Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Magduska,

zastanów się nad podwyzszniem sciany kolankowej, pzrestzren na gorze ! u mnie kolankowa na 70 cm i po zabudowie gk bedę miał wysokość pomieczczeń na 2,75!

Są pzreciwnicy i zwolennicy pdwyzszania sciany kolankowej, ale możesz zobaczyc na zdjęciach że jest Ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po długiej przerwie!

 

U mnie sprawy działki wreszcie ruszają z miejsca! W przyszły wtorek 15.04 geodeta przyjeżdża wytyczyć drogę przez działki, otrzymaliśmy pismo w tej sprawie z Urzędu Miasta. Później "tylko" wykup gruntów pod drogę (płacą pewnie jakieś 2 PLN / m2, ale to nie ma znaczenia, byle szybko), podział działek, odrolnienie, i pozwolenie na budowę :D . Nie wiem sam z czego się ciesze bo potrwa to pewnie do końca roku, ale z drugiej strony, ważne że coś się ruszyło!

 

Powoli zaczynam znowu żyć budową :D

 

PS A może nie występować o pozwolenie na budowę tylko czekać na nowe przepisy znoszące pozwolenia? Jak myślicie, warto czekać, będzie korzystniej? Kiedy wchodzą nowe przepisy, od 1 stycznia 2009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba :) Zreszta sama mam taki w planach z tym ze okno srodkowe jest zaprojektowane na 150 (moze ewentualnie zmniejsze na 130 )

Czy masz zamiar robic tam okna fiksy czy otwierane?Ja chce boczne miec fiixy a srodkowe otwierane aby mozna bylo wyjsc tamtedy na ogrod.

jestem ciekawa jak bedzie sie prezentowalo juz zoknami bo wiadomo ze wizualnie otwory sie wtedy pomniejsza.jakie masz zamiar dawac okna?Ja mysle nad szybami ze szprosami bo wydaje mi sie ze bedzie to ladnie wygladalo ale jeszcze zobacze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad drzwiami z garażu do kotłowni. Kupić zwykłe tanie drzwi stalowe z Castoramy, czy zastosować coś innego. Androżku jak to wygląda u Ciebie?

U mnie to w zasadzie nie kotłownia bo pompa ciepła to jak lodówka.Mam zwykłe,pełne drzwi drewniane robione jak reszta przez stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kakusek jeśli chodzi o okna narazie myślę nad oknami bez szprosów, bardzo mi się podoba jedna wielka tafla szyby, stąd też zmieniłam pozostałe okna na rozm 150/150 jednoskrzydłowe. jeśli chodzi o wykusz jeszcze się zastanawiam czy środkowe będzie wyjściem na taras który zamierzam powiększyć na całym narożniku budynku od tarasu -zg z projektem- aż do wykuszu i najpewniej będzie to forma koła lub coś podobnego. Wiem, że trudniej z położeniem kafli ale bardzo mi się zawsze taki ogromny i kolisty taras marzył. Zamieściłam jeszcze kilka zdjęć od wewnątrz.

Mam pytanie odnośnie okien dachowych, czy w pokoju nad garażem muszą być 3 okna jak to wygląda już po zadaszeniu? W pozostałych pokojach mam po 3 okna dachowe ze względu na przeznaczenie pokoi mają to być pomieszczenia dla dzieci, więc zależy mi aby były jasne. No i mam wątpliwości co do rozmiarów pokoi na etapie postawionych krokwi wydają mi się bardzo małe i zastanawiam się nad zmianą z 3 na 2 pokoje.

 

Oczywiście pojawił się problem z więźbą nad wykuszem dekarz czeka na jakieś wskazówki z biura Krajobrazy, zgodnie z Waszymi radami napisałamw dniu wczorajszym i czekam na odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Ufff, mamy stan zero!!! Przez to, ze okazalo sie ze budujemy na b. mokrym gruncie w fundamenty i izolacje poszlo mnostwo kasy.

 

Zadowoleni jednak z wyniku zaczelismy ogladac stan zero u innych i ..... widzimy ze u Androzka wystaja druty przy wjezdzie do garazu. Bierzemy nasza adaptacje melodii (brama 5 m) a tam tez architekt zaleca te wzmocnienia ;((( Nie wiem jak wszyscy to przeoczyli.

 

Macie jakies alternatywne patenty?

A moze to olac? Przeciez sie nie zawali.

 

 

http://www.agapinek.ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty wystają bo żeby zrobić wjazd 5 m to trzeba wzmocnić "brzegi"otworu czyli zbrojone betonowe "pale" o śr. 25.Miałem to obcykane już w fazie "adopcji".Chodzi o to,że są one podporą dla piekielnie dużego i ciężkiego nadproża przy ww.wjeżdzie.Ponadto na tym nadprożu opiera się strop.Musisz to wszsystko mieć przemyslane i zaplanowane żeby nie zawaliło się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prawdziwego, przyjezdza i doradza np. w sprawie wody. Chodzi o to ze wyjechal do sanatorium i tam nie odbiera tel.

Majster sugeruje cegle, syn kiebuda zazbroic nadproze albo jakies kregi, architekt wiercic w bloczku fundamentowym.

Zastanawia mnie tez fakt, ze jak ogladam zdjecia melodiowcow to tylko u ciebie Androzku widzialam te zbrojenie - wiec jak robia to inni ?- wiekszosc przeciez poszerza brame.....

 

Pozdro,

aga

 

PS. Jaki wymiar ma twoje wyjscie na taras? Nie zalujesz ze nie masz 3 skrzydel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...