Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Na http://www.androzek.ao.pl dodałem zdjęcia podbitki i rynien.W najbliższym czasie mam zamiar zrobić ogrodzenie frontowe,pomalować dom.Zostanie jeszcze cokół,tarasy i dopiero się zacznie - ogród.Jakoś nie odczuwam popędu w tym kierunku.Zostawię to żonie,niech się wykaże :lol:

 

PS.Czy Harry81 żyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszyskich muzykalnych, którzy zakochali się w melodii. Jestem na etapie papierków ale projekt już kupiłem. Czy ktoś z okolic Rzeszowa chciałby pochwalić się swoją budową bo nie ukrywam, że bardzo chciałbym zobaczyć Melodię na żywo.

Z góry dziękuję za wszelkie zaproszenia!!!

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

W przyszłym tygodniu mam spotkanie z architektem i kompletnie nie mam pojęcia jakie zmiany wprowadzić w projekcie. Spędziłem 4 godz szperając po forum ale każdy z Was ma jakieś pomysły i doświadczenia. "tu pustak więcej , tu mniej, itp." Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć jak wykonać tę MELODIĘ bez fałszywych "dzwięków".

Pozdrawiam wszystkich Bobów Budowniczych a szczególnie z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej problemów przy budowie będziesz miał gdy nie zmienisz zbyt wiele.

 

Moim zdaniem, wszystkie zmiany muszą być podyktowane albo Twoimi oczekiwaniami, albo zmniejszeniem kosztów. Nie powinno być tak, że ślepo będziesz kopiował pomysły innych ponieważ oni tak zrobili.

 

Ja osobiście uważam, że warto:

1) Zlikwidować jeden pokój na górze (Androżek) - jednak jak masz liczną rodzinę, to braknie ci pokojów :).

2) Można się zastanowić nad zlikwidowaniem spiżarki (Androżek) - je potrzebuję mieć takie miejsce, ponieważ nie wyobrażam sobie upychania wszystkiego w szafkach.

3) Drzwi wejściowe bez naświetla (Androżek) - mniejszy koszt - naświetle to około 800-1000zł za kawałek szybki. Należy jednak wziąć pod uwagę, że linia drzwi i okien nie będzie zachowana.

4) Zmiana tarasów (ja i chyba większość) - zmieniłem kształt tarasów z okrągłych na prostokątne - koszt, trwałość - wykonanie jest drogie, trzeba mieć dobrego pracownika, aby efekt był dobry.

5) Likwidacja łazienki na piętrze, połączenie łazienki i pomieszczenia dalej w jedno (ja) - w ten sposób otrzymałem duże pomieszczenie do przechowywania ubrań (garderoba).

6) Osobiście zmieniłbym jeszcze strop z Terivy I na prefabrykat (Androżek) lub monolit (Gigii).

7) Usunąłem drzwi do pokoju koło tarasu - nie potrzebuję i wyszło ciut taniej. Powiększyłem jednak nieco okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszyskich

Dzięki za podpowiedzi a Tobie Grzegorz za zaproszenie, na pewno skorzystam.

Mam taki plan:

1. Łazienkę na poddaszu chciałbym maksymalnie powiększyć o strych a jak się da, to jeszcze bardziej

2. Myślę nad zrobieniem stropu nad poddaszem. Czy jest to do zrobienia bez większych problemów???

3. Jaki fundament? Tradycyjny czy bloczki betonowe?

 

Czy te pomysły są dobre? Jeśli nie to śmiało wyprowadźcie nmie z błędu.

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszyskich

Dzięki za podpowiedzi a Tobie Grzegorz za zaproszenie, na pewno skorzystam.

Mam taki plan:

1. Łazienkę na poddaszu chciałbym maksymalnie powiększyć o strych a jak się da, to jeszcze bardziej

2. Myślę nad zrobieniem stropu nad poddaszem. Czy jest to do zrobienia bez większych problemów???

3. Jaki fundament? Tradycyjny czy bloczki betonowe?

 

Czy te pomysły są dobre? Jeśli nie to śmiało wyprowadźcie nmie z błędu.

