Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich sympatyków i już budujących Melodie

Od czwartku jesteśmy właścicielami projektu Melodia ale decyzja o jej zakupie zapadła kilka miesięcy temu - byliśmy nawet u jaendrju któremu dziękujemy za miłe przyjęcie i szczegółowe tłumaczenia dotyczące budowy

Będziemy realizować projekt w lustrzanym odbiciu ale przed nami jeszcze etap adaptacji

będziemy wprowadzać zmiany tj:

 

1. wyciągnięcie salonu kosztem tarasu- taras będzie umiejscowiony na bocznej stronie salonu. Mamy nadzieję, że dzięki takiej operacji zwiększy się znacznie salon i wtedy nie będzie problemu z postawieniem telewizora obok kominka

2. na górze zamiast 3 okien obok siebie zostawiłbym 2 okna ?? myślimy nad tym

3. zastanawiamy się mocno nad podniesieniem o jeden "pustak" góry??

4. Drzwi do garażu zwiększamy na 5 m

5. w dachu powstanie jedna lukarna

6. planujemy skrócić ściankę ? ( tak aby ułatwić komunikację kuchnia-jadalnia-salon) oddzielającą kuchnię od salonu ?

 

Musimy się dopisać jeszcze do mapy Polskich Melodii :lol:

Rzeszów/Matysówka prawa strona niedaleko jaendrju

 

Pozdrawiam - żeńska połowa Wójcików :)

 

1.Pozbawinie tarasu zadaszenia nie jest najlepszym rozwiązaniem.Po pierwsze psuje się bryła,po drugie jeśli nieosłonięty taras będzie od południa to współczuję.

2.Nie rezygnuj z okien,im widniej na poddaszu tym lepiej.

3.Na pewno trzeba podniść dółó,góra do zastanowienia ( jak liczna rodzina,bo jęli góra dla dzieci to nie ma sensu.

4.Azalisz chwalebna decyzja.

5.Nie jestem zwolennikiem lukarn ale jak ktoś lubi to tak..

6.Azalisz chwalebna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Projekt opłacony czekam na przesyłkę:-)

Nasze zmiany to:

1) likwidacja wykusza

2) likwidacja spiżarki

3) wyrównanie ściany w pokoju nr8

4) likwidacja drzwi z garażu do wiatrołapu

5) wyrównanie linii dachu domu i garażu

6) skrócenie ścianki między kuchnią a salonem

7) zastanawiamy sie nad wyjściem z salonu na taras

8) dodatkowe okno w pokoju nr 8

9) na górze dwa pokoje typu studio bez łazienk (nie wiemy w jakim układzie)

 

i jeszcze jedno pytanie: jak Wasza Melodia jest ustawiona względem stron świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Projekt opłacony czekam na przesyłkę:-)

Nasze zmiany to:

1) likwidacja wykusza

2) likwidacja spiżarki

3) wyrównanie ściany w pokoju nr8

4) likwidacja drzwi z garażu do wiatrołapu

5) wyrównanie linii dachu domu i garażu

6) skrócenie ścianki między kuchnią a salonem

7) zastanawiamy sie nad wyjściem z salonu na taras

8) dodatkowe okno w pokoju nr 8

9) na górze dwa pokoje typu studio bez łazienk (nie wiemy w jakim układzie)

 

i jeszcze jedno pytanie: jak Wasza Melodia jest ustawiona względem stron świata?

 

W zasadzie na punkty mam podobne zdanie do androżka.

 

Co do stron świata - wejście mam od południowego-zachodu, czyli niby średnio, aczkolwiek nie wiem tak do końca dlaczego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zalany strop, scianki dzialowe, po niedzieli beda podnosic gore o 2 pustaki mialam jedna transze 50 tys czekalam ok 6 tygodni na druga, maja dac ale jeszcze nie dali polowe drygiej bo stwierdzili ze za maly postep budowy w stosunku do wyplaconego kredytu, powiedzialam im zeby nastepnym razem do zdjec nie przyslali pejzazysty tylko kogos kto ma oreientacje w budowie. ludzie, jak najdalej od polbanku, sprawa zablokowanycvh pieniedzy z bankomatu tez jeszcze nie wyjasnona. tez mam przesuniety salon kosztem tarasu i uwazam ze to bylo bardzo dobre posuniecie betty ma o ok 0,50cm my prawie 0.90 i taras i tak zostal bardzo duzy, scianke oddzielajaca od salonu robie na dlugosc pustaka plus dlugosc 2 pustakow na wysokosc stolu. na poddaszu beda 2 weluksy i 3 lukarny, jak bede miala za ok miesiac zrobione to przesle zdjecia a chetnych z okolic rypina zapraszam na obejrzenie, pewnie na mapce mnie nie ma jeszcze. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas również widać kolejne postępy w pracach. Od poniedziałku dekarze pracują. Nowe zdjęci na http://przemasik.ao.pl/

 

A co do likwidacji wejścia z garażu do wiatrołapu to nigdy, no chyba że ktoś lubi biegać przez kotłownię jak ma wejście ( u nas brak ) lub przez dwór ( pomysł porażka ).

p.s.Jest wiele opcji które każdy dopasowywuje do swoich potrzeb, jak np. u nas brama garażowa 5000x2250 lub nawet 5000x2375 a to ze względu na samochód dostawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam

mam pytanie:

1) czy jest jednoznaczna odpowiedź z czego najlepiej budować

2) jakie zastosować ogrzewanie (zastanawiam się czy nie zrobić kominka z płaszczem i olejowego na jednym obiegu) a do CWU przepływowe elektryczne

