Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MELODIA pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kris_ST u nas reasumując koszty (wszystko starałem się pisać do zeszytu :) ) cena za jaką udało nam się pobudować wymarzony domek zamknęła się w kwocie 150 tyś. Oczywiście jest to stan surowy otwarty (dach pełne deskowanie + papa). Fachowcy: murarze 30 tyś + cieśla 8 tyś.

Jak dobrze pójdzie to w tym roku dalsze wzmagania: okna, blachodachówka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, spodziewałem się czegoś bliżej 120 tys. tyle płacili moi znajomi budujący podobne domy. Czy w tę cenę wliczacie też przygotowanie dokumentacji (projekt, mapa, adaptacja)? Napisz jeszcze Gałek jeśli nie sprawi ci to kłopotu z czego budowałeś. Muszę sobie zrobić jakiś harmonogram rzeczowo-finansowy bo póki co mam plan wybudowania Melodii bez pomocy bankierów. Finisz = Euro 2012 :). W tym roku chciałem rozpocząć i zakończyć na jakimś sensownym etapie, czyli SSO. Patrząc na wasze wydatki mój budżet może tego nie wytrzymać. Zastanawiam się nad ewentualnym pominięciem niektórych prac i przeniesieniem ich na wiosnę 2011 np. ścianki działowe, schody, taras (????).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wywołać do tablicy Androżka, jeśli oczywiście jeszcze czyta ten wątek :). Jak sprawuje się twój strop? Osobiście mam możliwość kupienia płyt stropowych w dobrej cenie, boję się jednak ich klawiszowania i pękania sufitu. Pamiętam, że we wcześniejszych postach chwaliłeś to rozwiązanie jako szybkie w montażu i trochę tańsze, cz na twoich sufitach pojawiły się jakieś rysy lub pęknięcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mieszkających już w swoich melodiach: jaką macie temperaturę w pokoju nad garażem? Czy jest odczuwalnie chłodniej? U nas podczas ostatnich naprawdę mroźnych dni łazienka na górze jest praktycznie wyłączona z użytku ( dla niezorientowanych-u nas ten pokój został przerobiony na łazienkę) Próbuję dociec czy jest to spowodowane różnicą temperatur między garażem a domem ( w garażu ostatnio w okolicach zera stopni, na zewnątrz -25 :roll: ) czy mamy coś sp...e z ogrzewaniem ( w łazience podłogówka + 2 małe grzejniki pod oknami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w domu temperatura 22 stopnie. Przy najwiekszych mrozach w nocy dochodzących -30 temperatura w domu spadała do 21 stopni a w garazu temperatura wynosiła 11-14 stopni (grzejnik w garazu na pozycji 2). Faktycznie w pokoju nad garazem odczuwa się znacznie chłodniejszą podłogę oraz temperature w tym pokoju. Ale jest to spowodowane tym że w pokóju tym na podłodze są połozone panele a w reszcie pokoji jest wykładzina. Pozatym pokój ten przez nas jest najmniej uzytkowany i grzejniki są ustawione na minimum.

Upiorka dziwie się tylko dlaczego jest az tak zimno skoro jest podłogówka i 2 grzejniki. Nie powinno tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my narazie grzejemy minimalnie tj na czujniku nastawione na 5 st. na dole mamy 5,6 a na górze 4-5 stopni, garaż 0 - 1.

Planujemy ocieplić strop w garażu steropianem- mamy ubniżoną podłogę więc garaż jest bardzo wysoki- proponuję podobne rozwiązanie.

 

przemasik:

Upiorka dziwie się tylko dlaczego jest az tak zimno skoro jest podłogówka i 2 grzejniki. Nie powinno tak być.

Mi też się wydaje, że podłogówka powinna trzymać temperaturę.

W łazience na górze włączona jest tylko podłogówka oczywiście na minimum i jest to najcieplejsze pomieszczenie na górze mimo rozłożenia rurek w odległościach około 20 cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem kolejna osoba która zainteresowała się melodia i już w tym roku stawiamy fundamenty.

