Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

 

PS. Jaki wymiar ma twoje wyjscie na taras? Nie zalujesz ze nie masz 3 skrzydel?

 

Było robione z premedytacją - podwójne standartowe okno czyli 180 cm.Po tym okresie uzytkowania jeszcze bardziej utwerdziłem się że decyzja była słuszna.Gdybym nie miał na drugiej scianie czegosc podobnego byłoby bunkrowato a tak jest dużo światła a i miejsce na tv jest jak znalazł.Kwestia gustu i priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agapinek dziwie się jak majster nie wie co robić, w projekcie są wyraźne instrukcje co i jak po koleji robić. Zwłasnego doświadczenia powinien wiedzieć jak to zrobć. Wiem że nie zawsze się wszyscy do tego stosują ale bo faktycznie w niektórych przypadkach dobry majster ma więcej racji z doświadczenia niż projektant w biurze.

U nas garaż oraz kotłownia jest niższa względem reszty pomieszczeń i jeden bloczek. Brama obecnie ma wymiary 5000 x 2250. Natomiast w salonie otwór pozostał bez zmian 2700.

pzrd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację wyslałem na priva,ale jeszcze raz.

MAJSTER MA RACJĘ.Wiercenie w bloczkach nie ma sensu i logicznego uzasadnienia.Cegła pełna spokojnie wystarczy.Lepiej przeniesie ona obciążenie nadproża niż słup betonowy (inaczej pracuje na obciążenie mur,a inaczej słup

betonowy).

AGAPINKU - śpij spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaendrju :) Jak tam twoj dach? Nie moge sie doczekac fotek :wink:

Ja tez chce miec szerokosc bramy na 5 metrow i teraz zglupialam-ma to byc jakos dodatkowo wzmocnione czy nie?

Mam jeszcze pytanie do uzytkownikow garazu-czy taka szerokosc jak w projekcie czyli 564 jest wystarczajaca?Czy mozna swobodnie zaparkowac i wysiasc z 2 samochodow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację wyslałem na priva,ale jeszcze raz.

MAJSTER MA RACJĘ.Wiercenie w bloczkach nie ma sensu i logicznego uzasadnienia.Cegła pełna spokojnie wystarczy.Lepiej przeniesie ona obciążenie nadproża niż słup betonowy (inaczej pracuje na obciążenie mur,a inaczej słup

betonowy).

AGAPINKU - śpij spokojnie

 

Rozmawiałem ze znajomym i dokładnie takie same wnioski - cegła przy ceramice bądź BK, ewentualnie jeśli Agapinek buduje z silikatów wystarczą bloczki silikatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar umieścić w salonie kino domowe 5.1 i zastanawiam się jak to sensownie rozmieścić. Pomieszczenie jako takie warunki akustyczne ma średnie, jednak nie zamierzam mieć w domu więcej niż 1 TV.

 

Moja koncepcja jest następująca:

 

http://bazhyl.yoyo.pl/tv.jpg

 

Jeśli ktoś z Was będzie miał jakieś uwagi będę wdzięczny za przedstawienie ich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kanapa?.Jeśli tyłem do okna tarasowego to może być problem ze światłem ( rolety?).Przy tym układzie okien nic innego nie zrobisz chyba że....telewizor powiesisz na dobudowanej ściance przy kominku która będzie zasłaniała schody i inaczej rozmiścisz kolumny.( kominek można nieco przesunąć w prawo bez przesuwania komina.)Ja bym bezwględnie proponował takie rozwiązanie.Kominek i tv masz na jednej ścianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nie odwiedzałem forum ale odkąd prace wykończeniowe wziąłem w swoje ręce nie mam na nic innego czasu. Cieszę się, że tu tak gwarno. Przez ostatnie dwa miesiące udało mi się wieczorami i w soboty wykonać instalacje elektryczną, otynkować garaż (tu się uczyłem tynkowania) i poddasze. Od jutra zaczynam tynkowanie parteru. Zdecydowałem się na tynki cementowo-wapienne (gipsowe wydawały mi się trudniejsze do wykonania), które wykończę gładzią gipsową ale dopiero po posadzkach i zamontowaniu płyt GK na sufitach. Jeśli chodzi o kino domowe w salonie, to jak dla mnie jedyna wada Melodii. Wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję, że w salonie zostanie tylko telewizor i sprzęt audio stereo, w rogu naprzeciw kominka. Kino domowe instalujemy w sąsiadującym z salonem pokoju gdzie można normalnie rozmieścić głośniki, łatwo go zaciemnić i jest sporo miejsca na duży telewizor czy ekran dla projektora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i u nas mury zaczęły rosnąć. Nie powiem, jestem pod wrażeniem tempa-po trzech dniach roboczych ściany kuchni, salonu i pokoje na parterze wymurowane do wysokości stropu-dziś mają zalać nadproża. Przeraziłam się czytając o tych wzmocnieniach przy wjeździe do garażu, bo u nas też żadnego zbrojenia nie było... Skorzystaliśmy z podpowiedzi i zrobiliśmy "boczki" z cegły pełnej- mam nadzieję że to wystarczy. Już na tym etapie wprowadziliśmy zmiany: wszystkie okna na parterze 180x150 (oczywiście bez pom. gosp. , garażu i łazienki), pierwotny plan zrobienia drzwi zewnętrznych w pom. gospodarczym upadł-zostajemy przy ścianie z oknem. Zlikwidowaliśmy wejście do kuchni z holu i powiększyliśmy wiatrołap jak Androżek. No i dość istotna zmiana-komin "kominkowy" na środku ściany między kuchnią i salonem "zintegrowany" z kominem wentylacyjnym kuchennym (czyli dwa kominy zamiast trzech) Tym sposobem nie mamy dylematu braku miejsca na TV w salonie-cała ściana prostopadła do wyjścia na taras do dyspozycji.