3) co sądzicie o pompie ciepła (jakie rachunki za prąd?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przyznam się szczerze, że gdybym miała jeszcze coś zmienić, oprócz zmian o których pisałam parę miesięcy temu, to z całą pewnością w pokoju na piętrze (nr 17 - w projekcie) dodałabym jeszcze jedno okno na przeciwległej stronie. Zgodnie z projektem są tylko 2 obok siebie i niestety w narożniku jest ciemno i przytłaczająco. Uważam, również, że podobne rozwiązanie, które na szczęście zrobiliśmy w pokoju nr 16 - z 3 oknami dachowymi to był idealny pomysł. Zostawiliśmy dwa okna, tam gdzie są, natomiast trzecie przenieśliśmy na przeciwległą stronę nad ściankę kolankową. Uważam, że teraz jest super. Dużo światła, jasno i przyjemnie.Można by było jeszcze podnieść o jedną cegłę piętro, jednak dużo miejsca zabrały skosy, ale z drugiej strony bryła domu straciłaby na wyglądzie. Coś kosztem czegoś. Miejsca po zabudowie skosów wykorzystaliśmy na schowki. Jeden schowek będzie w korytarzyku, drugi w pokoju nad garażem. To będą idealne miejsca do przechowywania różnych mało potrzebnych w danej chwili sprzętów, zabawek dziecka, sprzętu narciarskiego, walizek itp...

pozdrawiam. Betty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników melodii

Kupiliśmy z żoną projekt melodi i bardzo chcieli byśmy ja zobaczyc na żywo czy ktos z was nie buduje w okolicy lublina bądz troche dalej i mogłby man pokazać jak wyglada w żeczywistości.

Pozdrawiam serdecznie

dziekuje [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mapę http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=117414250331478477504.00043c78d2a3f3c7dc95c&om=1&ll=51.003386,17.814331&spn=1.278996,3.652954&z=9

tu znajdziesz większość tych co już pobudowali lub są w trakcie budowy.

Z Lublina najbliżej będą okolice Warszawy. My oczywiście też się polecamy.

 

Obecnie jesteśmy na etapie krycia dachu. W poniedziałek planowane zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zebrałem i udało mi się wznowić album ze zdjęciami na http://www.jedynak.g.ao.pl. Dorzuciłem też kilka nowych fotek. Zainteresowanym przypominam, że nasz domek jest o 90 cm szerszy niż oryginał o czym pisałem już wcześniej, ma też kilka zmian w środku - więc niektóre zdjęcia mogą mylić.

 

 

Wójcikowie - już jestem i zabieram się za docieplanie poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynak.g wielkie gratulacje-sliczny domek zbudowales.Mam nadzieje ze i mi uda sie zachowac proporcje mimo kilku zmian.

Na jakiej wysokosci masz okna w jadalni ?Widze ze scianke kolankowa na poddaszu murowales-czy tak jest lepiej ,taniej ,wygodniej?

Masz zamiar robic podwieszane sufity czy wysokosc 2.65 m jak w oryginale zbytnio na to nie pozwala?

Kominek cudowny-nie przepadam za naroznymi ale Twoj mi sie spodobal-naprawde :) Czy duzo bylo gimnastyli podlaczyc go do komina-bo to jakos trzeba bylo wykrecac chyba rure?

W ogole uwazam ze dobrym posunieciem bylo poszezyc dom o te 90 cm bo widac po fotkach ze salon zrobil sie przestronny.Nie wspominam juz o poddaszu-sypialnie ogromniaste-ktop by przypuszczal ze przy takim dachu wyjda takie duze pokoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss.. przepraszam za tę kropkę w linku - lekcje z podstawówki, żeby na końcu zdania stawiać kropkę nie poszły na marne.

 

Kakusek: Okna w jadalni na wyskości 70 cm, a wkuchni na wysokości 110 cm - zgodnie z projektem. Co do ścianki kolankowj na poddaszu to chyba drugi raz bym tak już nie zrobił - były potem problemy z wylewką za ścianką a teraz z dociepleniem tej wnęki. Podwieszany sufit tylko w łazience na dole i małe elementy podwieszane w salonie - mam nadzieję, że 2,65 na to wystarczy. Z podłączeniem kominka nie było zadnych problemów - teraz mają takie specjalne rury typu "spiro" do podłączania kominków. Wogóle to ten kominek wymaga jeszcze wykończenia - a projekt zaczerpnąłem z forum muratora - wnętrza - "kominki nasze".

 

Małgocha: Nie wiem o jakie narożniki pytasz - jeżeli te na elewacji zewnętrznej to wykonała je ekipa od docieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynak.grzeczywiscie ciezko dojsc z ociepleniem za ta scianke ale mzoe mozna zrobic tow innej kolejnosci-najpierw wylewki i ocieplenie a potem wymurowac scianke.Zobacze jak u mnie majstry pwoiedza.Taka sciana z g-k jest o tyle fajna ze mozna a niej porobic schowki i wykorzystac ta przestrzen za nia ale murowana wydaje mi sie solidniejsza i bardziej wygluszajac :D

Przypomnialam sobie ze narzekales na ten wykusz prostokatny ale skoro juz masz go dobrze przykrytym to moze zmieniles zdanie-chyba ladniej sie prezentuje i urozmaica elewacje niz taki prostokatny (swego czasu tez bylam za prostokatnym ale mi sie gusta zmienily-wiadomo kobieta zmienna jest :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...