy jest mozliwe wykonanie wejscia na stryszek od strony pokoju

 

jest możliwe, ja trochę słabo przypilnowałem ekipę i zrobiła jak projekciei zastanawiam się co dalej z tym zrobić. Na razie nie wykańczam poddasza, a kiedyś może sauna?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że podniesienie budynku o przynajmniej jedną cegłę ma sens. My zastanawiamy ie nad podniesieniem o dwa lub trzy pustaki przy jednoczesnym wydłużeniu dachu tak aby pozbyć sie efektu czapki. Podnosząc dach uzyskujemy mniejsze skosy i większą przestrzeń w pokojach. Nie trzeba oglądać takiego samego domu żeby stwierdzić iż jest to z korzyścią. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek budynek i porozmawiać z właścicielem, który na 100% stwierdzi że było to z korzyścią. To samo zrobili moi rodzice i ja także to napewno zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiajcie Wszyscy milosnicy!!!!

 

Ciesze sie ,ze tak wielu z Was odpowiedzialo na moj post!! :D My nie chcemy podnosic,ale zastanawialo nas z zona,czy jest wystarczajaco miejsca na poddaszu,bez podnoszenia o jeden pustak.czy te pokoje beda wystarczajaco duze zeby sie swobodnie po nich poruszac????Bez koniecznosci podnoszenia.Zdjemy sobie sprawe,ze zwiekszy sie kubatura ale na etape wiezby nie bedzie juz mozliwosci zmiany.wiec jesli ktos posiada zdjecia Melodi na poddaszu bez podnoszenia stropu,prosze o przeslanie na priva. :oops: :wink: POZDRAWAIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...