Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak pisałem na innym wątku.Ogrzewanie Melodii w cyklu listopad 2007 - listopad 2008 zakładając,że grzałem mniej lub więcej 9 miesiecy w tym czasie wyniosło za miesiace grzewcze średnio 140 zł/miesiąc .Oczywiscie uwzględniamy takie zimy jakie są a nie prawdziwe ale też maj i wrzesień były zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęliśmy!!!!!!!

Witam wszystkich po długiej nieobecności. W sobotę 06.12 rozpoczęła się budowa naszej Melodii. Pogodę zamówiliśmy u samego Pana Boga :-) Nasza ekipa górali sprawdziła prognożę i stwierdzili że jeszcze dają radę przed zimą zrobić fundamenty (kto jak kto ale górale znają się najlepiej na pogodzie:-)

W przyszłym tygodniu kończą - więc wiecie śnieg dopiero pada na Wigilię nie wcześniej, tak ustaliliśmy tam u góry :-)

Pozdrawiam wszystkich!

 

Oczywiście prosimy o realcję fotograficzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po dłuższej przerwie nie pisania - no cóż pozwolenie na budowę mamy od września ale na wiosnę dopiero ruszamy :roll:

W sobotę byliśmy u potencjalnej ekipy budowlanej która wyceniła nam robociznę wybudowania domu- od fundamentów w górę po etap przygotowania do dachu. Ich wycena to 25 tys zł za robotę- dach (robocizna) wstępnie wyceniony został na 50 zł od metra kwadratowego (kryjemy blacho dachówką).

Wiem iż Podkarpacie należy do tańszej siły roboczej i przypuszczam iż ta wycena dla niektórych będzie niewielka ale chciała bym zapytać co Wy o tym sądzicie ?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie województwo Lubelskie ceny chyba podobne jak w Podkarpackim budowlanka 30 tyś, dach 30zł metr dachu blacho dachówka z rynnami.

Z dachowcami się targuj nie musisz teraz ich zaklepać.Na wiosnę będzie można przebierać w dachowcach gorzej jesienią bo wszyscy chcą zdążyć przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromną prośbę. Powiedzcie mi:

1) ile metrów betonu wylaliście w fundamenty nieszalowane

2) ile bloczków fundamentowych z jednym dodatkowym

3) ile ton piachu do zasypania fundamentów

4) ile ton cementu do wymurowania bloczków ?

Bardzo proszę o te informacje. Potrzebuję ich w celu weryfikacji faktycznego zużycia materiałów. Wiecie jak jest z fachowcami:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...