Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

My podnieśliśmy budynek o 2 pustaki ale i zarazem wyciągneliśmy dach oraz powiększyliśmy bramę garażową i nie wdać żeby budynek dziwnie wyglądał. Oczywiście jezeli zdjecia się robi z bliska od dołu to bedzie ten efekt grzyba na każdym domu. Więc należy rozpatrywać wygląd z pewnej odległości. Niebawem postaram się wkleić swoje zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Dodałam kilka nowych zdjęć. Wod-kan i elektryka wykonana od 3 tygodni czekam na tynkarzy. Parapety wew zamówione padło na Brecia Aurora konglomerat, bardzo podobają mi się drewniane ale obawiam się problemów z drewnem. Jak widać na zdjęciach w salonie zrobiliśmy otwór na kominek, tym sposobem będzie więcej miejsca w salonie. Nie wiem jak u Was ale na naszej budowie jest wiecznie coś do sprzątnięcia 1 dzień sprzątanie środka 2 dni porządki wokół domu -ale dzięki nim widać powierzchnię działki zostało jeszcze rozplantowanie ziemi za budynkiem. Pytanko kiedy lepiej posiać trawkę jesienią czy wiosną i czy ktoś z Was zna cenę trawy w rolkach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Androżek. Wkrótce rozpoczynjam budowę podobnej Natalii, obejżałem Twoje zdjęcia (fajnie będziesz mieszkał) i mam pytane o strop. Jest z płyt kanałowych (żerań?).Czy dobrze widzaiłem, że do sufitu kręciłeś płyty gk? I jeśli masz kominek z dgp, to jak zrobiłeś przepusty w tym stropie? I wogóle, czy porównywałeś cenę Twojego stropu do cany za Twrivę? Gra warta świeczki, bo tez myślałem o takim rozwiązaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1....nie będę mieszkał a już mieszkam od roku...

2...płyty z betonu sprężonego - lżejsze od żerańśkich ( przynajmniej tak mówiono...montaż stropu 4 godziny plus potam "dolewanie betonu" w niektórych miejscach

3....sufity podwieszane w niektórych miejscach...

4....kominek rekreacyjny bez DGP - nie lubię suchego powietrze i kurzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od faktu, że mogę zrobić zdjęcie tak, że dom będzie wyglądał "bunkrowato", a także mogę zrobić tak że brama zdominuje cały front, to chciałbym nawiązać do jednej kwestii:

Wydaje się,że podniesienie góry o ileś tam pustaków przyniosło dobry efekt użytkowy ale zły wizualny

:o :o :o

Problem w tym, że ścianka nie została podniesiona nawet o 1 cm :D , więc jeśli ktoś rozważa takie rozwiązanie, to proponowałbym może nawet obniżenie ścianki, gdyż okazuje się że nawet budowa zgodnie z projektem może wywołać efekt "grzybowo-bunkrowaty" :wink:

pozdrawiam

 

No to ja mam przewidzenia.. :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsampierw :) przygotowanie ziemi - około 1,5 miesiąca - przekopanie,odchwaszczenie,wyrównanie,przekopanie z nową ziemią.Potem sianie i czekanie na wzrost i ciągłe podlewanie - 1 miesiąc a następnie koszenie 1xw tygodniu ( polecam jednak kosiarkę spalinową ).Trawa nie wszędzie wzeszła równomienie dlatego wczoraj było koszenie a dziś będzie nawożenie i podlewanie.A na jesień trzeba kupić areator i takm przez 200 lat i będzie angielski trawnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ,dawno sie nie odzywalam ale mam tempo zawrotne bo za poltora miesiaca musze wyprowadzic sie z mieszkania a zostalo jeszcze duzo do zrobienia, powoli wywoze sie z mieszkania bedzie potem mniej.musze poprosic syna zeby w koncu wkleil mi zdjecia. kominek mam z piaskowca i nie zaluje, ladnie wyglada z rozprowadzeniem na caly dom ciepla przez nawiewy 10 tys. dom budowany mam z pustaka plus sretopian 12 tynk chce dac odcien zieleni ale jeszcze mysle. okna drzwi ze swietlikiem. dach ciemny braz.gore powiekszylismy o dwa pustaki i tez nie zaluje bo bedzie mieszkal tam syn w oddzielnym gosp. ma taki duzy salon i jad.kucnie nad parterem dalej lazienka wieksza jak na dole potem nad garazem duzy pokoj w przyszlosci dziecinny, obok maly pokoik komputerowy i sypalnia wielkosci dwoch pokoikow na dole z wejsciem do garderoby. wszystkim bardziej podoba sie uklad u gory. parapety dalam w kolorze bezu mamrmur jak na razie tylko jednej znajomej sie nie podobaly ale jak mowi androzek o gustach sie nie dyskutuje kazdy robi dom dla sieebie i tak jemu odpowiada. na kierowniku budowy radze nie oszczedzac wiem do z doswiadczenia jestem w trakcie jego zmiany. skurwiel nie zrobil mi projektu zamiennego i moglabym obudzic sie z reka w nocniku,teraz bedzie mnie to kosztowalo ok 4 tys. ale mam juz zallatwione w inspet. ta zmiane i powiedzieli ze kontroli nie bedzie dopiero przy odbiorze.plyki w wiatrolapie i holu mam z paradyza 20 na 40 polowa bez polowa braz nie wiem jeszcze jaki wzor wymyslic. w salonie daje ciemna deske barlin. w pokojach dab. wszystko z przebojami nieprzyjemnymi ale staram sie zaraz to wymazywac z pamieci bo nie dozylabym konca budowy, dla tych ktorzy nie rozpoczeli jeszcze budowy......... radze przesunac sciane salonu kosztem tarasu sciagnelam to od betty z torunia i swietne rozwiazanie i na kominek i telewizor. osoby zainteresowane z okolic rypina kujawsko pomorskie serdecznie zapraszam pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...