Pozdrawiam Wszystkich!!!

 

1) Jeśli chcesz mieć dużą łazienkę to jak najbardziej dobry pomysł.

2) Nie rozumiem, w sensie, ze chcesz wykorzystać tą mini-przestrzeń, która jest nad poddaszem?

3) Różnica niewielka. Wybierz tańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca jest to dobry pomysł a ja też nie bardzo umiem Wam to wytłumaczyć. A jeśli chodzi o ocieplenie to po ułożeniu krokwi na stropie(strop pod kątem dachu) układa się ocieplenie pomiędzy krokwiami tak żeby ten cały "bunkier" przykryć.

Ja nie jestem żadnym budowlańcem i nie bardzo znam sie na tym ale słyszałem o takim rozwiązaniu więc dlatego poruszyłem ten temat.

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Myślę nad zrobieniem stropu nad poddaszem. Czy jest to do zrobienia bez większych problemów???

 

 

Dzisiaj już mało kto tak robi, gdyż jest to duży koszt + obciążenie dla całego budynku

Ale kiedyś jak najbardziej tak robiono (np. moi rodzice tak mają, ale to był rok 1989....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

na poczatek kilka slow podziwu i uznania dla wszystkich czlonkow forum!!! Ogrom wiedzy i informacji jakie Szanowni Panstwo posiadacie jest imponujacy!!! a albumy ze zdjeciami moga sluzyc za rewelacyjny material pogladowy - wielkie dzieki za wszystkie umieszczone zdjecia i prosba o wiecej.

Jako kompletny laik budowlany widze dopiero teraz jakim wielkim wyzwaniem jest budowa domu :D.

Mimo to, planujemy dolaczyc do szacownego grona INWESTOROW budujacych melodie - na 90% jestesmy z zona zdecydowani na ten projekt.

 

Wlasnie dzisiaj dostalem dokladne rzuty i przekroje z biura architektonicznego wiec w najblizszym czasie przyjrzymy sie im we wszystkie strony.

 

Przegladajac projekty zwrocilismy uwage rownierz na Wierzba2 i Natalia ale Melodia podoba nam sie chyba najbardziej.

Meczy nas jednak zasadnicze pytanie - czy salon nie jest za maly? Wydaje sie ze 26,5 metra to nie jest za wiele.

Zastanawialismy sie w zwiazku z tym nad poszerzeniem kuchnio-jadalnio-salonu o 50-100cm. Z lektury forum wynika ze jedynak.g i ktos jeszcze (przepraszam nie zapamietalem) dokonywali takiej adaptacji, chcialbym prosic korzystajac z okazji o blizsze informacje na ten temat.

 

A wracajac do projektu to rowniez nosimy sie z zamiarem wprowadzenia kilku zmian, spodobal nam sie pomysl ze zmiana wykusza na prostokatny, upraszcza to znacznie konstrukcje daszku (nawiazuje ona poza tym do reszty dachu) i wydaje sie ze bedzie bardziej funkcjonalny.

Nurtuje nas rowniez wielkosc pokoi na gorze - czy nie sa za male?

 

Oczywiscie pytan mamy duzo wiecej (to tylko wierzcholek gory lodowej :)) ale na pierwszy raz mysle ze wystarczy - nie chce nikogo zanudzac i zniechecac.

 

Wiem ze najlepiej byloby obejrzec domek w realu ale to chwilowo nie mozliwe - czasowo mieszkamy w Niemczech i bywamy w kraju jedynie w swieta (a wiadomo czasu brakuje: rodzina itp itd), jednak sa szanse na niedlugi powrot do kraju a co za tym idzie "wbicie pierwszej lopaty" :D.

