Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj pablooo, wpraszałam się na Twoją budowę , ale sądząc po zdjęciach my jesteśmy nieco bardziej zaawansowani w realizacji harmonogramu prac ;). Po prawie miesięcznym przestoju spowodowanym brakiem koordynacji między ekipą murarską a cieśielsko-dekarską "robi się" dach-obecnie etap deskowania i papowania. Z robót murarskich pozostały ścianki działowe poddasza, które będą w zupełnie innych miejscach niż w projekcie oryginalnym i taras od strony ogrodu. Aaaa, no i chudziak, bo my "jak nie ludzie" :D , tzn chudziak na końcu :p . Powoli skłaniamy się do zakupu okien Oknoplast Platinium, kolor orzech. Pozdrawiam wakacyjnie wszystkich budujących i mieszkających :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z okolic mazowieckiego to my jesteśmy najbardziej zaawansowani :-). Teraz czekamy już na okna i drzwi będziemy ciągnąć dalej w środku co się tylko da tak aby kto wie może w tym roku jeszcze pomieszkać

 

Witam wszystkich,

Dawno mnie nie bylo. My tez jestesmy w peletonie na mazowszu. http://www.pawelion.ao.pl dawne http://www.agapinek.ao.pl cos nie dzialalo z ao.pl i maz zmienil na swoj. dzisiaj pomiar okien i wizyta goscia od elewacji. 15.07 maja wchodzic tynkarze (troche strach- podobno duzo stresu z tymi tynkami) pozniej hydraulik no i dalej okna/dzrwi i elewacje.

Pozdrawiam wszystkich,

 

agapinek

podawajcie adresy swoich albumow on line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zastanawiałem sie na obniżeniem fundamentu wręcz przeciwnie raczej nad podniesieniem. I tak też mamy zrobione.

Garaż i kotłownia została powiedzmy na tym samym poziomie co w planach natomiast reszta jest podniesiona o jeden bloczek fundamentowy. Jak wyrównasz teren i dowieziesz czarnoziemu to na pewno nie będzie za duży wjazd a plus taki że woda deszczówka nie będzie podchodzić pod bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledizmy forum muratora i tak naprawdę zastanawialiśmy się nad kkilkoma projektami, ale to właśnie projekt Melodia najbardziej nam odpowiada. Wcześniej szukaliśmy projetktu domu parterowego z dachem 20 stopni, jednak porozmowie z architektem i po przeczytaniu dokładnie planu zagospodarowania przestrzennego zorientowaliśmy się, że nie możemy takiego domu postawić bo kąt nachylenia dachu musi być od 35-45 stopni.

 

I od nowa poszukiwania...znależiśmy Melodię i w czwartek 03 lipca zakupiliśmy projekt- czekamy na przesyłkę i śledzimy forum.

Czy ktoś byduje na podlasiu bo nie znalazłam nikogo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

po miesiącu poszukiwań i przewałkowaniu setek projektów natrafiliśmy (a raczej moja żonka ;) ) na projekt 'Melodia', który wydaje się być najbliższy temu czego szukaliśmy. Teraz czekamy na warunki zabudowy i zbieramy się do zamówienia projektu. Mam małe pytanko, czy istnieje możliwość zobaczenia ‘Melodii” już wykończonej albo w trakcie realizacji w Warszawie albo jej okolicach?? Na mapce widziałem 4 takie i ciekaw jestem czy osoby te nadal są aktywne na forum i chętne do prezentacji ;)

 

Pozdrawiam forumowiczów,

Paweł K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych fanów Melodii. PawelKa-jeśli mogę coś doradzić to jeśli masz architekta, który opracuje Ci projekt "na bazie" Melodii (tzn bryła, układ pomieszczeń, ew Wasze modyfikacje) to zamów projekt u niego. Widziałam projekty z innych biur i chyba nie jestem jedyną osobą w tym gronie która stwierdzi, że ten projekt (w sensie przejrzystości, dokładności obliczeń itp) to fuszerka: nieczytelny (skala 1:100), z błędami (patrz problemy z daszkiem nad wykuszem) itp. Finansowo: uwzględniając koszty adaptacji, ew poprawek i wszystkiego co architekt adaptujący robi-porównywalne z wykonaniem projektu na zamówienie (przynajmniej w Siedlcach) Wprowadzenie nawet drobnych zmian w projekcie sprawia że jest jeszcze bardziej nieczytelny. Podsumowując: domek cacy, projekt beee (chyba że biuro Krajobrazy coś poprawiło po interwencjach klientów).

Nasz domek właśnie "ubiera się" w dachówkę. Z najważniejszych zmian pozostała likwidacja wykusza, przeniesienie komina (a więc i kominka) na środek ściany między kuchnią i salonem i całkowicie zmieniony podział pomieszczeń na poddaszu. Pozostałe zmiany to praktycznie kosmetyka.

Chetnych do obejrzenia naszego domku zapraszamy-my dzięki takiej wizycie u androzka podjęlismy wiele ważnych decyzji o ostatecznym kształcie naszego domu.

Pozdrawiamy

Upiorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że należymy do kolejnego „pokolenia” melodiowiczów: Pierwsza generacja już się cieszy kominkiem w salonie (nie)małym, ogląda świat (albo przynajmniej sąsiadów) z wykusza (gwieździstego lub prostokątnego) i zastanawia się po co im było takie (nie)duże poddasze.

My należymy do nowych nabywców projektu. Cieszę się, że jest sporo Waszych wpisów, które są konkretne, wyjaśniająca, a czasami tylko stawiające pytania (co też daje do myślenia :-? .

Mam nadzieję, że to, o czym pisze Upiorka i kilku innych forumowiczów i forumowiczek już zostało skorygowane (nie będę się rozpisywać nad szczegółami technicznymi, bo się na tym po prostu nie znam).

My zamierzamy stawiać Melodię w okolicach Torunia. Jeśli ktoś mógłby nam pokazać ten domek w rzeczywistości to bardzo by nam to pomogło w rozstrzyganiu naszych wątpliwości dotyczących ewentualnych zmian w projekcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...