Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bazhyl dzieki za wyjasnienie.Wlasnie chodzilo mi o ta nad domem .Mam poszezony lekko projekt i chcialam go znow zwezic a moj projektant twierdzi ze sie nie da bo kalenica bedzie krotsza niz 150 cm ( a takie sa wymagania planu).Czyli spokojnie moge zrobic dom na szerokosc taka jak ma Melodia i powinno zalapac :wink: Chyba ze szkopul tkwi ze mam scianke kolankowa na jednego maksa i wtedy ona rzeczywiscie sie skraca-musze to z nim wyjasnic :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez mi sie tak wydaje.W tym momencie mam szerokosc 14.26 m i on twierdzi ze nawet o 0.50 cm nie da sie zwezic.Przegladalam projekt Afrodyta ktory ma nachylenie dachu 30 stopni wiec kalenica automatycznie jest krotsza i mimo ze jest wezszy od 14 metrow ma wlasnie kalenice 150 cm.

Zaczyna mnie to wszystko troche wkurzac :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już prawie od pół roku śledzę regularnie forum. Tak jak większość z Was na początku mieliśmy problem z wybraniem projektu. Tysiące przeglądnęliśmy i oczywiście nie ma idealnego. Początkowo myśleliśmy o Toscanii, ale stanęło na Melodii (ew. Natalka).

Zdecydowaliśmy się już na ten projekt, ale widzieliśmy w okolicy Melodię (chyba to była Melodia, przynajmniej tak nam się wydawało), albo domek bardzo podobny do Melodii i trochę nas zmartwił fakt, że dach stwarzał wrażenie jakiejś dziwnej czapy. Najprawdopodobniej podniesiona została ścianka kolankowa (mam taką nadzieję! - to są tylko moje przypuszczenia). Większość albumów z Waszymi zdjęciami jest obecnie niedostępna i nie za bardzo jest jak porównać. Czy może jest ktoś z bliższych lub dalszych okolic Lubina (dolnośląskie) kto by pokazał swój domek z zewnątrz? Bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Czy przy zmianie kąta nachylenia dachu (ze względu na MPZP min 37 stopni) architekt tę zmianę liczy jako adaptację, czy jako dodatkową zmianę za którą się płaci? Czy może ktoś z Was pokusił się o zrobienie w rzeczywistości pochylenia dachu mniejszego o 2 stopnie (tak jak jest to w naszym przypadku) niż wymaga tego plan miejscowy, bo czy ktoś będzie sprawdzał te 2 stopnie....?

Pozdrawiam.

Ewelina z Lubina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

evel_ina zapraszam na moja budowę w Złotoryi z Lubina około 50km jestem na etapie wykończenia dachu, wstawiamy obecnie okna dachowe.

Trochę się martwię aby nikt się nie zainteresował tymi oknami narazie nie mam okien na dole będą za około 3 tygodnie więc dom jest otwarty.

 

malgocha z oknami też miałam problem, w kuchni ze względu na blat mebli musi być od podłogi około 90 cm u mnie wszystkie okna poza kuchennym będą obniżone, parapet na wysokości około 60 cm, gdyż moi majstrowie nie pamiętali aby powiększyć otwór okienny o 20 cm na rolety. Ale muszę Wam powiedzieć że w sumie bardzo dobrze się stało bo widziałam parapety na tej wysokości w pokojach i super to wygląda dodaje ciepła pomieszczeniom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam spytac jaka macie wysokosc pod oknem zwlaszcza w kuchni bo u mnie jest cos wszystko nisko w tej chwili przy chudziaku mam ok 80 cm a dojdzie steropian posadzka i jakies plytki to co zostanie musze w piatek spytac majstra o to

 

Według projektu do wykończonej podłogi powinno być:

- kuchnia 100cm

- wykusz 70cm

- pozostałe duże okna 90cm

 

Moim zdaniem w kuchni musisz mieć od wykończonej podłogi minimum 90cm, chyba, że na tej ścianie nie będzie szafek. Pozostałe okna powinny być moim zdaniem minimum na 80cm od wykończonej podłogi. O gustach nie dyskutuję, natomiast parapet na 60cm to moim zdaniem o dużo za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do androżka - mógłbyś zdradzić mi czym, lub, jak androżku połączyłeś kafle z parkietem. Oglądam różne katalogi z aranżacją wnętrz i szczerze mówiąc na zdjęciach nie widzę żadnych listw łączących te dwa elementy. W sklepach z podłogami mówią, że musi być listwa łącząca, bo parkiet pracuje i nie da się tak położyć kafli, żeby idealnie pasowały na styk.

 

Pozdrawiam wszystkich melodiowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do androżka - mógłbyś zdradzić mi czym, lub, jak androżku połączyłeś kafle z parkietem. Oglądam różne katalogi z aranżacją wnętrz i szczerze mówiąc na zdjęciach nie widzę żadnych listw łączących te dwa elementy. W sklepach z podłogami mówią, że musi być listwa łącząca, bo parkiet pracuje i nie da się tak położyć kafli, żeby idealnie pasowały na styk.

 

Pozdrawiam wszystkich melodiowiczów.

 

Jest taki silikon zmieszany z drewnem w różnych kolorach.Kupiłem go w Ciastoramie,są różne odcienie do konkretnego drewna.

 

PS W weekend postaram się na na nowo umieścić album na ao.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nadal w trakcie kompletowania dokumentów, ale juz zaczynam przeglądać ceny materiałów i fachowców ( :o ). Niestety nie wiem od czego zacząć.

Czy mógłby mi ktoś z Was podesłać lub umieścić na forum przykładowy zakres robót w poszczególnych etapach realizacji stanu surowego otwartego? Jak czytałam coś takiego już było kiedys wysyłane przez Androżka. Dzięki za pomoc.

P.s. Już nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy( może trochę naiwnie, bo dopiero wtedy się "zacznie" :wink:

Niedługo zobaczymy Melodię . Dzięki Przemasik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...