Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Pytanie moje dotyczy fundamentów:

Czy zastanawialiście sie nad tym żeby obniżyc ławy i tym samym ścianę fundamentową dałoby to obniżenie całości budynku i co za tym idzie zlikwidowanie podjazdu do garażu oraz przynajmniej zlikwidowanie jednego stopnia do wejścia.

prosze o odpowiedź

 

Jak wczesniej nadmieniałem ze względu na krótki podjazd obniżyłem wjazd i podłogę do garażu.Do gospodarczego wchodzę po ddwóch schodkach.Przez to garaż jest wyższy i brama garażowa także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiorka <– Dzięki za radę, właśnie się rozglądamy za jakimś architektem i jak cena będzie rozsądna to chyba faktycznie tak zrobimy, planujemy rozpocząć na wiosnę 2009 więc jeszcze troszkę czasu jest :)

Prawdopodobnie będziemy jechali za jakieś dwa-trzy tygodnie w stronę Siedlec więc jeśli była by możliwość zobaczenia waszego domku było by super.

Pozdrawiam,

Paweł K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. U nas w tym tygodniu wylewają strop, a przynajmniej będą kłaść zbrojenie. Wybraliśmy już dachówkę, Creaton MZ3 miedziana angobowana i okna wysokoosiowe Velux-a. Planujemy okna Urzędowskiego w 'złotym dębie' - czy ktoś z Melodiowców ma takie okna lub dachówkę i czy jest z nich zadowolony, ewentualnie czy mógłby podzielić się opinią na ten temat? Aha czy to naprawdę już ostatni dzwonek na odkurzacz centralny? Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteśmy na etapie instalacji i projektem kuchni -bardzo proszę o uwagi tych którzy już mieszkają pokażcie swoje kuchnie :lol: :lol: . Jak poradziliście sobie z rozmieszczeniem telewizora i kominka, czy jeśli nie mam przesuniętego komina mogę go zamątować jak najbliżej okna tarasowego?

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wiosnę tego roku rozpoczęliśmy budowę domu Melodia, mamy już wylany strop. Od jakiegoś czasu śledzę uważnie forum. Bardzo zainteresowały mnie zmiany zrobione przez zetkę79, a szczególnie to, że powiększył łazienkę. Sama zastanawiałam się od dłuższego czasu co by zrobić by wygospodarować więcej powierzchni. Mam pytanie: jak rozmieściłeś wannę, prysznic, wc itd, na których ścianach? Na zdjęciach tego nie widać. Poza tym zwiększając łazienkę, zmniejszyłeś przedpokój.Czy w tym wypadku nie miałeś problemu z ustawieniem schodów?

Będę bardzo wdzięczna o kilka informacji lub / i zdjęć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak wygląda u mnie rozmieszczenie sanitariatów w łazience:

http://images32.fotosik.pl/315/341518b754c1921fm.jpg

a to z projektu:

http://images32.fotosik.pl/315/015248db88efe49cm.jpg

czyli w porównaniu do projektu niewielkie zmiany- jedynie doszedł prysznic wnękowy, na którym nam bardzo zależało i w sumie przez którego to powiększenie. W tym wątku więcej fotek z wizualizacji:

http://forum.muratordom.pl/post2559447.htm?highlight=#2559447

Jeśli chodzi o przedpokój, to jeszcze nie mam schodów więc nie mogę się wypowiedzieć, ale jak by nie było- wolę mieć troszkę mniejszy przedpokój niż łazienkę 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My umówieni jesteśmy na tynki z agregatu. W przyszłym tygodniu montaż okien i drzwi. Alarm już prawie skończony. Co do schodów to wyszła nowa opcja zrobienia schodów całkowicie inaczej niż w projekcie. Nowa koncepcja polega na wprowadzeniu schodów od strony salonu i jednym zabiegu , tak aby schody wychodziły z drugiej strony otworu w podłodze co do orginału. Umówiony jestem na dyskusje z dwoma fachowcami. Zobaczymy co powiedzą ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Na wstępie bardzo serdecznie chce podziękować za możliwość obejrzenia Melodii w Przeworsku u przesympatycznej rodziny jedynak.g

Upewniliśmy się ze właśnie taki domek chcemy budować.

Od niedzieli tj. od wizyty u jedynak.g śmiało mogę stwierdzić iż ten projekt spełnia wszystkie nasze oczekiwania. No może większość

W tym momencie jesteśmy jeszcze na etapie adaptacji projektu więc możemy coś pozmieniać ale po wizycie u jedynak.g jesteśmy pewni że:………………..

i tu wszystkich zaskoczymy ale myśleliśmy nad tym długo, przeliczaliśmy to i już jesteśmy zdecydowani na 99,9% iż nie będziemy mieli kominka!! – bardzo często wyjeżdżamy poza dom, jesteśmy leniuszkami więc już dziś widzę jak losujemy kto tam będzie palił i dokładał drewna nie mówiąc już o jego kupnie – no bo o jego czyszczeniu to wolę nie wspominać. Zaoszczędzone pieniądze na kominie i kominku chcemy zainwestować w rekuperację i pompę ciepła

1) Górę podnosimy o jeden pustak

2) środkowe okno w wykuszu będzie szersze – tj. 120 cm – tak jak u jedynak.g :oops:

3) Zmiana tarasów (my i chyba większość) - zmieniamy kształt tarasów z okrągłych na prostokątne z tym że my będziemy mieli 2 wyjścia na taras tj. wejście zgodnie z projektem i drugie w miejscu okien (ściana z wykuszem) wstawiamy drzwi balkonowe i wychodzimy na taras skierowany naszą większą połowę działki tzw. część ogrodową (androzeku wstępnie mieliśmy powiększyć taras ale Twoja uwaga nas zastanowiła i robimy dwustronny taras)

4) Usunęliśmy drzwi do pokoju koło tarasu - nie potrzebujemy i wyszło ciut taniej.

5) Poszerzyliśmy bramę garażową - szer 5m, i obniżamy wjazd do garażu

6) Planujemy skrócić troszku ściankę ( tak aby ułatwić komunikację kuchnia-jadalnia-salon) oddzielającą kuchnię od salonu

7) wydłużamy ściankę w salonie zakrywając schody – tam ta wisieć wymarzona plazma męża :lol:

8 W dachu powstanie jedna lukarna z balkonem – jak u jaendrju- (pok. nr 15 w projekcie) Lukarna powstanie we względów widokowych – z tego okna mamy piękny widok na panoramę Rzeszowa :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie umieszczenie telewizora przy takim ustawieniu pokoju jest kłopotliwe. U nas nie ma ściany dzielącej kuchnie z salonem, więc ta opcja odpada. Przy kominku tez nie za bardzo będzie pasować. Tak więc pozostaje tylko drugi narożnik naprzeciwko kominka.

 

Gdy w palnie był jeszcze nasz kominek mąż myślał właśnie o tej opcji ale teraz (rezygnacja z kominka) mamy większe pole do popisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych Forumowiczów. Jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego (i kalkulacji kosztów) W naszym przypadku zamknęliśmy się w kwocie 200 tys. zł (ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne- porotherm 25, działowe suporex, więźba+ pełne deskowanie+papa+ dachówka ceramiczna Roben+ okna dachowe Roto wysokoosiowe) Koszt robocizny:48,5 tys. zł. Zamówiliśmy już okna (Oknoplast Platinium), bramę garażową (Wiśniowski) i drzwi zewnętrzne (Gerda GWX 20)-wszystko w kolorze orzech (kolejne 24 tys.)

Pozdrawiamy.

Upiorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...