Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem nowy na forum i również interesujemy się tym projektem!!

wydaje się nam że ten dom będzie funkcjonalny i wygodny,

przed przystąpieniem do zakupu projektu chcielibyśmy go zobaczyć,

poszukuję osób którzy budują lub wybudowali dom "Melodia" w okolicy Torunia. :D

 

proszę o kontakt :lol:

 

pozdrawiam wszystkich!!!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winnicy to chyba nie ale piwniczkę na wino oczywiście tak :wink:

Poza tym potrzebna mi dodatkowa przestrzeń na hobby room. A i przestrzeni gospodarczej nigdy nie za dużo. Wiem, że robienie piwnicy nie jest obecnie w modzie ale tak to juz sobie wymyśliłem. Po to sie w końcu pracuje aby realizowac marzenia. Pierwotnie wejście do piwnicy miało być w garażu ale jakoś tak za bardzo ogranicza powierzchnie garażu i tak na prawdę z 2-stanowiskowego robi sie 1-. Zobaczymy co projektant wymyśli, trzeba albo zrobić wejście w gospodarczym albo powiększyć garaż.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, phi piwniczka na wino.... Jak już piwnica, to trzeba zasadzić winogrona i wtoczyć do tej piwnicy wielkie beki i rozpocząć produkcję ;) A tak serio, to jeśli planujecie piwnicę to może zamiast tego wc (u nas będzie tam garderoba albo spiżarka - jeszcze nie sprecyzowaliśmy) zrobić wejście do piwnicy. Tak naprawdę to Melodia nie jest projektem, w którym można coś zrobić ot tak. Zawsze jest coś kosztem czegoś, niestety :( Przed nami samo zło - czyli wybieranie glazur, tarakot, podłóg, kolorów, kibli, wanien itp. Zdecydować się ciężko. Oglądaliśmy to z mężem już z 15 razy i na 100% jeszcze nic nie wybraliśmy, a ja zaczynam dochodzić do momentu, że jeśli jeszcze raz będę musiała oglądać muszlę to nie napiszę co zrobię.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!

Czy ktoś malował swoją melodię tak żeby elewacja była zbliżona do tej w projekcie?? tzn. na stronie internetowej? My wybraliśmy kolor Atlasa numer0054. Miała być wg próbnika kremowo-piaskowa tak bym to określiła a wyszło biało-żółte wręcz kanarkowe tyle że jaśniutkie, aż boję się malować bonie wybranym kolorem. Ratujcie albo może macie jakiś sprawdzony sposób na dobranie koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydełko, jedyny sposób jaki sprawdził się u mnie to kupowanie próbek kolorów i malowanie ścian (w przypadku ścian wewnętrznych), a co do tynku zewnętrznego to po prostu bierz kolor 2 tony jaśniejszy od tego, który wydaje Ci się dobry :). Na dużych powierzchniach kolory są ciemniejsze/bardziej intensywne od tych na wzorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od dłuższego czasu obserwujemy z żoną ten wątek i postanowiłem też się odezwać :)

 

Już jakiś czas temu zdecydowaliśmy, że będziemy budować właśnie ten domek, a teraz pomału słowo staje się ciałem. Konkretnie to mamy działkę i zakupiony projekt (wersja lustrzana). Wynajęliśmy architekta, który ma dla nas przygotować adaptację projektu. Nie ukrywam, że wiele pomysłów na zmiany zaczerpnęliśmy właśnie z waszych doświadczeń (choć jeszcze nie udało mi się przekopać przez całe archiwum wątku - jestem na 15 stronie :p).

 

Jak na razie myślimy nad wprowadzeniem do projektu następujących zmian:

1. Likwidujemy spiżarnię - chcemy mieć sporo przestrzeni w kuchni. Marzeniem mojej żony jest spora kuchnia z wyspą, więc naszym zdaniem ten krok jest nieunikniony. Likwidujemy też małe okrągłe okienko.

2. Przenosimy kominek na ścianę oddzielającą kuchnię od salonu. Pozwoli to zlikwidować jeden komin, moim zdaniem salon stanie się też ustawniejszy w kontekście umiejscowienia sprzętu RTV.

3. Zamieniamy małe WC na spiżarnię.

4. Chcemy wygospodarować z pomieszczenia gospodarczego małe WC (architekt sugeruje, że takie WC jest przydatne, kiedy przyjdą goście - a jako że mamy sporo znajomych i planujemy stworzyć otwarty dom, myślę że ma to sens). W ten sposób pozbylibyśmy się wejścia z hallu do pom. gospodarczego, ale wejście od garażu wystarczy.

5. Likwidujemy wyjście na taras z sypialni.

6. Chcemy połączyć ze sobą łazienkę górną z tzw. stryszkiem i tam umiejscowić pralnię (takie 2 w 1). Myślimy też o drugim oknie w łazience (w strefie pralniowej).

7. Chcemy zagospodarować część najmniejszego pokoju na górze jako garderobę. Reszta miałaby służyć jako taka graciarnio-siłownia. Myślimy też o rozdzieleniu dwóch okien, tak żeny jedno było w garderonie, drugie w siłowni.

 

To na razie tyle pomysłów na zmiany jakie mamy.