Chcielibysmy do tego czasu (wiosna 2009) stac sie specjalistami na miare wszystkich tutaj obecnych :lol:

Pozdrawiamy serdecznie

Ah, jeszcze lokalizacja naszej dzialki: Zolwin/Podkowa Lesna - pod Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Prawie 40% domów stawianych na Podkarpaciu ma tzw.strop rzeszowski.Jest to stara technologia,ale coraz więcej osób decyduje się dziś na to rozwiazanie.Czyli krótko-to co robicie z płyty kartonowo gipsowej jest zbrojoną plytą betonową ( skosy są szalowane ,betonowane ,wspierają się na wieńcu i ścianach wewnętrznych jeżeli jest to mozliwe).Skosy te są elementem nośnym dla poszycia dachowego. Nie jest to rozwiązanie drogie,ponieważ za szalowanie i wylanie cieśle biorą po 20zł/m.kw.Dlaczego ta technologia wraca.Nie ma pękań,które występują przewaznie na łączeniach plyt gipsowych .Nie ma problemów z wymianą poszycia za lat 40. Dach przetrzyma wszystkie anomalia pogodowe i polityczne,które mogą wkrótce wystapić w naszym kraju.

Proszę tylko nie piszcie co te mohery wymyśliły na Podkarpaciu.

jabol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym sezonie 2008. U mnie budowa na pełnych obrotach i niebawem nowe zdjęcia z realizacji. Na dzień dzisiejszy skończona instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna i alarmowa teraz czas na tynk wewnetrzny. Dziś realizacja przyłączy wod - kan. W odpowiedzi dlaTomalax mogę powiedzieć, że na dolnej części domu dokonalem takich zmian w celu zwiększenia przestrzeni i nie żałuję. fakt jest taki, że nie ma tarasu wpuszczonego w wnętrze domu ale za to większy salon, który ma w tej chwili 7x5,25 m i wedłóg mnie jest bardziej ustawny. Poddasze muszę przyznać szczerze podniosłem o chyba 2 pustaki i tak jak wypowiedzi wcześniejszej androżka znacząco zwiekszyło kubaturę i wielkość pomieszczeń. Nie radzę popelniać tego błedu, co ja , bo uważam teraz, że był to poważny błąd. Pomieszczenia są naprawdę ogromne. Skrabal jak coś to też zapraszam do oglądnięcia mojego domu 20 km dalej niż jedynak.

 

pozdrowienia dla wszystkich i owocnych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych fanów "Melodii"

Ja tylko odnośnie salonu.Zalezy co kto potrzebuje.Jeśli byłby to pokój zamkniety i bez jadalni no to kicha ale trzeba brać pod uwagę,że jest otwarty i jadalnia jest osobno.Jeśli ktoś ciągle przyjmuje kupę gości to rzeczywiście można się zastanawiać.Dla mojej 4 osobowej rodziny i okazjonalnych gości te 26,5 + 8,9 m2 jadalni wystarczy.W wykuszu stoi stół z krzesłami a w salonie łąwa,kanapa i 2 fotele.Miejsca naookoło jest dosyć.Jednym słowem jak kto woli ale najpierw trzeba ZOBACZYĆ i potem zadecydować.

Jestem fanem takiego wykuszu jaki jest i za żadne skarby nie zamieniałbym na kwadratowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich rozważaniach na temat wielkości domu, pomieszczeń i ilości łazienek zawsze kończyłem w ten sam sposób - skoro nie mam czasu i ochoty sprzątać dwóch pokojów i jednej łazienki, dziecko jeszcze tego nie zrobi :) to nie będę przesadzał z 2 łazienkami i powiększaniem domu do przesadnych rozmiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. wczoraj dostalam zezwolenie oficjalnie 6 go marca moge ruszac. szukam noiwej ekipy bo murarz od listopada podniosl mi prawie o 100 procent koszt budowy, a czas leci. mam powazne pytanie czy znacie bank polbank efg co mozecie o nim powiedziec bo maja dosyc ciekawa orerte, prosze o jak najszybszy komentarz, jutro daje im dokumenty w naszej miejscowosci sa 2 banki i pracownicy czuja sie ich wlascicielami zero ludzkiego kontaktu a ci wydaja sie bardziej komunikatywni ale nie znam tego banku podobno okolo 2 lat w kraju czekam na odp pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...