Mam nadzieję dziś co nieco sfotografować to zaktualizuję album na ao.pl ( tylko jaki ja tam miałam adres??? :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pisać o vacie,ale dzisiaj miałem telefon z US.Panienka chce by wytwórca betonu napisał jaki koszt stanowi transport i pompa w cenie sprzedawanego betonu.Z jednej strony ma rację,ale w ten sposób możemy się doczepić do każdego materiału przywożonego przez hurtownię na budowę.

W fakturze nie mam żadnej wzmianki o transporcie i pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na żadnej z faktur nie istnieje pozycja transport (o ile to nie jest druga strona kraju). Podejrzewam że pani z US chce sie wykazać i szuka dziury w całym. Wydaje mi się że trzeba udać sie osobiście do pani i wytłumaczyć jak to z tym jest, bonie sądzę że ktokolwiek będzie chciał się bawić w dzielenie faktur w ten sposób.

 

p.s. u nas strop zalany (faktura też tylko na beton bez pompy i transportu). Zaplanowane mamy rozpoczęcie więźby dachowej na piątek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Bazhyl z ustawieniem TV?

 

Ano myślę intensywnie cały czas...

 

Chciałem wszystkie kable wpuścić w tynk, tynkowanie mi się przesunęło o 2 tygodnie, więc mam jeszcze trochę czasu, do długiego weekendu podejmę decyzję.

 

Oba rozwiązania - Twoja propozycja i moje mają plusy i minusy. Szczerze mówiąc chciałem mieć salon otwarty na przedpokój, natomiast powieszenie TV na ścianie oddzielającej salon od kuchni ma trochę wad jak na przykład problem z sensownym ustawieniem mebli.

 

W tym momencie wygrywa raczej poniższa koncepcja (mam nadzieję, że uda mi się przesunąć przynajmniej o 20cm w prawo kominek):

http://bazhyl.yoyo.pl/salon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się zasłonić holu ścianką.W końcu patrzenie na schody z salonu to taka sobie przyjemność.Ja od razu założyłem że salon i część "kawowo-kominkowa"musi mieć trochę intymności i dlatego ściana z podświtlanymi półkami.Jednak parwdopodbnie gdybym budował jeszcze raz byłoby tak jak Tobie proponuję ale oczywiście zrobisz jak uważasz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę ten temat,ponieważ szkoda pisać.Byłem w US i walczyłem,ale Panienka lat 60 powiedziała,że w tej sprawie z nią nie wygram.Rok temu się nie doczepiali,ale teraz jeden z US w Polsce zwrócił na to uwagę.Transport dawniej był na 22% .Musiałem pójść do wytwórcy betonu,żeby wyrzucił poszczególne składniki.Zadałem jej pytanie.Jaka jest różnica między betonem,a innymi materiałami masowymi,które to hurtownie dostarczają na budowy za frico.Nikt nie pisze,ponieważ transport jest w cenie wyrobu.Dystrybucja jest składnikiem cenotwórczym wyrobu.BABA mnie rozbawiła odpowiedzią.Czasami dostawcy na terenie miasta dostarczają materiał bezpłatnie.SZKODA GADAĆ.Mialem jej jeszcze powiedzieć,że powinna beton rozbić na piasek,piaseczek,żwirek,cement i PLATYFIKATOR-bo on przecież był dawniej na 22%.

KONIEC TEMATU-szkoda forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...