Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Prosze o poradę os.ob które maja ogrzewanie mieszane czyli podłogowe połączone z tradycyjnym ściennym. Zdecydowałam się na podłogowe ogrzewnie w holach-dół, łazienkach i jadalnia+kuchnia instalator rozmieścił rurki w odległościach 25-35 cm poza tym po pomiarach wygląda na to że trzeba je przykryś około 10-15 cm jastrychu czy ogrzewanie będzie działać ? Instalatorzy zapewniają że na 100% zadziała i że grubość jastrychu spowoduje wolniejsze nagrzewanie ale i wolniejsze stygnięcie podłogi. Mamy z mężem dość przykre doświadczenie z podłogówką w pensjonacie w zimie strasznie puchły nam stopy i chciłabym aby w domu zrobiono ją prawidłowo.

Z góry dzięku za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, na początek bardzo dziękujemy Upiorce za możliwość obejrzenia Melodii live ;) Dało nam to trochę wyobrażenia przestrzennego i trochę nas pewne rzeczy (a nawet nie trochę) zszokowały ;) Po pierwsze jednak ta wielkość salonu... Heh, no troszeczkę brakuje. Kilka metrów więcej i nie byłoby problemu z ustawieniem telewizora. Klaustrofobiczna wręcz wielkość wiatrołapu, co nawet po powiększeniu stwarza problem z zabudowaniem jakiejkolwiek szafy. Z tej racji zdecydowaliśmy że jednak główny ciężar szaf upchniemy za drzwiami, w hallu. Po zamknięciu wejścia do kuchni jest nawet kawałek ściany, na którą można szafę z ciuchami upchnąć. Kolejną "lekką makabrą" są schody. Projektowane 75cm to chyba jakiś żart. Nasz budowlaniec powiedział że coś się wykombinuje żeby zrobić conajmniej te minimalne 90cm ale co z tych kombinacji wyjdzie, to się zobaczy :o . No i kuchnia. Oczywiście wykusz i okrągłe okienko u nas zostają, bo gdyby to zlikwidować to już ciężko nazwać ten dom melodią, uroku traci sporo. Zresztą tego nawet nigdy nie rozważaliśmy. Ale trzeba przyznać że wykusz jest raczej symboliczny i pełni charakter ozdobny niż użytkowy, za mały żeby swobodnie tam stawiać stół. Z kolei spiżarka jakże funkcjonalna - zabiera dużą część kuchni właśnie w tym miejscu, gdzie przestrzeń przydałaby się do swobodnego zagospodarowania jadalni. No i jeszcze kilka detali ale to każdy znajdzie sporo rzeczy, które by zmienił. Ja się zastanawiam czy gdybym wcześniej widziała na żywo melodię nie pokusiłabym się o poszerzenie całości np. o 1-2 metry, żeby spokojnie na wszystko wystarczało miejsca, tak w salonie jak i w kuchni. Na razie u nas fundamenty zmierzają ku kończeniu się (i nas przy okazji :lol: ). Co z tego wyniknie, zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Melomanów.Jeszcze jakis czas temu byliśmy z żoną zdecydowani na Wierzbę II, ale po planowanych zmianach wyszła nam Melodia.Projekty te są niemal identyczne , ale w Melodii poddasze jest lepiej wykorzystane i to nas przekonało. Oczywiście pare zmian będzie - poddasze - tam gdzie do tej pory była łazienka i skromna garderoba , będą dwie garderoby . Jedna dla pokoju nad garażem a kolejna dla pokoju nad salonem. W miejscu gdzie był trzeci pokój będzie łazienka. a na dole troszkę zwiększymy salon poprzez przesunięcie o 70 - 100 cm ściany kosztem tarasu i spiżarnia będzie zlikwidowana lub w głębi kuchni przy wejściu. Kominek chcemy przesunąć bliżej schodów tak zeby telewizor można było spokojnie powiesić z prawej strony kominka. To by było na tyle zmian. Proszę o ewentualne uwagi do tych zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffffffffffffffff. Pierwsze koty za płoty. Dziś kupiliśmy działkę , zamówiliśmy projekt i zaraz się zacznie walka z urzędasami i uzgodnienia z dostawcami mediów. Ciekawe ile weżmie architekt za adaptację ???????? :o . Mam nadzieję , że jeszcze w tym roku fundamenty i część ogrodzenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to i ja sie pochwalę, 2 miesiące temu rozpoczeliśmy budowę melodii. małymi kroczkami zbliżamy się do dachu, wczoraj zalaliśmy strop :D

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już ten etap za sobą: kiedy murowaliście ściankę kolankową ( nie wiem czy tak się ona nazywa, chodzi mi o ściankę pod dachem :oops: ) po ociepleniu poddasza czy przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to i ja sie pochwalę, 2 miesiące temu rozpoczeliśmy budowę melodii. małymi kroczkami zbliżamy się do dachu, wczoraj zalaliśmy strop :D

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już ten etap za sobą: kiedy murowaliście ściankę kolankową ( nie wiem czy tak się ona nazywa, chodzi mi o ściankę pod dachem :oops: ) po ociepleniu poddasza czy przed?

 

Witaj

My murowaliśmy ściankę po wylewkach i dociepleniu poddasza ,przed wylewkami wymurowałem tylko pierwszy rząd cegieł .Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania bo mam pewność że mam wszystko super docieplone.

 

Pozdrawiam

 

http://www.agdopole.pl/photos/4a4b72e946efd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba32 mam pytanko - czy podnosiłeś ściankę kolankową a jeśli nie to czy jest wystarczająco miejsca na poddaszu ?

Dziś byłem u architekta - zaśpiewała za adaptację 1400 jeśli nie będzie wiele zmian - to taka kwota wyjściowa. Będę wdzięczny za informację ile to was kosztowało. W zasadzie zmieniam tylko na poddaszu przeznaczenie pomieszczeń i przesuwam ścianę w salonie 0.5 metra wstronę tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy melomani - dziś moja pierwsza wizyta w hurtowni

Ytong 24 - 9,5zł

bloczek betonowy h =12 cz - 3.3 h= 14 cz -3.7

To narazie mnie najbardziej interesowało , wszystko oczywiście z transportem i wyładunkiem .

Ile potrzeba bloczków betonowtch a ile ytonga 24?

:roll:

 

Cena trochę do negocjacji ale wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...