Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bazhyl: Jeszcze mi nie wyliczył, ale z tym taniej to raczej mi nie wyjdzie (mam poszerzony dom o 90 cm i przedsciankę kolankową na poddaszu mam wymurowaną, więc też do tynkowania) - wg moich (raczej skrupulatnych) obliczeń zapłacę 14 kPLN :(

 

malgocha Oczywiście Ty będziesz w tym domu mieszkać nie ja, ale naprawdę bym uważał - ja podniosłem o 1 pustak (25 cm) - poddasze mam ogromne. Dla mnie osobiście domy typu Melodia z podniesiną ścianką kolankową tracą proporcje i wyglądają nieciekawie, ale oczywiście jest to moja subiektywna ocena. Nie ma jak pooglądać takie wynalazki w realu - polecam. W końcu nawet przejazd 200 km, jaki to koszt w stosunku do całej inwestycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest wysokosc w salonie juz po zalozeniu podlog. kombinuje podniesc o 2 pustaki gore na pewno i zastanawiam sie nad jednym pustakiem na dole ale do konca nie jestem jescze zdecydowana

 

Nadmieniałem na forum 124 razy o podniesieniu parteru o 1 pustak -mam na dole 2,80 ( wiecej cm zużyłem na wszystko związane z podłogówką ( nie 15 cm a 20 ) i dlatego mam tyle czyli 2,80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgocha, wiem że trochę późno ale jeśli zdecydowałaś się na POLBANK to muszę Cię uczulic na bardzo dokładne czytanie umowy i warunków udzielenia kredytu. Ja miałam z nimi problem. Załatwiałam kredyt ponad 2 miesiące. Na działce miałam zainwestowane około 80 000,00 zł oraz środki na koncie ponad 120 000,00 zł zastrzegłam jednak że pieniądze będę mogła inwestowac w budowę sukcesywnie bank stwierdził że nie ma problemu przeczytałam całą umowę i wstępne war udzielenia kredytu podpisałam na 220 000,00 zł wszystko było ok, załatwiłam hipotekę w sądzie i dostałam nowe warunki z zastrzeżeniem, że dostanę 1 transzę 30 000,00 zł muszę włożyc swoje 120 000,00 zł i dosanę dopiero kolejną wypłatę. I zaczęła się walka z bankiem. Straciłam mnóstwo czasu i nerwów. W PKO byłoby łatwiej jeśli masz pieniądze zainwestowane i możesz stopniowo je wkładac w budowę nie polecam POLBANKU tylko PKO BP.

 

Moja budowa utkwiła w stanie spoczynku od stycznia czekamy na dach jeden fachowiec się rozchorował, drugiego wyrzuciliśmy po 2 dniach a teraz czekamy na sprawdzonego z polecenia niestety aż do kwietnia. Koszt 25 000,00 zł robocizna z obróbkami na gotowo. Mamy firmę na środek za całą wykończeniówkę pod klucz z wszystkim wod-kan, co, gaz itp w granicach między 70 000,00 a 80 000,00 za robociznę. Dużo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś prawie zawsze zgadzam się z Bazhylem.Coś w tym jest.Najgorzej jest przekombinować.Z całym szacunkiem dla przemasika ale taka melodia to wyrośnięty grzyb z małym kapeluszem.

 

podnosząc dach oczywiście trzeba pamiętać o wydłużeniu odpowiednio dachu właśnie by nie zatracić proporcji i wtedy powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgocha zdecydowałem się podnieść górę o dwa pustaki. Gdybym zaczynał budowę jeszcze raz to trzymałbym sie projektu!

Dopiero jak oglądałem poddasze, przed postawieniem ścianek działowych dotarło do mnie, że podniesienie poddasza to był błąd. Jedynak ma rację poddasze naprawdę staje się ogromne.!Mnie i moją żonę ta przestrzeń tak otumaniła,że zaczęliśmy zmieniać rozmieszczenie pomieszczeń.

Moim zdaniem bryła budynku nie zmieniła się tak bardzo. Mam porównanie, bo widziałem przez przypadek Melodię już wykończoną i zamieszkaną na peryferiach Kołobrzegu. Niestety nie było właścicieli i nie udało się zobaczyć domu w środku.

Malgocha zajrzyj do mojego albumu, może to ci pomoże podjąć ostateczną decyzję - http://www.mandzur.ao.pl

Jeśli chodzi o tynki to wybrałem gipsowe. Widziałem u znajomego tynki cem-wap juz pomalowane, rzeczywiście są trwalsze od gipsowych, ale dla mnie zbyt szorstkie.

Mam pytanie, czy jest ktoś z Was, Drodzy Melodiowicze, kto może się pochwalić swoją wykończoną kuchnią, albo zdradzić swoje pomysły na jej aranżację??? Zrezygnowałem ze spiżarki i teraz mam dylemat jak rozmieścić szafki. Czy zrobić kuchnie otwartą, czy zrobić półwysep, wyspę albo barek pośrodku kuchni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest ktoś z Was, Drodzy Melodiowicze, kto może się pochwalić swoją wykończoną kuchnią, albo zdradzić swoje pomysły na jej aranżację??? Zrezygnowałem ze spiżarki i teraz mam dylemat jak rozmieścić szafki. Czy zrobić kuchnie otwartą, czy zrobić półwysep, wyspę albo barek pośrodku kuchni????

Daj mi majla to wyślę zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazhyl: Ja mogę Cię "poratować" kosztami robocizny - ceny materiałów w zależnośc od producenta, hurtowni, zdolności negocjacyjnych itp....

 

1. Ocieplenie poddasza - 25 PLN/m2

2. Wylewki 9,5 PLN/m2

 

Dzięki.

 

Ocieplenie - masz na mysli samą wełne i paroizolację, czy również płyty kartonowo-gipsowe?

 

Wylewki - sama wylewka, czy razem z izolacjami (folia, styropian)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie - masz na mysli samą wełne i paroizolację, czy również płyty kartonowo-gipsowe?

Wylewki - sama wylewka, czy razem z izolacjami (folia, styropian)?

 

 

Może (raczej napewno) niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - ceny które podałem dotyczą tylko robocizny.

 

Koszty materiałów w zależności od tego co i gdzie kupisz - dlatego ich nie podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogatemu i byk sie ocieli, ale u mnie nie ma nic prostego. koparka wjechala, trysnelo na trz metry. mysleli ze to zrodelko. a okazalo sie ze iles lat temu ktos systematycznie saczkami wylewal sobie scieki na nasza dzaialke. bala policja , nadzor budowlany i smiech na sali moge sobie tylko zalozyc sprawe z powodztrwa cywilnego ,nikogo nic to nie obchodzi , a ja nie wiem co dalej bo mokro i z piwnicy beda nici. pespektywa mieszkania pod chmurka coraz bardziej reealna. pani archeolog byla nic oczywiscie nie znalezli tylko moja kieszen lzejsza o 500 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pszczoły mówiły żeby zrobić badanie geologiczne.500 zł dodatkowo a spokojna głowa,że pod spodem nie ma cudów.Mój tato upierał się przy piwnicy ale po wykonaniu badania rura mu zmiękła.Miałbym basen.Pewne rzeczy trzeba robić,mimo,że trochę kosztują.Ale zazwyczaj taka inwestycja się opłaca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich ... zastanawiam sie nad zakupem stropu filigran czy ktoś moze miał doczynienia z takim stropem bądz już go zastosował i czy mógłby sie wypowiedzieć na ten tema ponadto czy ktoś stosował już może do izolacji termicznej posadzek keramzyt zamiast styropianu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...