Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przemasik: współczuję, pamiętam jak mi rok temu zginęło kilka prętów zbrojeniowych, też mnie to mocno zdenerwowało.

 

Schody, schody - wewnętrzne.

 

Mam pytanie do tych którzy już takowe posiadają, a być może i użytkują (anrdozek).

Powiedzcie mi jaką macie użytkową szerokość schodów i jaką wysokość stopnia? No i jak wam sie po tych schodach wychodzi i schodzi?

 

Okazuje się, że w naszych domkach nie ma za dużo miejsca aby zabudować "wygodne" schody.

 

Właśnie jestem na etapie ustalania w/w szczegółów z wykonawcą schodów. Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie bede miala tymczasowe proste z sosny pomalowanej lakierobejca na ciemny orzech pod kolor drzwi srodkowych, beda szly spod salonu prosto na gore, brak kasy na dobre a te znajomy stolarz zrobil mi z porecza za 1.600, moze dokupie tralki i mi je jeszcze zamontuje dopoki nie wyjedzie. robi dobrze robi z tego drzewa okretowego sceny w teatrach w calej polsce wiec mysle ze troche potrzymaja. za miesiac przeprowadzka a na czysto mam tylko i to prawie ubikacje ale najwazniejsze ze majster ma z czego robic bo material kupiony i na posadzki i na sciany. gora moze w przyszlym roku, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów melodii.

Budowa jest na etapie oczekiwania na więżbę a znajduje sie w Białej Podlaskiej prosze Roberto o umieszczenie na mapce.

Zrobione

 

Sorki za opóźnienie ale w pracy nie mam czasu a jak wracam z budowy to już mi się nawet nie chce siadać do komputera.

Powoli przygotowuję dom do wylewania posadzek i burzę resztę starego budynku, który służył mi jako magazyn ale zasłaniał front naszej Melodii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tynki Baumit już zakończone początkowo wykonawca wyliczył 666 m przy odliczeniu bramy garaż, wyjście na taras i drzwi wejściowe, ale mój kier bud wspomógł mnie i odliczone zostały jeszcze drzwi wewn oszczedność 660,00 zł ( cwaniak policzył sobie drzwi z obu stron czyli pow 1,78 x2 na każdych drzwiach), dowiedziałam się od kier bud że okna można odliczyć i wówczas zgodnie z jakąś tam książką norm itp itd liczy się wymiar szpalety razy 3.

Ostatecznie wyszło 611 m sądzę że jeszcze gdybym miała czas pomierzyć dokładnie wszystkie pomieszczenia wyszłoby o jakieś 20-40 m mniej ale trudno mój biedny mąż codziennie wraca do domu między 21 a 23 a ja po powrocie z pracy mam inny obowiązek w domu 8 latek .

Nie tynkowane mam tylko sufit garaż-będzie docieplony i sufit wiatrołapu i korytarza. Jakość- wszyscy mówią że super gładkie, nawet mój kier budowy bardzo zasadniczy i dokładny był usatysfakcjonowany uff, ja nie mam porównania i uwag też nie miałam. Podobno baumit jest lepszy od knaufa tzn ładniej wygląda polecił go nam majster który pracował w niemczech 17 lat.

Teraz ogrzewanie i posadzki Po grzejniki mamy z mężem wyruszyć do niemiec podobno znacznie taniej. Ale wyliczenia posadzek mnie przerażają 13,00 zł roboc +straszne ilości cementu i piachu. Ale -tu do wszystkich nowych melodiowców- nie ma się co przerażać zawsze może być gorzej :)))))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich baaaardzo serdecznie.

Cichym czytaczem tego forum byliśmy z żoną już od jakiegoś miesiąca, bo domek wpadł nam w oko od pierwszego wejrzenia (a ta metoda działa u nas najlepiej:-) Wczoraj kurier przywiózł nam nasz własny projekt , więc mamy już chyba moralne prawo pojawić się na formum :)

 

Parę słów o sobie: Marek i Bożena plus potomek w stanie surowym i przez 4 miesiące jeszcze zamkniętym :-)). Nasz domek będzie powstawał w Nowym Sączu i na razie czekamy jeszcze na papierkową robotę, ale zamierzamy startować na wiosnę.

