Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witam! Od niedawna jestem posiadaczką projektu wierzba II .Długo zastanawialam sie też na MELODIĄ. Będę budowała domek w Stojadłachk/Mińska Mazowieckiego. Jestem na etapie szukania dobrej , taniej ekipy.Mam ogromna prośbę do Pabloo-exe, który pobudowal swój śliczny domek w Barczącej.Czy byłaby taka możliwość, abyś podał mi namiary do swoich fachowców? . Z tego co wyczytałam to wzięli od Ciebie b. tanio. Byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich budujących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Androżku! Jak to już kiedyś powiedziałeś: "nie będzie Wierzba II pluła nam w twarz!" ;)

 

A teraz poważnie

U nas "robi się " podłogówka, w przyszłym tygodniu pewnie posadzki-na szczęście aura sprzyja. Jestem przerażona ilością wyborów, które ciągle przed nami. Drzewiej to było łatwo...beton komórkowy czy ceramika, dachówka czy blacha, okna drewniane czy PCV?... A teraz? Gres jasny czy ciemny, drewno krajowe czy egzotyczne, jakie odcienie żeby się nie "gryzło"... Jaka glazura? W czym ta za 150zł/m jest lepsza od tej za 50zł/m? Jak wybrać wyposażenie łazienek żeby nie pójść z torbami? Koniec świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pisanie o zapachach nie jest przyjemne,ale chyba warto.Projektant poszedł na łatwiznę rysując trzy kółka na dachu.Pion z kotłowni wychodzi między dwoma oknami połaciowymi (przepisy - odlegość min. 4m w poziomie).Pion.który jest w WC wychodzi w pobliżu dwóch wentylacji garażu i WC (a cofki w wentylacjach czasem się zdarzają).Pion w kuchni też potrzebny,ale wywiewka jest zbyt nisko.Są automatyczne odpowietrzacze,ale one wszystkiego nie rozawiązują.Bardzo jestem ciekaw jak ten problem jest u Was rozwiązany i jakie są Wasze powykonawcze refleksje.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęliśmy!!!!!!!

Witam wszystkich po długiej nieobecności. W sobotę 06.12 rozpoczęła się budowa naszej Melodii. Pogodę zamówiliśmy u samego Pana Boga :-) Nasza ekipa górali sprawdziła prognożę i stwierdzili że jeszcze dają radę przed zimą zrobić fundamenty (kto jak kto ale górale znają się najlepiej na pogodzie:-)

W przyszłym tygodniu kończą - więc wiecie śnieg dopiero pada na Wigilię nie wcześniej, tak ustaliliśmy tam u góry :-)

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wentylacja chyba nie jest tak źle.Pion z kotłowni jest między oknami ale jakieś 2m nad nimi.Piony z WC i garażu owszem na projekcie są bardzo blisko siebie ale w praktyce nie da się ich umieścić tak blisko rozdziela je kosz u mnie jest to 1.5m.Bardziej niepokoiła by mnie odległość tych kominków od okna w łazience na poddaszu jest na tej samej wysokości i 1m od nich.Na szczęście te okno nie dało się zamontować zgodnie z projektem (róg okna dotyka kosza) i zostało przesunięte o jedną krokiew w lewo tym bardziej że okno w samym koszu nie wygląda zbyt fajnie a i widok z niego lepszy wcześniej to tylko było widać dach nad garażem.Pion w kuchni jest w projekcie tyle że w rogu nad drzwiami co zmusza do późniejszego doprowadzenia go w pobliże kuchenki gazowej. Wpadłem na pomysł żeby poprowadzić go w terivie elastycznym przewodem tyle tylko że w trakcie lania stropu przewód zaczął wypływać na powierzchnie.Jak sobie z tym poradziłem to któryś z robotników pochodził po rurce i mam teraz rurkę w stropie ale zatkaną.Trzeba było położyć sztywną rurkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o zapachach nie jest przyjemne,ale chyba warto.Projektant poszedł na łatwiznę rysując trzy kółka na dachu.Pion z kotłowni wychodzi między dwoma oknami połaciowymi (przepisy - odlegość min. 4m w poziomie).Pion.który jest w WC wychodzi w pobliżu dwóch wentylacji garażu i WC (a cofki w wentylacjach czasem się zdarzają).Pion w kuchni też potrzebny,ale wywiewka jest zbyt nisko.Są automatyczne odpowietrzacze,ale one wszystkiego nie rozawiązują.Bardzo jestem ciekaw jak ten problem jest u Was rozwiązany i jakie są Wasze powykonawcze refleksje.

pozdrowienia

 

Czasami "zaciąga" do pomieszczenia gospodarczego i dlatego zainstalowałem tam wentylator który czasami włączam.Zależne to też jest od pogody.Mam ten feler pomimio tego że zainstalowałem na kominach obrotowe wywiewniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...