Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

Jak tartak jest dobry, to naddatek Ci powinien doliczyć sam jak powiesz, że to na więźbę, moim zdaniem około 20cm trzeba doliczyć. Jeśli chodzi o najdłuższe elementy, to oczywiście możesz je zamówić w całości, ja miałem całe. Łaty i kontrłaty kupiłem zgodnie z kosztorysem ze strony www i zostało mi około 50 sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

Moje majstry właśnie pracują nad więźbą, nie zgłaszali mi że trzeba coś dzielić i dzielnie całe bele wciągali (bez dźwigu). Całkowity koszt więźby 12000 + robota 9500 pozdrawiam wszystkich (w galerii nowe zdjecia zapraszam:-)

Proszę o radę nt pompy ciepła jaką wybrać jaka moc, ile metrów odwiertów no i może polecilibyście jakąś sprawdzoną ekipę pozdrawiam

przt rekuperatorze potrzebny Gruntowy Wymiennik Ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje majstry właśnie pracują nad więźbą, nie zgłaszali mi że trzeba coś dzielić i dzielnie całe bele wciągali (bez dźwigu). Całkowity koszt więźby 12000 + robota 9500 pozdrawiam wszystkich (w galerii nowe zdjecia zapraszam:-)

Proszę o radę nt pompy ciepła jaką wybrać jaka moc, ile metrów odwiertów no i może polecilibyście jakąś sprawdzoną ekipę pozdrawiam

przt rekuperatorze potrzebny Gruntowy Wymiennik Ciepła?

 

No widzę że jesteśmy na podabnym etapie ,mojm majstrom udało się przed tym wielkim śniegiem cały dach zadeskować i położyć folie .Teraz czekamy na odwilż żeby wymurować klinkier na kominie i zaciągnąć styropian klejem.Za 3 tygodnie mam montaż okien i bramy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moje majstry właśnie pracują nad więźbą, nie zgłaszali mi że trzeba coś dzielić i dzielnie całe bele wciągali (bez dźwigu). Całkowity koszt więźby 12000 + robota 9500 pozdrawiam wszystkich (w galerii nowe zdjecia zapraszam:-)

Proszę o radę nt pompy ciepła jaką wybrać jaka moc, ile metrów odwiertów no i może polecilibyście jakąś sprawdzoną ekipę pozdrawiam

przt rekuperatorze potrzebny Gruntowy Wymiennik Ciepła?

 

No zaskoczyłeś mnie tym kosztem robocizny dachu- nam robociznę wycenili na

12 500 zł i myślałam że tanio :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, w zestawieniu więźby wiązary WT1 WT2 WT3 mają podaną długość łączną i składają się one z trzech części.Długość poszczególnych części masz podaną na 26 stronie projektu.Wynoszą one

WT1 640+590+680

WT2 610+590+680

WT3 480+350+480

Wymiary z 20 cm naddatkiem.

Dla tych którzy budowę mają przed sobą zwracam uwagę na płatew P4 i osadzenie jej w wieńcu W-2 należy zostawić na nią miejsce przed wylewaniem wieńca bo potem trzeba będzie kuć a w projekcie nie jest to zaznaczone.

U mnie licząc zużytą folię też wyszło 320m2 dachu.

Mówiąc o kosztach robocizny dachu mówicie o samym kryciu czy postawienie więźby + krycie bo jeśli tak to jakoś strasznie tanio.Ja płaciłem 5tyś za więźbę i 8tyś za krycie blachą obróbka dwóch kominów 10 okien 4 kominki wentylacyjne rynny i myślałem że mam najtaniej(Podlasie).Czyżby ceny spadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o ilościach metrów kwadratowych dachu porównuje do mojej Melodii i ilości zakupionej dachówki po fakturach zakupu. Najpierw zakupiłem 290m/kw dachówki Roben Plus. W trakcie pokrywania dachówką dokupiłem 10m/kw. Zostało 7 sztuk dachówek i sterta ścinków.Dlatego zakładam, że powierzchnia mojego dachu może wynosić 280- 290m/kw.

Sądząc po ilości odpadów, mniemam, że ekipa od dachu znała sie na robocie i nawet sprawiający problemy daszek wykuszu, nie "zmęczył" dekarzy.

Koszt robocizny to 80 zł/m.kw.(wierzba,filia,dachówka,okna,obróbki kominów, rynny).

 

Pozdrawiam szczęśliwych budowniczych i już mieszkających w Melodii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz dziękuję Tobie, mati, za zaproszenie do Waszej Melodii, to była miła i pouczająca wizyta, życzę sprawnego postępu prac i zachowania pozytywnego nastawienia. My ciągle jeszcze w "papierologii", niestety, ale już niedługo...

Pozdrawiam wszystkich budujących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Melodiowiczów! :D :D :D

Od pewnego czasu zakochaliśmy sie w projekcie/domku Melodia. Śledzimy forum od 2 miesięcy i tylko upewniliśmy sie co do wyboru. Jesteśmy na etapie marzeń i planowania. Mamy działkę o powierzchni 0,15ha. Niestety jej felerem jest wjazd od południa lub zachodu. Mam pytanie do wszystkich na temat usytułowania Melodii wzgledem stron świata, czy ktoś z Was postawił dom z wejściem od południa i jak to sprawdza się w praktyce? Oczywiscie wariant lustrzany. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...