Zastanawiamy się też cały czas nad ogrzewaniem - nabrałem ochoty na pompę ciepła, widzę że nie będzie to tanie, ale oszczędności zdają się być oczywiste, szczególnie przy galopujących cenach oleju i gazu. Zastanawiam się też, czy warto bawić się w podłogówkę, czy raczej standradowe ogrzewanie grzejnikowe. Myślę także o podłączeniu kominka z płaszczem w układ CO (jak mi się będzie chciało palić w kominku, będę miał jeszcze taniej). Ale to wszystko jeszcze sfera planów i przemyśleń. Na razie czytam ile wlezie i dopiero później podejmiemy ostateczną decyzję.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

 

Pozdrawiam wszystkich melodiowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.OK

ad 2.Lepiej w kwestii RTV i oszczędności 1 komina,gorzej co do umiejscowienia samego kominka ( ustawienie sofy i ławy względem niego )

ad.3 Można,nie trzeba - jak czytałeś powiększyłem wiatrołap coby kilka mebelków zmieścić,jednak lepiej to pomieszczenie pasuje na garderobę,jeśli się uprzesz na spiżarnię,powiększ wiatrołap.

ad 4 Błąd,likwidujesz wygodne przejście ( jak u mnie ) między garażem,pomieszczeniem godpodarczym i holem - jest to doskanały pasaż komunikacyjny,robienie wejścia z garażu do wiatrołapu przy jego wielkości jest nonsensem.Ponadto goście przychodzą po co - żeby siedzieć w wc czy w salonie.Dolna łazienka doskonale spełnia swoje zadanie.Nie ograniczej przestrzeni w pomieszczeniu gospodarczym,ja mam tam pompę ciepłą,suszarkę i pralkę oraz trochę mebelków - powierzchnia bezcenna.

ad 5 Mam ale nie ma musu.

ad 6 Pralnia u góry to taki sobie pomysł,chyba że ciuchy do prania znosisz tylko z poddasza i nie wynosisz ich na dwór coby przeschły,współczuje dygania po schodach.Ja mam tam dodatkową garderobę i graciarnię z wejsciem z pokoju a nie z łazienki bo umiejscownienie wanny jak w projekcie jest nieporozumieniem.

ad 7 jak uważasz

TO SĄ TYLKO MOJE PRZEMYŚLENIA.Zapytaj architekta ile Melodii przerabiła i czy widział ten projekt w naturze a nie tylko na papierze.

 

Odnośnie ogrzewania,grzej czym chcesz ale zrób WSZĘDZIE podłogówkę - lepiej podgrzewać wodę obojetnie czym do 30 stopni a nie do 70 stopni to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, androżku :)

 

Co do tego WC to cały czas się zastanawiamy. Powiem szczerze, że Twoje argumenty do mnie przemawiają. I chyba zrezygnujemy z tego kibla. I tak w domu będą już dwa (w obu łazienkach).

 

A co do wiatrołapu - w którą stronę go powiększałeś? W stronę hallu (ściana na równo z tą, na której są drzwi do pomieszczenia gospodarczego?). My nie planujemy likwidować drzwi do kuchni - czy to się wtedy nie będzie gryzło?

Bo co do pomysłu, żeby zlikwidować wejscie do garażu z wiatrołapu, to jestem za. Widzęzalety tego rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinov

witam, kolejną Melodię na Dolnym Śląsku!!!!!

co do wc na dole uważam że zupełnie zbędne jest małe WC

znajomi którzy mają parterówkę mają 2 toalety na dole a i tak wszyscy goście chodzą do tej większej :)).

 

U nas powolutku kończymy ociepelnie budynku i mimo wcześniejszych założeń wykańczania tylko dołu i przeprowadzki przed świętami bierzemy się za regipsy na górze, co niestety opóźni przeprowadzkę. Trochę boję się bałaganu przy późniejszych pracach na górze i zamieszkanym dole.

Trudno coś za coś. W sobotę byliśmy rozejrzeć się za kominkiem i jak się podoba to i kosztuje zastanawiamy się nad wkładem bezramowym Hajduk (od 4557,00 do 5477,00) i Austroflamm ( 7500,00 zł) są piękne

Liczę na podpowiedzi czy warto wydać tyle kasy na wkład kominkowy?

 

Pozdrawiam

wyrazy szacunku dla Androżka zakończył budowę a nadal jest aktywny na forum i wspomaga budujących. DZIĘKUJEMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym przemyśleniu doszliśmy z żoną do podobnych wniosków. Definitywnie rezygnujemy z tego małego WC na parterze.

 

ma.ska

Właśnie się dopatrzyłem, że Twoja melodia powstaje w okolicach Złotoryi. To rzut kamieniem od nas. Nie będziesz miał nic przeciw, jak kiedyś przy okazji zajrzymy do Ciebie na budowę? Bardzo chciałbym zobaczyć ten projekt już wybudowany... :)

 

A co do kominka. Wszystko zależy od Waszego gustu. My jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, ale wstępny rekonesans pokazał, że wkład to wydatek rzędu 5000 PLN, więc cena Hajduka dość normalna...

 

pozdrawiamy wszystkoch melomanów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, androżku :)

 

Co do tego WC to cały czas się zastanawiamy. Powiem szczerze, że Twoje argumenty do mnie przemawiają. I chyba zrezygnujemy z tego kibla. I tak w domu będą już dwa (w obu łazienkach).

 

A co do wiatrołapu - w którą stronę go powiększałeś? W stronę hallu (ściana na równo z tą, na której są drzwi do pomieszczenia gospodarczego?). My nie planujemy likwidować drzwi do kuchni - czy to się wtedy nie będzie gryzło?

Bo co do pomysłu, żeby zlikwidować wejscie do garażu z wiatrołapu, to jestem za. Widzęzalety tego rozwiązania...

 

Wiatrołap w stronę holu.Drzwi do wc/spiżarki od strony kuchni.Mniej więcej do wysokosci tych drzwi przeciagniety jest wiatrołap.Jestem przeciwny drzwiom do kuchni.Nic nie wnoszą, nic nie odgradzają ,nic nie osłaniają a tylko kosztują i ograniczają ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...