Jestem na etapie projektu i kupna materiałów budowlanych. I jak tylko znajduje czas wchodzę na forum i czytam oraz analizuje wszystkie wasze komentarze oraz porady.

Moja melodia posiada znaczne zmiany między innymi :

- salon jest przedłużony aż do równi z sypialnią zyskałam jakieś 1,5 metra

- kuchnia nie posiada spiżarni

- dodana ścianka przy kominku oddzielająca salon i przedpokój

- na poddaszu będą dwa pokoje i łazienka oraz salonik otwarty zamiast trzeciego pokoju

- łazienka powiększona o garderobę z sąsiedniego pokoju

To na tyle

Niestety mam dylemat z zastosowaniem pompy ciepła jak sie sprawuje i czy w sypialni zastosować ogrzewanie podłogowe ?

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mieszkających już w swoich melodiach: jaką macie temperaturę w pokoju nad garażem? Czy jest odczuwalnie chłodniej? U nas podczas ostatnich naprawdę mroźnych dni łazienka na górze jest praktycznie wyłączona z użytku ( dla niezorientowanych-u nas ten pokój został przerobiony na łazienkę) Próbuję dociec czy jest to spowodowane różnicą temperatur między garażem a domem ( w garażu ostatnio w okolicach zera stopni, na zewnątrz -25 :roll: ) czy mamy coś sp...e z ogrzewaniem ( w łazience podłogówka + 2 małe grzejniki pod oknami)

 

Podstawowe pytanie,czy masz ocieplony strop w garażu.U mnie zostało wełny z dachu i mam 18 cm warstwę w garażu - nie mam żadnego problemu z temperaturą w pokoju nad garażem gdzie również jest podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem kolejna osoba która zainteresowała się melodia i już w tym roku stawiamy fundamenty.

Jestem na etapie projektu i kupna materiałów budowlanych. I jak tylko znajduje czas wchodzę na forum i czytam oraz analizuje wszystkie wasze komentarze oraz porady.

Moja melodia posiada znaczne zmiany między innymi :

- salon jest przedłużony aż do równi z sypialnią zyskałam jakieś 1,5 metra

- kuchnia nie posiada spiżarni

- dodana ścianka przy kominku oddzielająca salon i przedpokój

- na poddaszu będą dwa pokoje i łazienka oraz salonik otwarty zamiast trzeciego pokoju

- łazienka powiększona o garderobę z sąsiedniego pokoju

To na tyle

Niestety mam dylemat z zastosowaniem pompy ciepła jak sie sprawuje i czy w sypialni zastosować ogrzewanie podłogowe ?

Proszę o poradę

 

Jeśli chodzi o podłogówkę w sypialni to jeśli możesz regulować temperaturę ( czujnik z termometrem ) podłogówki to nie ma żadnego problemu - u mnie przesąd,że w sypialni i na poddaszu musi być kaloryfer nie działa.Wszędzie jest podłogówka.

Odnośnie pompy ciepła - temat rzeka - jeśli o mnie chodzi gdybym budował jeszcze raz to też byłaby PC.Poczytaj na forum wątek "pompa ciepła.spostrzeżenia uwagi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androzku jak przy podłogówce na górze, połaciówki nie zachodzą parą? Nie jest zimno pod oknami? Bo się waham czy by też nie dać po całości. Wiem ze decydująca jest sprawna wentylacja ale chodzi taka opinia ze pod połaciówkami zawsze muszą być grzejniki.Ile poszło Ci prądu ostatnio w związku z PC bo kiedyś podawałeś i jakoś fajnie to wychodziło nic się nie zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego połaciówki mają zachodzić parą?

1) "chuchnij" na okno ciepłym powietrzem ( grzejnik ) i chłodnym ( podłogówka ) - w którym przypadku będzie para na szybie?

