Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

U mnie tynkarze nie liczyli.Liczyłem sam,tynkarze w tym czasie wiechowali. Wyszło-610m.kw..

Dom bez wykuszu.Na górze antresola jak u Androżka.90cm przykryłem schody od strony salonu.Ścianka 90cm na poddaszu z ceramiki- tynkowana.Nie tynkowałem tylko stropu w garażu,bo będę ocieplał styropianem.

W obliczeniach odejmowałem otwór garażowy,a otwory okienne-okna zamontowane (drzwiowe nie) wliczałem do powierzchni.Można tak,a można odjąć i wtedy tynkarze doliczają za szpalety okienne.

Za tynkowanie 8.000 + cement 250 -1200 kg + 1800 kg wapna + 2 wywrotki piasku + narożniki ,czyli 8.000+ 600 + 800 +900+200,czyli około 10.500.Tynkarzy miałem bardzo dobrych,tynki gąbkowane,ale i tak będę przecierał stabilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z czego robiliście instlację wodną i grzewczą.Jaki piec.

 

O co Jaendrju pytasz...

 

Ja powoli się przymierzam do kotłowni...

 

Ja, zdecydowany przeciwnik solarów (do dziś), zastanawiam się nad systemem z solarami :|. Wolf ostatnio stał się mocno konkurencyjny i za cenę 15000 mam kotłownię z solarami (z montażem). Może mi ktoś wybić z głowy ten pomysł? :)

 

Dodatkowo kominek z płaszczem wodnym pracujący we współpracy z kotłem kondensacyjnym (mam nadzieję, że się dogadają), więc tym bardziej zastanawiam się nad tą energią z słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jestem za solarami pomimo tekstów "kiedy to się zwróći" po doświadczeniach szwagra jestem przeciwnikiem kominka z płaszczem wodnym.Podliczmy - kominek z obudową,całą instalacją - 18 kzł,do tego szwagier postawił wiatę na drewno ( dużo drewna ) 18 kzł = 36 kzł.Za tę sumę mamy różne bajery - m.in pompa ciepła lub dobry piec i dużo solarów ( koniecznie dobre próżniowe ) lub odjazdowe ocieplenie domu.Poza kosztami - kotłownia w salonie i ciągłe czyszczenie kominka - temperatura spalania dość niska.Szwagier żałuje.Co do ekonomiki - być może drewno jest tańsze ale im więcej chętnych tym droższe,zależy w którym rejonie Polski się mieszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki gipsowe Kanauf zakończone. Całość z garażem wyszła 637.5 m2.Tynki góra wyszła 178,5 m2, dół z garażem 459m2. Dużo aż sam nie sądziłem że aż tyle mogło tego nalecieć. Ale liczyłem sam z majstrem. Do obliczeń wliczyliśmy łazienki, kotłownie, garaż, no i oczywiście trzeba pamiętać o tym że nasz budynek jest podniesiony o 2 pustaki a garaż i kotłownia jest jeszcze wyższe o jeden bloczek. Odliczane były tylko drzwi wewnętrzne, zewnętrzne oraz brama garażowa.

Czas prac 6 dni - a kasa duża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda nieco inaczej:

 

- oboje z żoną lubimy atmosferę jaką daje kominek

 

Oj Bazhyl, nie wiem czy Wam się nie znudzi ta atmosfera jak przyjdzie codziennie wybierać popiół i szorować szybkę :wink: My zdecydowanie odrzuciliśmy pomysł płaszcza wodnego, choćby ze względu na to że przy naszym trybie życia (wracamy z pracy późnym popołudniem lub wieczorem) rozpalanie w kominku w celu nagrzania domu uważam za głupi pomysł. Kominek tak-bo też lubimy "atmosferę", ale wyłącznie w celu rekreacyjnym-rozpalany wtedy gdy będziemy mieli ochotę, a nie po to by nam się instalacja zwróciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było wątpliwości - ja nie chcę grzać tylko kominkiem - chciałbym mieć jednak możliwość zaoszczędzenia kilku złotych jak nie będzie mnie stać na gaz lub mieć możliwość ogrzania domu jak już ruscy zakręcą kurek. Poza tym mam zamiar używać kominka jak będę miał ochotę, jeśli nie będę jej miał mój kocioł Vaillanta czy innego Wolfa załatwi sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

- Alu-pex jakiś włoski bodaj, z tego co rozmawiałem z różnymi instalatorami na pewno nie warto brać chińszczyzny z marketów

- dwa rozdzielacze

- 3 obiegi podłogówki na RTL'ach

- miedź mam przy połączeniu kominka w salonie z kotłownią, ponieważ załą aparaturę przeniosłem do kotłowni, by w razie awarii nie demolować salonu

- grzejniki Purmo VC

- głowice Valvex

- co do kotłowni - najprawdopodobniej będzie to Wolf - kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemasik dzięki za wyliczenia u mnie narazie poszło 6 palet tynku Baumit jakość naprawdę super ściana gładka jak szyba ale wydajność na worku 3,75m a wychodzi dużo mniej 6 palet x 40 worków =240 x 21,90zł =5280,00 + robocizna 14 zł za m2 w łazienkach tynk cem-wap jeszcze nie położony i cen też nie znam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl złoty dąb oczywiście z napędem o szerokości 5 m.Proponuję zawęzić poszukiwania do Wiśniowskiego,Normstahla i Hormanna lub dokładnie obejrzeć daną bramę u sąsiada,zapytać o serwis i niezawodność.Normstahla wybrałem bo był pośrodku z cena między Wiśniowskim i Hormannem oraz ma nająłdnieszy złoty dąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące izolacji ścian fundamentowych. Czy trzeba je ocieplać styropianem ? ? czy wystarczy posmarować jakimś czarnym "mazidłem" i zabezpieczyć folią. W części podpiwniczonej mam opisane ze styropian i tu się wydaje rozsądne, ale pozostałe ściany?.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi odnośnie bramy, jak na razie prowadzimy z żoną pertraktacje z handlującymi....

Mam jeszcze jedno pytanie - okno w kuchni czy robiliście pod wymiar który jest podany w zestawieniu (1,3X1,8 ) czy inny? - bo trochę te okno wydaje się za niskie, przez co wygląda jak bunkier. Natomiast z drugiej strony jeżeli je podwyższyć nie wiadomo czy zmieści się blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okno w kuchni ma taki sam wymiar jak w salonie i pokojach na dole. Nie planowaliśmy zabudowy pod oknem kuchennym dlatego problem "czy się zmieści" nie istniał. Dzięki likwidacji wejścia do kuchni z holu mamy zabudowę na całej ścianie sąsiadującej z holem + wyspa równolegle do zabudowy przyściennej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...