 

Od razu mam dwa pytania:

1. Widziałem mapkę "klubu melodia" i niestety najbliższe nam realizacje to Dąbrowa Górnicza i Rzeszów. Czy ktoś słyszał/widział/wie o jakiejś melodii bliżej Sącza? Z Bahzylem i Jendriu już się wstępnie umówiłem, ale tam mogę pojechać sam, bo ciężarna żona się nie pisze na takie wyjazdy.

2. Czy ktoś mógłby się ze mną podzielić modelem "melodii" w programie Zaprojektuj Swój Dom? Widziałem posty Androżka na ten temat, ale miały już prawie dwa lata i nie wiem, czy jeszcze to ma....

 

Myślę, że teraz będę tu bywał częściej, ale jakby co to podaję swój email markowski( małpka )motocykle.org

 

pozdrawiam

Markowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!!!!

Masz mniej problemów bo jak przecztałeś forum to na pewno wiele spraw zostało wyjaśnionych.Nic tylko budować.

Projekt "elektroniczny" dołu miałem ale czy jeszcze go mam nie wiem.Proponuję jednak wypad do Bazhyla lub Jaendriu celem oglądu "organoleptycznego" zrób zdjęciea lub film i pokaż żonie - tak będzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy większych ulewach nie wyrzuca Wam wodę z kosza?.Mam rynny GALECO,czyli dość wysokie.Czy ktoś stosował dodatkowe podwyższenie orynnowania w okolicach kosza?,Wiem,że są systemy,które taki dodatkowy element posiadają-SIBA.U mnie dekarz zrobił na końcówce kosza przekierowanie strumienia wody,ale sprawdza się to przy średnim deszczu.Jak walnie to pod koszem Orlean.Może zrobili to niepotrzebnie,ale dekarzy miałem raczej dobrych.Androżek,czy mógłbyś napisać coś o swoich spostrzeżeniach "organoleptycznych" jakie zauważyłeś na swoim dachu,czyli o stosunku wody w koszu podczas ulewy.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza,mnie też "wywalało" wodę poza rynnę w miejscu wszystkich koszów.Zaradziłem sam.Z blachy czołowej zrobiłem "podwyższenia" na końcu i woda jest zatrzymywana i dzielona na dwa boczne strumienie.Sprawdzone,działa.Z bliska może nie jest to szczyt estetyki ale skuteczność doskonała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

fajnie że się odezwałeś to będe miała bliżej, żeby obejrzeć ten domek.

czy on stoi wiza wi torów kolejowych z białej cegły, bo chyba go widzę jak przejżdźam drogą do domku ale pewna nie jestem..

jeśli to nie ta to gdzie w barczącej stoi ten twój domek???

co do wtorku to spoko tylko ja będę tak około 17 bo będe akurat z pracy wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem czy jestem bliżej (Sącza) ale również zapraszam- chyba ok. 130km

 

No w sumie Targeo twierdzi, że to nie tak daleko, tyle że kierunek dla mnie nie po drodze. Zacznę od odwiedzin u jaendriu, a potem się zobaczy. Tak czy inaczej dzięki za zaproszenie.

 

Androżek,

Forum muszę chyba gruntownie przeczytać jeszcze raz, bo dopiero teraz jak mam w ręce projekt, to niektóre rzeczy zaczynają się z czymś kojarzyć. Na szczęście nadchodzą długie jesienne wieczory, a synek (!) spodziewany jest dopiero na luty, więcz czasu jeszcze troszkę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może to i śmiałe pytanie, ale czy ktoś ma sporządzony kosztorys jaki robi się mniej więcej do banku, musimy wypełnić koszty ponoszone poszczególnymi etapami i przyznam że jest to dosyć trudne. Mniej więcej ile kosztują poszczególne etapy?

Pozdrawiam

ps. małymi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia budowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...