2) po to okno ma wywietrznik,żeby regulować ilość wywianego powietrza a z nim pary wodnej ( ja mam dodatkowo wywietrzniki w każdym pomieszczeniu na górze ( regulowane ) - zwykłe anemostaty.

Tutaj zacytuję :"ale chodzi taka opinia ze pod połaciówkami zawsze muszą być grzejniki" - chodzi opinia,że przy podłogówce kurz unosi się w powietrzu,puchną nogi i domu tym ogrzać nie można - nie zwracałem uwagi przy budowie na "chodzące opinie" fahofcuf mających już z 70 lat i nie potrafiących się przestawić na nowe technologie.

Odnośnie zużycia - jestem w trakcie montażu podlicznika na PC - od marca będą dokładne pomiary a nie szacowane .Powiem inaczej - gdyby założyć ,że dane fabryczne są prawdziwe to pompa ciepła działając non stop przez 24h/dobę/miesiąc zużyje maksymalnie ( pół na pół taryfa tania i taryfa droga ) energii za około 800 zł.Oczywiście pompa nie działąła non stop nawet w mrozy -23C - średnia ze stycznia to 17 h/24h.Czyli teoretycznie zużycie "złotówek" na CO i CWU wynosiło w styczniu ok.560 zł ( przy temeraturze na zewnątrz grubo poniżej - 20 C).Czy te dane są obiektywne jak napisałem będę wiedział już w kwietniu.Należy dodać,że gdybym budował dom w technologii 2-warstwowej z dobrym ociepleniem i ew.rekuperatorem to koszty byłyby niższe...w końcu mam dom z Ytonga 36,5 bez ocieplenia czyli wbrew aktualnym tenedencjom na maksymalne docieplanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Androżku, powtórzę pytanie o twój strop. Zastanawiam się nad zastosowaniem płyt strunobetonowych, czyli tzw. strop warszawski, żerański, nie wiem, może ma jeszcze inną nazwę. Z wcześniejszych postów wyczytałem, że masz taki strop u siebie i byłeś zadowolony na etapie jego montażu. Napisz mi proszę, czy na twoim suficie pojawiają się pęknięcia. Wiele osób przestrzega przed stosowaniem tego stropu w związku z tak zwanym klawiszowaniem płyt i pojawianiem się w wyniku tego zjawiska rys i pęknięć na suficie. Dostałem wycenę na ten strop 10800 zł netto + transport 350 zł i dźwig około 1500. Wydaje mi się, że cena jest niezła w stosunku do Terivy. Do tego szybkość wykonania i Bob budowniczy tańszy o 2500 zł. Niby same pozytywy, ale to klawiszowanie...............i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak długo schły Wasze posadzki przed położeniem podłogi drewnianej ewentualnie paneli?

Posadzki mam wylane lipiec 2009 tynki 2008 rok i na chwilę obecną stolarz twierdzi że na jego mierniku posadzka ma 12-14% wilgotności a żeby położyć podłogę powinno być 2%, proszę o opinie i rady jak szybko i ekonomicznie wysuszyć posadzki.

Pozdarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak długo schły Wasze posadzki przed położeniem podłogi drewnianej ewentualnie paneli?

Posadzki mam wylane lipiec 2009 tynki 2008 rok i na chwilę obecną stolarz twierdzi że na jego mierniku posadzka ma 12-14% wilgotności a żeby położyć podłogę powinno być 2%, proszę o opinie i rady jak szybko i ekonomicznie wysuszyć posadzki.

Pozdarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi,że tynki i wylewka robione już dużo wcześniej a mimo to jest wilgoć.I tu pytanie,czy masz podłogówkę i/lub grzejniki?Czy od lata dom był wietrzony.I tu jest sedno sprawy - wentylacja,jak nie jest jak trzeba to nieważne ile masz stopni ale ile wilgoci "wylatuje" z wentylacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...